KATKEND RAAMATUST! Golfiväljak on suurepärane koht uute ja oluliste inimestega kohtumiseks

Keith Ferrazzi raamat “Ei ühtki einet üksi” räägib suhete võimsusest, aitab arendada lugeja sotsiaalseid oskusi, võimekust luua inimestega side ja avada seeläbi olulisi uksi edasisteks saavutusteks. See raamat annab ka sisevaate, kuidas luua suhteid tänapäevases digitaalmaailmas.

Aurot Keith Ferrazzi kirjutab raamatus, et avastas juba väga noorena, mis eristab keskpäraseid inimesi edukatest – see on nende erinev arusaamine sellest, kui tähtis on suhete loomise oskus nii, et kõik sellest võidaksid.

Poisikesena töötas ta taskuraha teenimiseks rikastele mõeldud golfiklubis. Töö pani Ferrazzi tihti ja intensiivselt mõtlema neile, kel oli õnnestunud edukaks saada kel mitte. Golfiradade ääres teiste varustus vedades oli poisil aega, et jälgida inimesi, kes olid jõudnud sellise edukuseni, kuhu tema enda ema ja isa polnud küündinud. Ferrazzi jõudis järeldusele, et elu nagu golfki on omal veidral viisil mäng, kus edu saavutavad need, kes teavad mängureegleid läbi ja lõhki ning kellest on saanud vilunud mängijad.

Avaldame raamatust katkendi.

Võimule lähemale

Sport (eriti golf)

Suurepärane võimalus uute ja oluliste inimestega kohtumiseks on sport ja treeningud – olgu platsil või väljakul, saalis või rajal, igal juhul on see võrdne mänguväljak, kus teie maine loeb vähe. Loevad teie oskused ja sõpruskond, mida on võimalik luua. Mingil põhjusel muutuvad inimesed sporti tehes avatumaks. Võib-olla toob seesugune võistlusvaim meie psüühikas esile midagi sellist, mis viib meid tagasi süütumasse lapsepõlveaega, mil tänaval palli loopisime. Või on asi kohas eneses – kontorist eemal squash’iväljakul või golfiplatsi lainjatel rohelistel küngastel.

Ohh, golf! Teeksin teile liiga, kui jätkasin mainimata, et golf on ja jääb teiste spordialade seas Ameerika ärieliidi keskseks kohtumispaigaks. Olen oma silmaga näinud, kuidas tippklassi juhtivtöötajad püüavad meeleheitlikult – tihti mitmeid aastaid – saada mõne eragolfiklubi liikmeks. Miks need mõjuvõimsad mehed ja naised taluvad sellist alandust vaid mingi mängu nimel? Aga muidugi suhete, sõpruskonna loomise ja inimeste pärast, keda tunda oleks kasulik nii nende karjääri kui ka ettevõtte seisukohast.

Käitumisreeglid on karmid. Teist ei tohiks kunagi jääda muljet, nagu püüaksite oma liikmelisust ja sealseid suhteid kasutada ärilistel eesmärkidel. Mõnes klubis piisab etiketi rikkumiseks golfirajal ainuüksi tulevase äritehingu mainimisest. Mõnes teises klubis võite selles osas olla veidi jultunum. Peate selle ise ära tajuma. Kuid kõige innukamad golfimängijad väidavad kindlalt, et mäng on nende jaoks avanud lugematul hulgal uksi. Lõpuks saavad nad omavahel nii ehk naa äriasju ajada. Mängijad ütlevad ka seda, et teise inimesega golfirajal veedetud aeg on väga paljuütlev. Taaskord taandub asi usaldusele. Tegevjuht saab mängu jooksul aimu, kas tulevane äripartner on diskreetne, kas ta austab mängureegleid, kuidas ta talub stressi ning kas temaga on meeldiv aega veeta. See on ühtaegu võimalus kohata uusi inimesi ning veenduda, kas need inimesed on ka tasemel.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga