Ko ja Korda korraldasid Hawaiil birdie-saju

17. aprillil Hawaiil lõppenud Lotte Championshipi võitis Lydia Ko tulemusega -28 ja teenis 300 000 dollarit.

Kunagine maailma esinumber Ko, kes pole 24-aastanegi, võitis viimati kolm aastat tagasi ja tunnistas kartmist, et võib-olla ta ei võidagi enam. Ko endine treener David Leadbetter süüdistas vahepealsetes kehvades otsustes Lydia vanemaid.

Ko rääkis eelmisel kuul, kui kurb on praegu USA-s toimuv asiaatide vihkamine. „Ma olen väga uhke, et sündisin Lõuna-Koreas. Inimesed peaks kokku hoidma, eriti praegusel pandeemiaajal,” ütles ta.

Pärast kolmandat ringi tundus, et esikoha jagavad turniirirekordi 63 püstitanud Ko ja Nelly Korda, kuid Korda ei suutnud viimasel päeval tempot hoida: Ko lõi 67-63-65-65 ja Korda 65-68-63-71. Kokku piisas Kordale sellest siiski 2. koha jagamiseks, seltsiks Leona Maguire, In-Bee Park ja Sei-Young Kim (-21). Ka nemad ületasid Cristie Kerri turniirirekordi -20 aastast 2017. Ko edestas seda juba pärast 54 rada.

Soomlanna Matilda Castren võitles välja 12. koha jagamise. Jessica Korda lõi avaringis eagle’i ja hüüdis: „Kobe!” Maailma esinumber Jin-Young Ko ei osalenud.

Eelmisel aastal Lotte turniir tühistati. Viimased kaks aastat enne seda võitis Brooke Henderson. Tavaliselt mängitakse Ko Olina väljakul, tänavu võisteldi aga Kapolei väljakul.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga