Koepka võitis WGC, Langer The Openi

28. juulil lõppenud WGC Invitational peeti esmakordselt Memphises.

Erinevus nädal varem peetud The Openi Portrushi väljakuga oli suur: paksu rohtu pole. Kuskil PGA Touril ei lööda aga palle rohkem vette.

Esimese WGC tiitli sai Brooks Koepka tulemusega -16 (68, 67, 64, 65). Kunagine US Openi tšempion Webb Simpson kaotas kolme löögiga.

Lisaks võidurahale 1,7 miljonit teenis Koepka Wyndham Rewardsi 2 miljonit. Finaal Wyndham Championship toimub sel nädalal, kuid Koepkal on võit juba tagatud. Arvestatakse Fedex Cupi punkte Wyndham Championshipi seisuga.

Samuti on tal praktiliselt tagatud miljon uue Aon Risk-Reward Challenge’i eest, mida antakse aasta agressiivseimale mängijale teatud radadel mängimise eest.

WGC on osa Fedex Cupist, mille esikümnes on Dustin Johnson 2008. aastast veetnud 230 nädalat. Keegi pole suutnud rohkem. DJ on ka pärast WGC-d Fedex Cupil endiselt 7. kohal.

The Openi võitja Shane Lowry ei soovinud WGC-l osaleda.

WGC on nii tähtis turniir, et selle võitja saab PGA Touril mängida kolm aastat ega pea muretsema Q-Schooli pärast. WGC toimub neli korda aastas ja selle mõte on tuua maailma parimaid golfareid kokku tihedamini kui ainult suurturniiridel. Osalevad edetabeli 50 parimat, viimase aasta suurimate turniiride võitjad ja veel mõned väljavalitud.

19 aastat oli see toimunud Firestone’is.

Seenioride Briti lahtised meistrivõistlused, mida segas vihm, võitis Bernhard Langer.

Evian Championshipi võitis Jin-young Ko, kes tänavu võitnud ka Ana Inspirationi.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga