Imemees Salminen tõusis viimase päevaga Soome meistriks

Espoos 17. juulil lõppenud Soome meistrivõistlustel tõusis meestest meistriks Tuomas Salminen, kes viimasele päevale läks seitsmelöögise kaotusega liidrile.

Kui tundus, et meistriks võib saada ehk Antti-Jussi Lintunen, kes eelmisel nädalal Eestis EM-il päeva parima tulemuse tegi, siis lõpuks pääses ette 65 löönud Salminen. Ta alustas ringiga 70, kuid sellele järgnesid siis 74 ja 75. Lõpuks kokku -8. Lintunenile hõbe (-6), pronks Elias Haavistole (-5).

„Ma ei uskunud hommikul, et selline asi võimalik võib olla,” ütles kohalikule golfiliidule Salminen, kelle jaoks see oli esimene kuld.

Naistest jäi ette Henni Mustonen (+4), kes juhtis ka viimast ringi alustades. Järgnesid Adeliina Virtanen (+10) ja Erika Danielsson (+12). Mustonen, kes kaks nädalat varem võitis ka U21 kulla, ütles, et ei pidanud viimases ringis riskima, kuid mängis kehvasti. Õnneks õnnestus vead parandada. Võitja ringid 74, 71, 77 ja 74.

Puuetega mängijatest tuli meistriks Petri Takkunen tulemusega +19 (85, 80). Hõbeda võitis Tero Peltola (+26) ja pronksi Simo Kosunen (+30). „Rasked päevad mõlemad, aga täna polnud nii üles-alla,” sõnas Takkunen.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga