Kui palju ja kuhu golfis kulutada

Kui olete Y-põlvkondlane ja teil on kulutamiseks 1000 dollarit, alustage õppetundidega mõne kaasaegse treeneri juures (30-40 dollarit pool tundi), kellega on lõbus ja kes kasutab kaasaegset tehnikat, soovitab Golf Magazine.

Äpp võiks olla CoachNow (tudengile tasuta), Boditrak Dash (150 dollarit aastas) või Play With the Pros (30 dollarit), kus parimad digitreenerid koostavad sobiva harjutusplaani. Kui ekraani tagant välja tulete, mängige odavamatel väljakutel (50 dollarit) ja vähemalt üle nädala. Käige vähemalt üht keppi sobitamas (100 dollarit draiver või putter) või graveerige üks kepp (graveerimiskomplekti leiab Ebayst 20-40 dollariga).

Kui olete karjääriredelil juba nii palju tõusnud, et ülemus kutsub laupäeval mängima ja teie eelarve on 2500 dollarit, käige kord nädalas kogenud juhendaja juures (100 dollarit tund). Õppige reegleid ja puttamist, seejärel võtke ette pitching, chipping ja bunker. Õppige mängima rauaga ja siis draiveriga. Kallid väljakud käivad uustulnukatele üle jõu ka selles mõttes, et on liiga keerulised. Golf Magazine soovitab Ameerikas linnavalitsuste väljakuid, Eestis tuleks siis midagi vastavat leida. Alustage sileda väljakuga ja harjutage palju. Te ei vaja 14 tippkeppi. Ostke alustuseks tavaline komplekt või kvaliteetsem poolkomplekt (100-300 dollarit) või ainult draiver, raud-7, wedge ja putter.

Kui olete mängija, kes lihvib juba händikäppi ja eelarve on 5000 dollarit, võtke Top 100 treener (150-500 dollarit tund), kes peaks andma ülevaate kõigest, draiverist putter’ini kolme tunniga. Sinna hulka peaks kuuluma Trackmani informaatika, löögianalüüs ja ka pärisväljaku külastus. Kiusatus on mängida tihti ja külastada keerulisemaid väljakuid (alates 75 dollarist), aga kannatage ja harjutage enne. Soovituslik tehnoloogia: GolfLogix (50 dollarit, ent saab ka kehvema tasuta versiooni) ja Arccos Caddie Smart Sensors (250 dollarit) aitavad mängu paremini mõista. Käige keppe sobitamas (1500-2500 dollarit).

Kui raha pole probleem (10 000 dollarit), palgake maailmaklassi treener, kellega saate veeta terve päeva (3000-4000 dollarit) ja kes räägib teile proffidest lugusid, mida pärast semudega jagada. Külastage kvaliteetväljakuid: Bandon Dunes (325 dollarit tipphooajal), St Andrews, Ballybunion, Pinehurst. Rüübake viimase augu juures peent alkoholi, nautige elu. Kui see ka ei pane teid golfi armastama, valige tennis.

Titleist Performance Institute’is saate poole päevaga kepid sobitatud (600 dollarit, lisaks keppide hind). TPI Golf Fitness Evaluation (1200 dollarit) mõõdab teie mobiilsust ja jõudu. Mehed vajavad vananedes mobiilsustreeningut, nagu jooga või pilates, istuvad aga jõusaalis, samas kui naised, kes vajaks jõutrenni, keskenduvad liialt liikuvusele.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga