KPMG toetab golfi arengut üle maailma

KPMG

Andris Jegers

17. juunil toimub viiendat korda golfiturniir KPMG Invitational 2011. Tänavune formaat on Florida Scramble, mida mängitakse neljastes võistkondades punktimänguna. Golfiturniir toimub Jõelähtme Estonian Golf & Country Clubis. KPMG seotusest golfiga ja golfipisikuga nakatumisest räägib KPMG Baltics OÜ partner ja juhatuse esimees Andris Jegers.

Kuidas Teie golfi juurde jõudsite?

Tõenäoliselt andis suure tõuke ikkagi KPMG seotus golfiga ja meie turniir, mida 2007. aastal esimest korda läbi viisime. Just siis 2007. aastal läksingi green card’i kursustele. Eks põues kasvas ka suur soov hakata oma turniiril mängima ning 2009. aastal osalesin esimest korda KPMG turniiril. Nii et selles mõttes andis KPMG peamise tõuke golfiga tegelemiseks. Aga golf on selline ala, et kui juba näpu annad, oled täiega selle sees – hästi nauditav ja paeluv mäng. Mõnele on kõige tähtsam sportlik pool, aga minu jaoks mitte. Mulle on golfi mängimine kvaliteetaeg, mida saan koos perega veeta, lisaks on need mõnusalt ja tervislikult veedetud tunnid. Ja see tunne, kui teed väga õnnestunud löögi, on ka sportlikus mõttes super. Nõustun nendega, kes ei soovita algajatele harjutusmatile liiga kauaks toksima jääda – sealt ei teki seda õiget feeling’ut. Õige tunnetus tekib ikka väljakul. Ühtlasi on golf väga hea võimalus ennast ja oma mängupartnereid tundma õppida.

Teie händikäp?

Praegu 24,8. Väikseid samme astudes proovin ikka kaugemale jõuda.

Võistlusi ikka naudite?

Mäletan hästi esimest võistlust 2009. aasta kevadel. Siis oli küll nii, et käed ja jalad värisesid. Mul pole ilmselt ülihead võistlusnärvi ja emotsioonid kipuvad võimust võtma, aga golf vajab selget pead. Endaga tuleb tööd teha, aga tegelikult mulle võistlused meeldivad. Väga suuri saavutusi mul pole, aga ühe turniiri olen võitnud ka – Tallinna Tehnikaülikooli vilistlaste võistluse 2010. aastal.

Kui sageli väljakule satute?

Argipäevadel ei jõua, aga nädalavahetused mööduvad ikka golfi mängimise tähe all. Maist oktoobri keskpaigani veedan peaaegu kõik nädalavahetused golfiväljakul.

Kas pere ka mängib?

Abikaasa hakkas minust umbes pool aastat hiljem mängima ja poeg mängib samuti. Tütardel on teised huvid.

Kas meenub ka midagi naljakat, eksootilist või omapärast seoses golfiga?

KPMG2Mängisin 2010. aasta detsembris Floridas ühel väljakul üksinda ja avastasin pärast järjekordset lööki, et minu selja tagant möödub kahe-kolmemeetrine alligaator. Et oli viimase 50 aasta kõige külmem detsember Floridas, otsis ta ilmselt ühest tiigist teise rännates endale paremat ja soojemat paika ega teinud minust väljagi. Mängisin ülejäänud rajad läbi, aga vaatasin enne igat lööki seljataha, ega keegi ei lähene.

Kõige eksootilisem väljak, kus mänginud olen, asub Küprosel mägede vahel. Et muru seal peaaegu polnudki, kattis golfiväljakut tuha-liivakõrb. Sestap anti igale golfarile mänguks kaasa matt. Lööki saigi sooritada nii, et panid mati maha, palli sinna peale ja lõid ära. Siis läksid järgmisse kohta – see polnud professionaalne väljak, aga pakkus eksootikat küll ja enamgi.

Kui palju oodatakse osavõtjaid 17. juunil Jõelähtmele?

Eelkõige kutsume turniirile kliente ja koostööpartnereid – ja kes juba kord kaasa löönud, ongi turniiril osalema jäänud. See turniir pole aga pelgalt suhtlemiseks, aina olulisemaks on muutunud ka sportlik pool ja tase. Eelmisel aastal oli 84 osavõtjat, sel aastal ootame umbes sama palju osalejaid. Osalejate maksimumarv on 88.

Väga hästi korraldatud KPMG turniir on osavõtjate seas kindel kaubamärk. Sportliku poole kõrval pakutakse väikest meelelahutust. See pole klassikaline võistlus, et tuled ja teed oma võistluse ning lahkud, müts peos. Meie eesmärk on pakkuda väikest naudingut nii rajale minnes kui ka pärast võistlust.Väga tähtis on ka selle turniiri sotsiaalne pool – et KPMG saaks suhelda oma klientidega ja et kliendid saaksid omavahel rääkida. Pakume mõlemat – nii võistlust kui ka võimalust nautida golfi sotsiaalset külge.

Miks muutsite formaati?

Meeskondlikku formaati väärtustan eelkõige seepärast, et see on palju sotsiaalsem vorm kui individuaalvõistlus, kus igaüks keskendub oma löökidele, tulemusele ja seetõttu on 4–4,5 tundi kestva mängu ajal suhtlust vähevõitu. Meie eesmärk on suhtluse ja koostöö arendamine ning meeskondliku mängu formaat soosib seda. See meeldis eelmisel aastal ka meie klientidele ning andis selle formaadiga jätkamiseks julgust juurde.

Meeskondlik vorm on hea, tekib tiimi tunne. Sa tunned heameelt ka meeskonnakaaslaste headest löökidest, mitte ei keskendu ainult oma mängule. Mulle see vorm meeldib.

Golf ja KPMG?

Andris pojaga US Kids Golf 2010 finaalvõistluse autasustamisel

Andris pojaga US Kids Golf 2010 finaalvõistluse autasustamisel

Ühe suuna – golfi kui tippspordi – kõige märkimisväärsemaks koostöönäiteks on maailma ühe parima golfimängija Phil Mickelsoni sponsoreerimine. Sellest koostööst on mõlemad pooled palju võitnud. KPMG hindab golfar Phil Mickelsoni kindlasti seetõttu, et Phil on väga positiivne, ülimalt sotsiaalne ning USA-s väga armastatud golfimängija. Et Phil on tohutult hea suhtleja, on KPMG tema abiga oma brändi tuntust kõvasti suurendanud. Teisalt on ka Phili koostöö KPMG-ga väga hästi sujunud, sest meie väärtushoiakud ja eesmärgid on sarnased. Me mõlemad teeme oma asja pühendumuse ja südamega iga päev, et olla parim.

Teine tahk KPMG seotusest golfiga on suunatud golfi ga seotud äridele. 2004. aastal alustas KPMG esindusliku ärifoorumiga, mis toimub igal aastal nime all KPMG Golf Business Forum (www. golf businessforum.com). Oleme olnud Budapestis, Prahas, Küprosel, Türgis, Iirimaal. Sel aastal kogunes Dubaisse u 300 inimesest koosnev väga esinduslik seltskond – golfi väljakute arendajad, golfiklubide omanikud, tegevjuhid, investorid, ajakirjanikud ehk golfi – tööstusega seotud inimesed. Golfitööstus on hästi suur äri.

See foorum on KPMG kindel kaubamärk. Osavõtjad hindavad seda kui üht sisukamat ja paremini korraldatud golfi äridele suunatud konverentsi maailmas. Euroopas on see kindlasti number üks ja sellel foorumil on alati olnud osalejaid ka Eestist.

Samuti viib KPMG läbi ülemaailmseid golfituru ja -ettevõtluse uuringuid KPMG Golf Benchmark Study (www.golfbenchmark.com). Need uuringud on golfi maailmas väga tuntud ning põhiliselt on vaatluse all golfi äridega seotud valdkonnad, nt golfi väljakute tegevusmudelid – kuidas opereerivad, külastatavus, kui edukad jms. Selliseid põhjalikke kokkuvõtteid tehakse paar tükki aastas ja teisi nii spetsiifi lisi uuringuid tegevaid ettevõtteid maailmas peaaegu polegi.

Lisaks on avatud veebikeskkond KPMG Business Community (http://www.golfbusinesscommunity. com/), kus saavad kokku golfi äris tegutsevad inimesed ning mis annab juurdepääsu viimastele golfi valdkonna uudistele ja huvitavatele uuringutele.

Samuti pakub KPMG golfi alaseid nõustamisteenuseid, mida osutavad meie spetsialistid üle maailma. Meie asjatundjad on nõustanud väga paljusid golfi äriprojekte, näiteks golfiväljakute arendamist, ehitamist ja ärimudeli paikapanemist.

Seega on KPMG golfiga väga tihedalt seotud. Ja kui vaadata, kui palju on meil golfi mängijaid üle maailma, kes töötavad KPMG-s, on see number ikka väga suur.

Kuidas saaks golfi Eestis populariseerida?

Imeravimit on raske välja pakkuda. Arvan, et golf tuleb muuta rohkem perekondlikuks harrastuseks. Noored jõuavad golfi juurde siis, kui kodus on vanemate eeskuju ja soosiv hoiak golfi suhtes. Kui kodus golfi st midagi ei teata, siis kuidas peaksid lapsed golfi juurde jõudma.

Näeksin heameelega, et firmad korraldaksid rohkem nn sotsiaalseid golfi üritusi, mitte ainult võistlusi. Et tuua väljakule ja klubide juurde pered – vanemad ja lapsed.

Aastaid on arutatud teemal, et Tallinna kesklinna lähedal võiks olla üks harjutusväljak koos mõne rajaga, aga see on siiani teoks tegemata. Spordiala hakkab arenema, kui selleks luuakse eeldused – väljakud, treeningbaasid. Õnneks on uuenenud golfi liidul mõtteid ja plaane ning küllap viiakse need ka ellu.

Olete 17. juunil siis võistlemas?

Kindlasti. Olen selleks väga valmis.

Haridus: Bristoli Ülikool, Executive MBA Tallinna Tehnikaülikool, 1992
Karjäär: Andris Jegers on auditi-,maksu- ja nõustamisteenuseid pakkuva ettevõtte KPMG Baltics OÜ partner ja juhatuse esimees.
Vandeaudiitor alates 1992. aastast.

Andris töötab KPMG Eesti kontoris alates firma asutamisest 1992. aastal ning on KPMG Balticsi partner ja juhatuse liige alates 1998. aastast.
Ta oli kuus aastat Raamatupidamise Toimkonna liige ning on alates 2008. aastast Audiitorkogu juhatuse liige.

2007    KPMG Golf Invitational 2007 for Boutique Caprice Prizes
10. juunil Estonian Golf & Country Clubis Jõelähtmel
2008 KPMG Golf Invitational 2008 for Boutique Caprice Prizes
6. juunil Estonian Golf & Country Clubis Jõelähtmel
2009 KPMG Golf Invitational 2009 for Boutique Caprice Prizes
5. juunil Estonian Golf & Country Clubis Jõelähtmel
Estonian Amateur Open Championship 2009 by KPMG
24.–26. juulini Estonian Golf & Country Clubis Jõelähtmel, osales 109 võistlejat 15 riigist.
2010 KPMG Golf Invitational 2010
11. juunil Estonian Golf & Country Clubis Jõelähtmel
Estonian Amateur Open Championship 2010 by KPMG
23.–25. juulini Estonian Golf & Country Clubis Jõelähtmel, osales 90 võistlejat 14 riigist.
2011 KPMG Golf Invitational 2011
17. juunil Estonian Golf & Country Clubis Jõelähtmel

Fotod: Erakogu

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga