Koepka caddie’st võib saada miljonär

Foto: Pixabay

Caddie Ricky Elliott, kes on aidanud Brooks Koepka 14 kuu jooksul kolmele suurvõidule, on tänavu teeninud ilmselt juba ligi 500 000 dollarit.

Koepka teenis US Openiga 2,2 miljonit ja US PGA-ga 2 miljonit dollarit, millest caddie saab tavaliselt 10 protsenti. Lisaks saab ta väiksema protsendi Koepka muudest võistlustest, kirjutab Irish Independent Iirimaalt pärit Elliotist, kellel on nüüd Ameerika kodakondsus.

Tulekul on FedEx Cupi playoff ja Rory McIlroy ju võitis  2016. aastal seal 10 miljonit dollarit, millest tema endine caddie JP Fitzgerald sai kuuldavasti miljon dollarit. McIlroy on tänavu iirlastest suurim teenija PGA Touril 3,6 miljoni dollariga. Talle järgnevad Shane Lowry 696 890, Paul Dunne 297 938 ja Pádraig Harrington 93 260 dollariga. Elliott võib selles tabelis üsna kõrgele tõusta.

Elliott ei suuda endiselt uskuda, et randmevigastuse tõttu neli kuud eemal olnud Koepka on võitnud tänavu kaks suurvõistlust kolmest, kus ta on osalenud. Isegi lapsepõlvekangelased Tiger Woods või Adam Scott ei suutnud Koepkat hirmutada. „Me ei rääkinud sellest. Oli selge, et keegi pakub meile suurt konkurentsi. Meie eesmärk oli mängida nii, nagu me oleks taga,“ ütles Elliott.

Ta tunnistas, et utsitas Koepkat, kui Scott viigistas kuus rada enne lõppu seisu ja Woods jõudis löögi kaugusele: „Me kuulsime, kuidas rahvas karjub ja ma ütlesin, et nüüd pead hakkama natuke kõvemini vajutama. Putt’id peavad hakkama sisse minema.“

Koepka tõusis maailma edetabelis Dustin Johnsoni järel 2. kohale. Woods tõusis 24 kohta 26. kohale ja Scott 31 kohta 45. kohale.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga