Janika Taidema: mind paeluvad golfimängijad

Mõni inimene särab ereda leegina, ja seda nii heas kui halvas, tema rõõmu on kaugele näha ja kurbust kohe tunda. Need inimesed on emotsioonide teerajajad, neid tuleks hoida halvast ja neile tuleks kinkida head – just nii suudavad nad anda edasi positiivseid tundeid. Rõõmus, päikeseline, avatud naeratusega ning sooja südamega Golf X Rae teenindusjuht ja Golf X Studio mänedžer Janika Taidema ütleb, et teda paeluvadki golfis just golfimängijad ise – need inimesed, kes on südamest oma elu golfiga sidunud. Nii püüabki Janika anda ka ise edasi neid kirevaid emotsioone, mida golf meile kõigile pakub.

Janika Taidema on golfimaastikul olnud tegev kuus aastat. Ta alustas Niitvälja golfikeskuses caddiemaster’ina. Üleeelmise aasta lõpus liitus Janika Golf X meeskonnaga. Ta mängib ka ise golfi , tema HCP on 37.

Janika, teie elu on praegu väga tihedalt golfiga seotud just töö tõttu. Mis oli teie esimene ametikoht?

Minu esimene ametikoht oligi golfiväljakul. Alustasin Niitvälja golfikeskuses caddiemaster’ina. Töötasin seal esimesed kaks hooaega. Siis töötasin Ideaal Kosmeetikas turundusjuhi assistendina. Pärast seda elasin neli aastat Costa Ricas, kust naastes tulin tagasi Niitvälja golfikeskusesse – töötasin seal mõned aastad kõigepealt caddiemaster’ina. Edasi kaks aastat teenindusjuhina. Alates eelmise aasta detsembrist alustasin Golf X Studios mänedžerina ja nüüd suvehooajal ka Golf X Rae teenindusjuhina.

Mida te Costa Ricas tegite?

Costa Ricas nautisin päikest ja töötasin kohalikus restoranis teenindajana.

Eestisse naastes tulite ka golfi juurde tagasi. Mis on golfis sellist, mis tagasi kutsus?

Golfimaailmas paeluvad mind kõige rohkem golfimängijad, kes mind väga hästi tunnevad ja kes mind Niitväljal avasüli vastu võtsid. Tunnen end golfimaailmas koduselt.

Mitu aastat olete nüüd golfiga seotud olnud?

Kuus.

Mängite ka ise golfi?

Ikka! See meeldib mulle.

Mis meeldib?

Kõige rohkem meeldib ikka, kui golfilöök välja tuleb. Kuna golfi mängides viibin värskes õhus ja tavaliselt mängin kellegagi koos, siis ongi see selline ühine ajaveetmine ja õues viibimine.

Kui peaksite kirjeldama paari sõnaga, siis milline on üks golfimängija?

Kunagi, kui ma Niitväljal töötasin, siis esimestel aastatel imestasin kõige rohkem selle üle, et kuigi golfimängijad on erinevatest elu valdkondadest on nad väljakul kõik enamjaolt ühesugused. Golfiväljakule tullakse puhkama, see on üks mõnus ajaveetmise viis. Nad on rahul, neile meeldib väljakul olla ja nad on õnnelikud.

Isiksuseomadused on siis need, mis paeluvad teid nende inimeste juures?

Jah.

Mis te arvate, mitme golfimängijaga olete oma elu jooksul kokku puutunud?

Tuhandetega ikka! Mitte ainult eestlased – soomlased, rootslased, ameeriklased ja teised.

Kui rääkida isiksuseomadustest, siis kas ka eri rahvusest golfimängijaid võib midagi ühendada?

Ma arvan, et golfimängijaid ühendab see emotsioon, mida nad golfi mängides saavad. Absoluutselt kõik neist tulevad pärast mängu ja jagavad oma tundeid klubimajas: see punkrilöök ei tulnud välja, see avalöök oli üüratu pikk jne. Golfimängust saadav emotsioon on see, mis ühendab mängijaid väga palju. Just positiivne emotsioon. Isegi kui löök välja ei tulnud, on see emotsioon neil ühine.

Kas selle kuue aasta jooksul on olnud ka eredamaid mälestusi?

Oi, ikka palju! Ma arvan, et suured golfivõistlused on eredaimad. Võistlustel on küll mängijal natukene suurem pinge peal, aga samas on ka õnnestunud golfilöök seda magusam. Kõige toredam on see positiivne tagasiside, mis nad sulle annavad. Kõik need hetked on olnud minu jaoks väga väärtuslikud. Mängija nagu tänaks sind selle eest, et tal tuli kõik hästi välja. See on väga mõnus tunne.

Fotod: Aram Sahradyan, Henri Pira, Pille-Riin Pettai

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2017 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga