Jõelähtme Golfiklubis mängiti Jõulugolfi

Täna peeti Jõelähtmel asuvas golfiklubis Estonian Golf & Country Club (EGCC) ainulaadset teise jõulupüha golfivõistlust, kust võttis osa 75 golfarit. Neljal korral Mandri-Euroopa saja parima väljaku hulka valitud Sea Course’i väljakul rõõmustas golfisõpru suurepärane ilm tuulevaikuse ja paari plusskraadiga.

Võistlusel mängiti kahes erinevas klassis – händikäpiga (HCP) alla 15 ja HCP’ga üle 15. Esimeses grupis tuli võitjaks Toomas Kull 39 punktiga, kes sai sama hulga punkte kui teise koha omanik Reigo Tomingas. Kolmanda koha sai Janar Toomesso, kes kogus 38 punkti ja tegi ka võistluse parima löögimängu tulemuse läbides Estonian Golf & Country Club’i Sea Course kokku 74 löögiga.

HCP üle 15 klassis tuli võitjaks ja teenis elu teise golfivõistluse võidu Irina Nõlvak, kes teenis kokku 42 punkti. Kaire Kastor, külalisvõistleja Saaremaa Golfiklubist, saavutas 37 punktiga teise koha ja samuti 37 punkti mänginud Indrek Haavel tuli kolmandaks.

Võistluse lõpetamisel EGCC klubimajas korraldas Toomas Kull lisaks oma võidule veel ühe üllatuse pannes kohalolijate vahel loosiauhinnaks käsitsi tehtud raamatu „Eesti krooni originaalpangatähed 1991-2007“, mida on maailmas vaid 70 koopiat. „Igas raamatus on kaheksa originaal Eesti krooni paberraha,“ rääkis Kull. „Iga paberraha all on põhjalik informatsioon: mis aasta raha see on, kelle allkirjad sel on, kes on selle paberraha kujundaja.“ Kõik raamatus olevad rahatähed pärinevad Toomas Kulli isiklikust kollektsioonist. Hinnalise loosiauhinna võitis EGCC klubiliige Anneli Esken.

2019. aasta detsembris toimus jõulude ajal Jõelähtmes golfivõistlus juba teist korda. Estonian Golf & Country Clubi juhataja Hanno Krossi sõnul saab tavapäraselt harrastada Eestis golfi aprillist kuni oktoobri lõpuni, kuid kliima soojenemise tõttu on golfimäng muutunud praktiliselt aastaringseks. Viimasel kümne aasta jooksul on Jõelähtme golfiklubis mängitud jõulugolfi ka 2013., 2014. ja 2016. aastal.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga