Joel Juht: golf muudab strateegilisemaks ja konkreetsemaks

Sel suvel golfiväljakutse sooritanud harrastussportlane Joel Juht otsustas jagada oma muljeid sellest, kuidas ta valmistus Eesti meistrivõistlusteks golfis, inspiratsiooniks neile, kes tahaksid hakata golfi mängima. Tema väljakutse eesmärgiks oli langetada HCP 18,5 peale, saamaks õiguse eestikatele mängima minna — ja ta tegi selle ära!

Eesti meistrivõistluste avapäevaks oli Joel oma HCP 14,7 peale langetanud, kuigi oli golfikeppi käes hoidnud ainult viis kuud. „Olin täiesti kindel, et mul läheb hästi. Loomulikult polnud mul sellest mängust mingit erilist kogemust, kuid sellest hoolimata nägin endaga vaeva, et saada parim tulemus,“ jutustab Joel. „Nädal enne võistlust tegin Valgerannas treeningringe, kus kõige parem ring oli 82 ja kõige halvem oli 86 lööki, ja ma olin suhteliselt enesekindel.“

Tegelikkuses nii hästi  ei läinud, nagu ta lootis, kuigi Joeli sõnul tal võistluste-eelset pinget polnud — lihtsalt see päev ei sobinud talle! „Alustasin ilusasti avalöögiga, sain justkui ilusasti mängu sisse, aga siis hakkasin rabelema ja rauad lihtsalt ei töötanud,“ selgitab ta. „Usun, et paljuski oli ebaedu tingitud ka väga halvast ilmast, kuid peamiseks komistuskiviks sai vähene võistluskogemus — ma olin lihtsalt liiga vähe võistlemise momenti tajunud.“

Joel Juht  ütleb, et golf on mäng, mida ei saa kunagi täitsa selgeks ning ühel päeval võid mängida supermängu ja võita, kuid teisel hetkel võid ühe vale liigutusega niimoodi karistatud saada, et kogu tulemus on untsus. Samamoodi võib mängija olla kõige paremas vormis ja ikkagi ei pruugi tal nii hästi minna, kui ta on enda jaoks prognoosinud. Enda kohta kinnitab ta, et juhtugu mis tahes, tema veab ennast juba jonni pärast rajale tagasi — nii eestikatel juhtuski!

„Paljud ilmselt arvavad et golf on kerge mäng, aga kindlasti mitte! See mäng on raske neile, kes tõsiselt mängivad, soovivad midagi saavutada ja ennast ületada,“ räägib ta. Joel juhib tähelepanu ka sellele, kuidas paljud mängijad ei hooli oma tervise pärast ega üritagi ülekaalulisust piirata, kuigi 4,5 tundi rajal käimist ja seejuures mängimist mõjub nende jalgadele halvasti.

„Selle jutuga ei taha ma kindlasti siin targutada ega kellegi suhtes isiklik olla. Asi on lihtsalt selles, et kui inimene räägib, mis tal viga on, tuleks näha ka seda, millest see häda on tingitud — sageli on see ülekaalust,“ lisab ta.

Joelil endal on heas vormis püsimiseks ja hea mängutaseme saavutamiseks kulunud meeletud tunnid vaikust ja tööd iseendaga ning treeninguid treeneriga. „Golfi juures ongi lahe see, et sellega arendad oma keskendumisvõimet, sest me oleme sellises infokülluses, kus me ei suuda infost eristada seda, mis on oluline,“ arvab golfar. Treenerina on golf on talle andnud teistmoodi lähenemist, mida ta saab oma töös ära kasutada. „Võin tänaseks öelda et golf on muutnud mind otsuste tegemisel rohkem strateegilisemaks ja konkreetsemaks, mis omakorda lihtsustab teatud otsuste tegemist igapäevaelus!“ täpsustab ta.

Joel Juht soovitab golfi kiindunud mängijatel püüda oma elus saavutada selline tase, kus golfiväljakul saab olla nii, et muu elu ei kannataks: töö, naine, lapsed jne, kuna hasart ja sõltuvus võivad viia ka sinnamaale, kus võib unustada selle, mis on oluline. „Loomulikult on elus palju ahvatlusi, väga paljud teevad seda mingi asja arvelt, aga lõpuks teeb selle valiku igaüks ise. Soovin kõigile lugejatele õigeid otsuseid elus ning soovin tänada kõiki, kes minu väljakutsel on mulle kõrvalt abiks on olnud,“ lõpetab ta.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga