Kalmetid Estonian Touril: fotograafi ees oli juba avalöögi ajaks närv sees

Jaht Eesti Golfi Karikale sai avalöögi 16. mail Rae Golfis.

Meeste löögimäng: Kristo Tullus (+3), Aksel Seppel (+10).
Meesseeniorid: Jan Larsson (+11), Roland Jung (+15), Rain Lokotar (+20).
Naisseeniorid: Anne Petter (+18, võit lisarajal), Margarita Ross (+18).
Meeste esiliiga: Allan Mägi (-1), Olev Kitvel (par), Andreas Robin Pukspuu (+4).
Naiste esiliiga: Marie Kalmet (+4), Piret Ustal (+7, parem HCP), Kristine Ross (+7).
Meeste teine liiga: Peep Tomingas (-2), Martin Kambla (-1), Meelis Rajasalu (+2).
Naiste teine liiga: Kirke Kiige (+2), Sirli Söömer (+6), Laydi Saaremets (+10).

„Mängu algus oli raske, aga alates 7. rajast hakkas kõik hästi minema. Ilm oli ilus, lisaks toredad mängukaaslased ja uuenenud Rae väljak. Rõõmu tegi rada nr 10, kus olin kahe löögiga griinil ja suutsin par’i ära teha. Lähimänguga sai palju päästetud. Viimase raja birdie oli endalegi suur üllatus, kuna fotograafi ees oli juba avalöögi ajaks närv sees, rääkimata puttamisest,” ütles Marie Kalmet.

Peeter Kalmet ütles, et mängu esimene pool läks hästi. Mängisid ka nende kaksikutest pojad Robi ja Joosep, kellel on võimalik golfiga isegi vahet teha. Robi toob esile, et tema löögid on oluliselt kiirema swing’iga ja seetõttu lendavad pallid ka kaugemale ning et tema on paremakäeline. Joosep toob esile, et tema jaoks on olulisem swing’i (ja golfimängu) tehnika ning tema on vasakukäeline.

Eelmisel aastal võitsid Marie ja Peeter Niitvälja Scramble’i sarja võistkonnaga Team ER. See moodustati Sirli Söömeri eestvedamisel, kes on Marie kolleeg. Tiimis osalesid ka kolleegid Kalle ja Liis. Peeter ja Olev olid lisaliikmed. Selle peale tekib muidugi küsimus, kuidas Kalmetitel neljakesi Scramble’is läheks, aga seda pole nad veel proovinud.

Estonian Touri puhul meeldib Kalmetitele võistluse formaat, et mängitakse erinevaid väljakuid, aga samuti seltskond, kellega mängitakse.

Järgmiseks võisteldakse 5. juunil Pärnu Bay Golf Linksil. 12. septembril toimuvale finaalvõistlusele saavad iga klassi viis parimat. Ülejäänud konkurendid selguvad Eesti Golfi Karika edetabeli seest, kus on koos kõik mängijad oma kogutud punktidega.

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Joosep Kalmet

Peeter Kalmet

Robi Kalmet

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga