Esmakordselt Eesti golfi ajaloos saab 1. ja 2. mail näha maailma kõige tugevamaid golfimängijaid, kes võistlevad Jõelähtme Golfikeskuses kauguslöömises. Koos amatööridega tuleb võistlema üle kahekümne elukutselise kauguslööja.
„Long Drivers European Tour“ (LDET) hooaja avaetapp toimub 10. ja 11. aprillil Rootsi parimas golfiklubis Bro Hof Slott, mis on valitud ka maailma TOP100 golfiväljaku hulka. Estonian Golf & Country Clubis (EGCC) toimub hooaja teine etapp, kokku peetakse pikima golfilöögi Euroopa tuuril üheksa etappi. Lisaks Rootsile ja Eestile ka Hollandis, Sloveenias, Belgias, Itaalias, Hispaanias ning Prantsusmaal.
Pealtvaatajateks on oodatud ka lihtsalt huvilised
“Just sellepärast tahtsimegi seda võistlust siia, et näidata, kui palju erinevaid võimalusi on golfi mängida,” selgitab EGCC juhataja Hanno Kross. “Pealtvaatajale on see väga vaatemänguline ˗ mängitakse mees-mehe vastu (osaleda saavad ka naised) ning kes lööb kaugemale (oluline on püsida ka rajal), see saab edasi järgmisesse vooru. Korraldame võistluse Stone Course’i 5ndal rajal ning pealtvaatajad saavad lisaks avalöögialale olla ka raja ääres (kui julgevad) ning näha üle 300 m pallide maandumist.
Mina just loodan, et golfimängijad toovad kaasa oma sõpru, kes golfi veel ei mängi. Võistluse ajal mängib ka DJ ja finaalid toimuvad laupäeva õhtul, pealtvaatajad saavad nautida muusikat, head toitu ja jooki ning sõpradega vaadata, kuidas maailma parimad seda väikest palli taovad kaugustesse, mida Eestis enne nähtud ei ole.”
Eesti golfi teatakse
Korraldajate sõnul toodi etapp Eestisse läbi isiklike kontaktide. Hanno Kross osaleb aastas paaril-kolmel korral seminaridel ja kohtumistel maailmas, et saada ideid ja õppida teistelt.
“Tavaliselt ei jäta kasutamata võimalust tõusta püsti ja rääkida Eestist ja golfist meil. Eks jääme silma ja lõpuks on ju maailm nii pisike, et kõik tunnevad kõiki. Eestil on juba väga hea renomee, teeme asju hästi ja paljudega võrreldes veel õigeid asju. Tihtipeale enam ei peagi tutvustama, tullakse ise ja öeldakse, et olen kuulnud Estonian Golf & Country Clubist, on see siis läbi World Cupi turunduse, Euroopa meistrivõistluste, European Touri või lihtsalt kellegi heast mängukogemusest, mille sõna levib,” räägib juhataja.
Hanno Kross selgitab ka seda, mida tähendab EGCC Stone Course’i 5. rajal peetava võistluse mees-mehe vastu mängimine. “Lihtne näide on nagu jalgpall ja meistrite liiga ˗ alagrupid ja sealt edasi läheb väljalangemiseks, kuni lõpus on kaks tugevamat. Ei piisa ühest heast löögist, vaja on õnnestuda mitmel korral. Igal mängijal on viis lööki, millest parim valitakse välja.”
Oodatud on kõik hingelt golfarid
Huvilisi oodatakse ka 1. mail võistlust vaatama ja siis saab vahepeal ka ise golfikepi kätte võtta ning harjutusväljakul harjutada. Kindlasti antakse võistluse raames võimaluse tutvuda golfiga inimestel, kes veel väga selle alaga kokku ei ole puutunud.
“Pange julgelt ennast kirja, sellist võimalust koos maailma parimatega kodus võistelda tuleb harva,” soovitab Hanno Kross. “Eraldi klassid tulevad ka juunioritele ja naistele ja pole välistatud, et ka seenioritele. Ärge kartke, keegi ei vaata imelikult, kui pallilend lühikeseks jääb. Proffidega võrreldes ei oska me keegi mängida ning ka maailma parimad golfimängijad jäävad nendest meestest, kes siia tulevad, 50 m löögipikkusega maha.”
Eelmise aasta võitja Joe Miller tuli ka 2014. aastal maailmameistriks ning tema pikim avalöök oli eelmisel hooajal LDETi võistlusel 377 m. Joe Millerit on oodata võistlema ka Estonian Golf & Country Clubi üritusel ning Eesti võistluse vastu on huvi suur, eriti Skandinaavias ja Inglismaal.
Osaleda saavad kõik Eesti amatöörid, kes soovivad. Osavõtutasu on ainult 50 €, naistele 40 € ning juunioritele U18 tasuta.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.