INTERVJUU! Valgeranna golfinaisteka ajal ilmusid golfimurule lõbusad klounitarid

lõbusad golfimängijadGolf tundub tõsise mänguna, mida ta ongi, aga ka seal tehakse elu lõbusamaks, ja kes veel oskaks seda isekeskis paremini teha, kui mitte õrnem sugu, eriti kui seda tehakse naisteka raames ehk siis tüdrukud isekeskis. Ühest naistekast räägib selle korraldaja Margit Rits.

Korraldasite Valgeranna golfiklubis tavapäratu golfivõistluse, millega oli tegu?

Meil on see hooaeg nii, et iga kuu korraldavad erinevad naised midagi ja seekord oli minu kui algaja kord naistekas korraldada. Kui eelmise naisteka ajal Kapten Kaja ütles, et järgmise korraldab Margit Rits, siis jäi mul hing kinni. Toibusin ruttu ning mõtlesin, et teeme ära, seedisin natukene asja ja uurisin ka meie pro Gerdi käest, et mida ja kuidas võiks teha. Tema esimene mõte oli, et tehke kloune. Algul tundus see idee hullumeelsena, aga tuli julgus kokku võtta ja üritus ära teha — mõeldud, tehtud. Kõigepealt tuli endale midagi sobivat selga selga otsida, seega sai käidud vastavas poes, soetatud asjad, ja nii ta läks. Kui kodus lastele ütlesin, et nüüd on nii, et emps läheb golfi mängima ja mitte niisama, vaid  lausa klounina, siis nad vaatasid küll mind küsivalt – see oli naljakas. Veel naljakam oli autoga Valgeranda sõita, ise klounina autoroolis.

ajakiri golf

Miks on teie meelest vajalik, et korraldataks aina enam eripäraseid golfivõistlusi?

Mulle tundub, et siis on fun. Nalja peab saama ja meil naistel seda naljasoont tundub olevat. Kõik olid nii palju vaeva näinud ja end klouniks maskeerunud.

Kuigi nägite ise väga vinged välja, siis kas võistluse reeglid jäid ikkagi tavapäraseks?

Reeglitega oli nii, et mängisime ilma harjutuslöögita ehk siis kõik 9 rada ilma, et oleks proovilööki teinud. Kes eksis ja harjumusest ikkagi tegi,  sai trahvilöögi, aga neid oli vähe ehk kolm naist, nii et andis mängida küll. Ise õnneks trahvi ei saanud ja päris huvitav oli.

lõbusad golfimängijad2

Margit, kust teie positiivne meel tuleb?

Mis ma oskan öelda — ma ei taha olla kurb, morn ja ma olen leidnud endale väga ägeda spordiala. Kui kõik on hästi, ongi meel rõõmus ja kui miskit pahasti, siis tuleb leida midagi head. Mul on superäge pere, kes on samasugused rõõmupallid ja pere ongi kõige tähtsam. Me käime väga tihti mängimas ja meil on väljakul ikka jube äge!

ajakiri golf4

Joanna Müür, Jüri Kukk 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga