Intervjuu! Maratonijooksja Joel Juht leidis jooksu kõrvalt aega ka Tais golfi mängida

Joel JuhtAprillis Maroko Sahara kõrbes toimuvaks maratoniks valmistuv Joel Juht on juba treeninud ka palavas kliimas, algul Tenerifel ja hiljuti Tais Koh Samui saarel. Maratonijooksja päevad ei möödunud siiski vaid jooksuradadel, ta leidis aega vahelduseks ka kohalikul golfiväljakul mängimas käia ning vahendab tagantjärele sealseid muljeid.

Käisite äsja Tais, eesmärgiks oli teil muidugi joosta, kuna valmistute kõrbemaratoniks. Sattusite ka golfiväljakule, kust selline idee ja aeg jooksu vahel tekkis?

Paar päeva olid mul nii-öelda puhkepäevad, kuhu oli planeeritud vaid tunniajased ujumistrennid. Kuid selleks, et kasutada päeva võimalikult maksimaalselt ära, tuleb midagi veel kogeda ja näha ning ma otsustasin tegeleda enda teise hobiga, milleks on golf.

DJI_0090

Millisel väljakul te käisite?

Santiburi golfiklubi väljakul, mis oli meie hotellist taksoga minnes vaid 30 minutit.

IMG_8981

Kuidas iseloomustaksite väljakut ning mille poolest ta Eesti omadest parem oli?

Kui ma võrdlen seda Tenerifel golfiväljakuga, siis seal sa said griinist aru, kuid Santiburil ei tajunud ära griini kaldeid. Sa mängid, lööd griiniile ära, näed, et auk on olemas ja kõik peaks õigesti minema, kuid kalle oli uskumatult griini sisse varjatud. Loomulikult ei olnud seal griinid täitsa rohelised. Nende peal mul väga hästi ei läinud.

IMG_8993

Kuidas teil mäng läks?

Rada oli raske ja olles üleval kalju otsas, ei oska sa arvestada löömist, sa vaatad, et lipp oleks sul 150 meetri kaugusel, aga lööd ju allamäge. Mäest alla lõin väiksema rauaga, pall lendas seal ilusasti, ma isegi mõtlesin, et mis nüüd juhtus. Ma proovisin esimest korda Taylor Made’i raudasid ja pall lendas uskumatult hästi.

IMG_9006

Esimesed üheksa rada tundusid esialgu keerulised, kuid paar päeva hiljem läksin ma sinna üksi tagasi, sest tahtsin sellest drooniga video teha, kuna vaade oli väga ilus. Sel päeval mängisin kümnest rajast edasi kaheksateistkümneni ja see rada oli väga raske. Ma võtsin neli varupalli ning nende neljaga jäi mul kolm auku mängimata, kuna ma lihtsalt kaotasin pallid ära.

Rääkides teenindusest ja kultuurist, siis kui palju erineb see meie Eesti golfiväljakute ja klubide ruumides toimuvast?

Seal on golfar klient ja temaga tegeletakse. Klubi varustus on niivõrd hea, et meil kohati ei ole harrastajatel ka nii head, kuid need seal olid. Loomulikult ei ole ma nii palju mänginud ning ma ei oska võrrelda, kuid see, mida Eestis kolmes klubis mängides kogenud olen, on ka väga hea. Seal mängides tuleb kaasa ka caddie, sa maksad ära sümboolse summa,  60-70 euroga sain endale caddie, jääkülma vee ning auto, kus istusin ise kõrval. Ajakulu oli tunduvalt väiksem, kuna caddie soovitas õigeid raudu ning sõidutas ühest august teiseni. See kõik oli ülimalt mugav.

IMG_9034

Te olete golfi mõttes suhteliselt värske ja noor alustaja, kellele te julgeksite soovitada sinna mängima minna?

Ma soovitaksin seda kõigile. Ma uurisin tausta, kes seal põhiliselt mängimas käivad, ja külastajad on Hongkongist, USA-st ja Austraaliast.

IMG_8980

On täheldatud, et kui inimene on endas golfikire leidnud, siis ta enam ei vali sellist reisi, kus golfiväljakut lähedal ei ole. Kas sinuga on see ka juba juhtunud?

Minuga ei ole seda juhtunud, aga kui ma võtan Tai, siis seal esmakordselt olles golfiväljaku lähedal oleva hotelliga sa ei saa eksida. Seal on kõik olemas ning seda sada protsenti, vähemalt mulle hetkel Tai puhul see nii tundub. Santiburi golfiväljak on omaette, kaljuserval, sul on vaade kuni ookeanini ja mäed, mis jooksevad ühte pidi mööda kalju äärt üles ning teiselt poolt kalju äärt pidi alla. Teerajad olid seal väga huvitavad. Ma mõtlesin, et ma peaksin sinna jooksma minema, kuna sain seal piisavalt üles-alla käia, kuid kahjuks jooksma ma sinna ei jõudnud.

IMG_9397

Kas tasub käia välismaal golfireisidel?

Jah. Kui ma tulin sealt ära, jõudsin Bangkokki, kus me läksime lihtsalt shopping center’isse vaatama ning seal oli olemas kõiki variante golfikeppidest, mida sa üldse võid tahta. Lisaks olid need veel väga hea hinnaga. Loomulikult need, kes on golfis kauem olnud, teavad seda ka ise kindlasti, aga minu jaoks oli see jällegi teistsugune kogemus. Kuna ma olen ikkagi golfis algaja, raudadest ja varustusest ma nii palju ei tea, ning kui nüüd näed oma silmaga, kui palju on valikuid ja võimalusi, siis oli see väga huvitav kogemus.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga