Kuidas õnnestus Joel Lindperel nii edukas golfivõistlus korraldada? Ja seda juba esimesel korral!

Joel Lindpere kutsus suve lõpukuul kõiki golfimängijaid osalema oma golfiturniiril Joel Lindpere Open 2017, mis toimus 16. septembril Golf X Rae golfiväljakul. Joel ise ütles ajakirja toimetusele juba enne võistlust, et see võistlus on proovikivi, ja kui kõik toimib, siis saab temanimelisest turniirist aastast aastasse toimuv rändkarikaturniir.

Idee kohta rääkis Joel, et tema tutvusringkonda lisandub golfareid aina juurde. Mõte tuli koos sõpradega arutledes ja kuna Rae on tema koduklubi, siis aitas Golf X Rae teda korralduses kaasa. „Tahan korraldada sellist võistlust, mis poleks ainult golfile suunatud, vaid ka lõbus ja meelelahutuslik,“ oli Lindpere entusiastlik ega pidanud osalejate arvus pettuma.

Jaanus Simson, Eerik Kivivare,Toomas Paas, Aivar Köök

Üheksa päeva enne mõõduvõtmist oli turniirile ennast kirja pannud 89 mängijat, mis oli ühe inimese võrra rohkem kui osalemise piirarv. Kuidas õnnestus Joelil esimese korraga nii edukas golfivõistlus korraldada? Seda me Joeli käest uurisimegi.

Joel, kuidas sai golfivõistluse idee alguse?

See idee sai alguse golfisõpradega mängides. Mõtlesime, et kuidas promoda golfi tuntud jalgpallurina, kellele meeldib vabal ajal golfi mängida. Arutasime koduväljaku Golf X Rae’ga, kuidas seda võiks teha. Nii see mõte tekkis lühidalt öeldes. Kui ma ei eksi, siis see mõte tuli üldse mängimishoos golfiväljakul. Helistasin ka Rae golfiklubisse, tegin jalgpalliklubile FC Flora demopäeva ja mõtlesin, et võiks proovida.

Joel Lindpere

Tegite mõtte teoks, kas korralduslik pool oli keeruline?

Minu jaoks oli see huvitav. Natukene võibolla oli keeruline, kuna mul oli vahepeal paar välisreisi ja palju tegemist, aga tegelikult läks kõik sujuvalt ja lihtsalt ning uskumatu oli see, et ideest kuni loomiseni oli meil aega ainult üks kuu või natukene rohkem. See läks väga kiirelt. Vaatasime, et sellel nädalal ei toimu ühtegi turniiri, ning otsustasime, et paneme selle kinni ja hakkame tegema. Tegelikult oli turniiri sellise emotsiooni pealt väga mõnus korraldada ja nüüd ma tean, mida ma suudan korraldusliku poole pealt teha ning mida teised suudavad. Asjaajamine nii väljaku, klubi, inimeste kui ka toetajatega käis ülikiirelt ja see oli igati positiivne.

Paremalt Indek Kuivallik, Kairi Luur, Vahur Post

Kes oma abikäe ulatasid?

Klubi inimesed, väljak ja toetajad, kõik, kes on seotud golfiga, Golf X Rae, Rae Golfiklubi ning kõik toetajad, kes on igal pool väljas plakatitel ja scorecard’il. Ja korralduse poole pealt tahtsin nii palju mainida, et alguses mõtlesime, et kuidas leida need 12 inimest, kes selle turniiri oma ajakavasse paigutavad. Vaadates tulevikku, tuleb seda kindlasti arvesse võtta – turniir sai nii kiiresti täis ja ka ootelisti jäi veel mitmeid inimesi. Mul on väga hea meel ja saan uhkusega öelda, et korraldasime lühikese ajaga ühe korraliku turniiri, huvi oli suur ja turniir täitus väga ruttu.

Soovite kedagi eraldi esile tuua või tänada?

Ma sooviksin tänada Andres Kivivaret ja Janno Silda, kellega me seda tegime, ning kõiki toetajaid ja osavõtjaid. Kõik kokku tegigi selle päeva mõnusaks. Ma ise olen ainult paaril golfiturniiril käinud ja tavaliselt on see nii, et mängid ära, saad auhinna ja lähed minema. Kuna meil oli erivõistlus ja palju osavõtjaid, siis läks ka auhindade jagamisele mitu tundi. Meil oli bänd, meil oli toitlustus, meil oli DJ ning see mõjutas inimesi üritusel kauem olema ja mulle see meeldis. Mõni võibolla tahtis juba harjumusest ära minna, aga ma arvan, et see tegi selle võistluse eriliseks ka, sest hommikul kaheksast kuni õhtul seitsmeni olid kõik mängijad kas golfiklubis või majas. See ei olnud tavaline 3,5-tunnine golfivõistlus ja kojuminek.

See mulle endale väga meeldis. Ja ma arvan, et minu turniir sobis kõigile ka ajaliselt, sest kõik klubi võistlused, Eesti Meistrivõistlused ja muud suuremad golfiturniirid olid selleks ajaks läbi. Kuigi ma näen, et arengut uue aasta planeerimises on väga palju. Tahaksin muuta mängijate arvu, võibolla tuua turniiri natukene soojemasse suvekuusse ja võibolla natukene ka formaadiga mängida. Vastukaja oli igati tore ja teretulnud. Minu turniir ei peaks olema puhtalt golfile suunatud profi turniir, vaid pigem võiks see olla golf heas mõttes, kus samas on olemas ka võistlusmoment, mäng ja hasart ning auhinnad. See oli proovikivi ja me saame alati paremaks minna. Tänaseks oskan öelda, et see turniir toimub kindlasti uuesti, aga kus see toimub ja mis moel, seda ma veel ei tea. Mul on väga hea meel, et inimesed tulid ja nautisid seda päeva, ja et toetajad panid õla alla ka golfile. See on väga lahe ja mul on selle üle siiralt hea meel.

Vasakult: Kairi Luur, Siiri Haller, Kaire Kastor

Kuigi jalgpall on Joelile spordialadest igapäevaselt esikohal ja sellega teenib ta ka leiba, asetab ta golfi julgelt teisele kohale. „Golfipisik on mul sees ja jääb sinna aastateks. Olen terve elu keskendunud jalgpallile, aga see ei tähenda, et ma teisi alasid ei harrastaks,“ ütleb ta, lisades, et tema füüsiliste võimete juures pole 10 kilomeetri läbimine mängu jooksul raske ja ta ei pea golfi lihtsalt spordina võtma, tema jaoks on golf meeldiv harrastus.

Joel ei olnud võistluse populaarsuse ja mängijate nimekirja kiire täitumise üle eriti üllatunud, sest võistlus saigi tema sõnul vaesema aja peale rihitud. „Hooaeg hakkas lõppema, sel nädalavahetusel kusagil mujal turniire polnud ja paljud inimesed, kes kaasa lõid, on minu sõprusringkonnast,“ selgitas ta. „Aga mul on hea meel, et on palju inimesi, kes kohale tulid. Mulle meeldib, et golfimängule on nõudlust, siit saab asi ainult paremaks minna ja see on suur samm edasi selle poole, et võistlust järgmisel aastal uuesti teha.“

Tunnustame ajakirja Golf toimetuse poolt Joel Lindperet!

7. septembri hommikuse (07.45) seisuga oli võistlusele registreerinud juba 89 inimest. Jälgime toimetusega Golfboxi igapäevaselt ning on päris palju võistlusi, kus pilt sugugi nii ilus pole. Kuidas Joel tegutses? Kõigepealt tekkis sõprade ringis idee, edasi räägiti erinevate asjaosalistega, kes said aidata kas toetamise, korraldamise või siis info levitamisega, ja nii see sündiski. Asjata ei meeldi mulle enim spordimeediatöö! Jumaldan vaadata, kuidas tõeline spordiäss tuleb ideele ja teeb asja lihtsalt ära. Ei kuule nurinat, et midagi on liiga vähe, kuidas kõik on keeruline ja kuidas keegi kaasa ei tule. Sellised inimesed teevad selge sõnumi, puhta südame ja positiivse energiatasemega kõne (piiblis: „Küsi ja sulle antakse.“) ja neid aidatakse, neile antakse ja nendega tullakse kaasa. Aitäh sulle, Joel Lindpere, ka golfis eeskujuks olemise eest!

Monika Kuzmina

Fotod: Golf X Rae, Joosep Martinson

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2017 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga