Kristiina Ojuland tahab oma elus golfile rohkem aega leida

Foto: Eiko Kink

Foto: Eiko Kink

Poliitik, diplomaat, minister, erakonnajuht – tundub, et golfimängija sinna järjestusse ei mahugi. Eesti poliitika üks esileedidest Kristiina Ojuland tunnistab, et ega aega tõepoolest napib ja golfikepi saab pihku võtta vaid üürikestel hetkedel, kuid tõenäoliselt toob valimiste möödumine aega ka murule minna.

Kuulute Eesti tipp-poliitikute hulka ja olete ilmselt igapäevaselt, aga eriti veel nüüd, mil valimised tulekul, poliitikaga hõivatud, seega kas golfimänguks aega jääb?

Golf on minu jaoks olnud seniajani rohkem juhuslikku laadi seltskondlik ajaviide. Aga mine tea, elu teeb korrektuure ja ma tahaksin väga tulevikus rohkem end sellele spordialale pühendada. Seni olen tegelenud rohkem tennisega. Ka metsajooks ja suusatamine kuuluvad mu ellu. Hommikuvōimlemine on aga lihtsalt asendamatu olenemata sellest, mis kell vōi kus tōusen.

Kas jõudsite golfini Eestis või hoopis välismaal, kui arvestada Teie tööd välisministrina, Euroopa Parlamendi ja Euroopa Nõukogu saadikuna?

Jah, nii see on, et golfini jōudsin esimest korda 2003. aastal Portugalis Algarves, kus Eesti aukonsul mulle seda maailma tutvustas. Kuna ta ise on seal ühe klubi omanik, siis avanes mul vōimalus läbida ka kiirkursus ning mitu päeva puttamisega tegeleda.

Kas golfimurul lõõgastute või proovite ka mängutulemusi saavutada ja tabelites tõusta?

Minu jaoks on golf seniajani jäänud lōōgastust pakkuvaks naudinguks.

Naised ja golf?

Golf on naiste seas üsna populaarne. Kusjuures sageli on nii, et need naised, kes mängivad tennist, on ka golfisōbrad.

On Teil meenutada mõni huvitav juhtum golfiväljakult?

Minu jaoks seoses golfiga oli kōige suurem üllatus see, kui palju antud mäng nōuab füüsilist pingutust. Pealtnäha tundub lihtne, kuid järgmisel päeval on algajal kōik lihased haiged, mis tähendab seda, et on üldfüüsiliselt pingutatud.

Naljakaid videoid läbi aegade golfiväljakutel juhtunu kohta olen küll vaadanud ja südamest naerda saanud.

Kas Euroopa ja muu maailma probleeme igapäevaselt lahendavad inimesed mängivad stressist vabanemiseks golfi ja kas diplomaadid määravad kohtumisi ka golfiklubides?

Eks see golfikultuur on riigiti erinev. Kuna ise olen rohkem tennisega tegelenud, siis loomulikult käin kolleegidega vabal ajal mängimas ja pärast mängu saame klubis ka juttu puhuda.

Teie Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE) kandideerib eelseisvatel valimistel ja tõenäoliselt on Teil võimalus ka Riigikokku pääseda. Erakonnal on oma nägemus võimalustest meie inimeste elujärje parandamiseks ja sinna mahub kindlasti terviseküsimus. Mida tahate ära teha?

RÜE peamine eesmärk Riigikokku kandideerimisel on oluliselt parandada tervishoiu olukorda Eestis. Pikad eriarsti järjekorrad vōi arstide väikesed palgad ei ole ainsad meie tervishoidu painavad teemad – väga oluline on ennetustöö. Haiguste ennetamisele pööratakse meil lubamatult vähe tähelepanu. Inimesega tegeldakse alles siis, kui haigus on juba käes ja sageli on siis juba hilja. Peame ülioluliseks, et meie riigis vōetaks haiguste ennetamine ja tervislike eluviiside juurutamine prioriteediks. See peab algama lapseeast ja saatma inimest kogu elu.

Terve Eesti on meie eesmärk.

Tekst: Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga