Kuidas mängida nagu Pro?

Isegi kui Su swing on alles välja kujunemas ja oled väljakul ebakindel, ent kui Sa jälgid alljärgnevaid soovitusi, Su mängumõnu suureneb ja suudad parandada kontrolli oma mängu üle märgatavalt. Su tulemused ei pruugi olla par’id, aga Su suhtumine, vaimne seisund ja mängustiil aitavad Sul mängida hästi, ükskõik kus mängid.

9 soovitust, kuidas mängida nagu Pro

Tea, millist lööki kasutada ja millal!

Õpi erinevaid lööke. Tea, kuidas neid kutsutakse ja millal on parim hetk neid lööke kasutada, et oma riske vähendada ja mängida paremini, kui Su tase seda näitab!

Arenda välja kindel algasendi rutiin.

Hea löögi-eelne rutiin peaks hõlmama löögiks vaja minevaid olulisi punkte: sihtimine, grip, palli asukoht, kehahoiak ja keha joondumine. Korralik rutiin annab Sulle stabiilsuse ja Sa jätad mulje, et Sa tõesti tead, mida teed!

Tea oma löögi pikkuseid.

Teadmine, kui kaugele Sa lööd, on kohustuslik. Kõik head mängijad teavad, palju nad iga kepiga löövad. Kui Sa ei tea, siis lase oma õpetajal teha tabel, kasutades seda nii kaua, kui tead oma pikkusi peast.

Võta korralik algasend.
Keppidel on oma standardid, väga oluline on hoida need samasugusena. Kui Sa asetad kepi maha, siis pead jälgima mõnda nüanssi. Ole kindel, et kepp lebab täielikult maa peal, kepi ots või kand ei tohiks olla väga palju õhus. Sellisel juhul lebab kepp maas õige kalde järgi (lie angle). Järgmiseks jälgi, et kepp oleks palli taga õige nurgaga ja õigel suunal. Kui kepp on juba algasendis suletud või avatud asendis, siis tõenäoliselt pall ka selles suunas stardib.

Mine ja mängi.
Kogemus tuleb kasuks. Kui Sa mängid teiste mängijatega, siis näed, kuidas mängivad nemad – milliseid lööke nad teevad. Mida kogenuma mängijaga mängid, seda rohkem Sa temalt õpid.

Õpi tundma oma lähilöökide pikkused.
Nii kui tunned, et Su lähilöökide tehnika on loksunud paika ja Sa suudad enamasti tabada palli kepi keskkohaga, siis on aeg keskenduda, kui kaugele Sa oma wedge’dega lööd. Sa kontrollid distantsi kas erineva swingi pikkusega või vahetad wedge’sid. Veeda natukene aega rangel, et lüüa erineva pikkusega lähestumisi, erinevate wedge’dega või erinevate swingipikkustega. Sa hoiad palju lööke kokku, kui kontrollid oma lähestumisi.

Hangi endale õige varustus
Kui mängid keppidega, mis lubavad Sul palli lüüa oma naturaalse swingiga, ainult siis oled Sa võimeline saavutama oma potentsiaalse taseme. Kui keppide spetsifikatsioonid ei vasta Sinu vajadustele, on Sul raske kontrollida löökide pikkust ja suunda. Vähim, mida saad teha, on lasta kontrollida üle oma keppide nurgad (need peaksid jooksma samasuguste vahedega). Samuti ole kindel, et Sul on kotis õige segu rauakeppe, hübriide ja puukeppe. Aga lõppude lõpuks peaksid ikkagi ette võtma custom fitting’u.

Õpi  tundma golfi terminoloogiat ja põhireeglid.
Golfmängija räägib nagu golfimängija. Vaata võistlusi televiisorist, loe raamatuid, ajakirju ja suhtle teiste mängijatega – nii õpid Sa rääkima golfi keeles. Ja hangi endale reeglite raamat – reeglite tundmine tuleb ainult kasuks.

Leia endale kõige usaldusväärsem kepp
Selgita välja, millise kepiga lööd kõige kindlamalt pinge all. Kui Sul on halb päev, siis kasuta rohkem oma lemmik golfikeppi.

Kuidas vältida raua keppidega kõrgele ja lühikeselt lendavaid palle?

 • See tekst on mõeldud Sinule, kui …
 • Su löögipikkused raudadega erinevad märgatavalt;
 • Su kõige tavalisem eksimus on kõrgele ja paremale;
 • Sul puudub löögi lõpus tasakaal.

Probleem
Enamasti jäävad Su löögid lühikeseks, mis omakorda paneb liiga suure rõhu Sinu lähimängule. Aga Sa ei saa võtta ka pikemat keppi, kuna mõnikord tabad Sa palli hästi ja pall lendab üle greene’i.


Miks nii juhtub?

Kui Su löök on niimoodi ebastabiilne, siis tõenäoliselt jääb Su raskus paremale jalale ja Sa pöörad tabamise hetkel ümber parema jala (selle asemel, et pöörata umber vasaku jala).See sunnib Sind keppi vabastama liiga vara, põhjustades tõstva või koukiva swingi. Tagajärjeks ongi paremale kalduvad kõrged löögid.

IMG_0432-2_valge

 

Lahendus.
Alusta oma downswingi kõigepealt oma vasaku põlve ja puusa liikumisega vasaku jala peale. See võimaldab Su kätel kukkuda alla, ilma, et vabastaksid kepi tabamiseks liiga vara. Niikui Su vasak puus hakkab eest ära keerama, saavad Su parem jalg ja puus liikuda ülesse palli suunas, võimaldades tabada palli maksimaalse jõu ja täpsusega! Kui oled selle liigutuse omandanud, hakkad Sa lööma oma palle õigele distantsile ja kõrgusele.
IMG_0439-2_valge

Enrico1

 

 

 

Keha liikumise võtmeliigutus – puusad avanevad, selgroo asend säilib.

 

Enrico2

 

 

 

 

 

Swingi lõpetamine

Tabamisest lõppasendisse liikumine tähendab enamjaolt keha keeramise jätkamist. Ära lõpeta läbikeeramist enne, kui keha seda Sulle “ise ütleb”. Ehkki pall on juba ammu ära lennanud, vajad Sa ikkagi keeret, et saavutada tasakaalus lõppasend ja golfikepi liikumist peale tabamist õigel tasapinnal. Kui Sa seda teed, siis kandub Su raskus automaatselt vasakule jalale, Su põlved ja reied puudutavad ning parem jalg toetub varba otstele. Need on tasakaalus oleva ja kindla lõppasendi tunnused.

Enrico3

Enrico4Kehaliikumine lõppasendisse
Sa ei lõpeta lööki palli juures. Sa lõpetad, kui keha on keeranud täielikult pallist mööda. Su põhieesmärk peale tabamist on keerata keha niipalju läbi kuni  enam keerata ei saa. Sa tead, et oled keeranud oma keha lõpuni õigesti, kui lõppasend sisaldab neid 12 võtme asendit:

 1. Kepi laba on madalamal kui kepi ots;
 2. Silmad vaatavad palli lendu nurga alt;
 3. Küünarnukid on kõverdatud ja käevarred vabad;
 4. Selgroo nurk on muutumatu;
 5. Põlved ja reied puudutavad;
 6. Parem jalg on tasakaalus varba peal;
 7. Parem põlv näitab sihtmärgi suunas;
 8. Randmed on vinnastatud;
 9. Tasakaalus asend peast varbani;
 10. Särgi nööbid ja vööpannal  näitavad sihtmärgist vaskule;
 11. Raskus on vasakul jalal;
 12. Sirge vasak jalg.

 Tekst: Enrico Villo, EGCC Head Pro

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga