Jordan põrmustab oma väljakul vastaseid

Michael Jordan armastas vastaseid hävitada korvpalliväljakul ja teeb seda nüüd golfiplatsil.

Jordan avas 2019. aasta sügisel Floridas väljaku Grove XXIII, mis saanud nime tema legendaarse numbri järgi. 23 on nii populaarne, et kui praegused suurimad korvistaarid LeBron James ja Anthony Davis ühte klubisse sattusid, läksid nad peaaegu kaklema selle pärast, kes saab endale Jordani numbri.

Rickie Fowler avaldas aga äsja muiates, et Jordani golfiväljakule on hüüdnimeks antud Tapamaja 23, kuna keegi ei võida vanameistrit seal. „Ta muudab tiide ja lippude asukohti peaaegu iga päev,” rääkis Fowler. Jordan jõuab igal 4- ja 5-löögisel rajal paari löögiga griinile ning on osav wedge’iga griiniääres ja liivatakistustes. Lisaks annab Fowler talle 10 rajal löögi ette.

2009. aastal vedas Jordan Tiger Woodsiga kihla, et mängib Bethpage Blackil alla 92. Ta mängis ja teatas Woodsile naerdes, et tšekki ei võta. Kui Jordan mängis Bill Clintoniga, tögas ta presidenti küsimusega, kas too kavatseb tõesti lüüa väikeste tüdrukute tiidelt (valgetelt). Fowler ei mäleta, millal Jordan viimati alla 70 mängis, kuid 71-74 võivat MJ, kelle händikäp on 2, küll lüüa.

Jordan pilab vastaseid mängimise ajal armutult. Jordaniga mänginud golfiprofid on öelnud, et kui selline asi häirib, siis pole profisporti asja. Jordan mängib iga päev, mängib 36 rada ja mängib viimase rajani – niisama lihtsalt ei võida raha temalt keegi. Ärimees Richard Esquinas avaldas 1993. aastal oma raamatus, et Jordan oli talle golfiga mingil hetkel sees 1,3 miljonit dollarit ja maksis lõpuks mangumise peale 200 000. PGA Touri mängija Dominic Bozzelli on Jordaniga viimase kolme aasta jooksul mänginud sadakond ringi ja tunnistas, et Jordan mängib temast rohkem.

Jordani golfiväljak on nii kinnine, et isegi selle kodulehele pääseb ainult salasõnaga. Liikmete seas on Phil Mickelson. Väljaku disainis Bobby Weed ja klubihoone NBWW Architects. Jordan on ajaloo rikkaim sportlane: tal on varandust 2,1 miljardit dollarit.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga