Igasse reisi killuke südant! Miks ja kuidas sündis Fiore Travel?

Fiore Travel sündis 2016. aasta lõpus. Idee oma ettevõte luua tekkis reisikorraldaja Marju Elsteril kaunis spontaanselt eneseotsingute käigus. Õige pea keskendus ta golfireisidele. Enne seda oli Marju toimetanud aastaid perefirmades ning uusi väljakutseid otsides katsetanud erinevatel vahvatel ametikohtadel, mis silmaringi laiendasid ja mitmekesiseid oskusi andsid.

2015. aasta suvel Niitväljal PRO Paul Põhi juures green cardi taskusse pistnud Marju Elster taasleidis endas omadusi, mis olid juba ununenud. Mingil hetkel tundis ta, et head palgatöötajat temast ei ole, sest ta armastab oma peaga mõelda, ise otsustada ja ise vastutada. Parajal hetkel leidus teine samamoodi mõtleja ja nii saigi kuidagi kiiresti ning sujuvalt reisiagentuur asutatud. Üheskoos leiti, et küllalt karmi konkurentsiga reisiturule mahub üks väike ja omanäoline tegija ikka ära. Peale suure tegutsemissoovi oli neil olemas ka igakülgne oskusteave ja nii ei olnudki töö alustamiseks mingeid takistusi.

Marju, miks just golfireisid?
Tegevust alustades ei plaaninud me keskenduda golfireisidele, vaid pakkuda lihtsalt tasemel “taylormade” reisiteenust, lennu- ja laevapileteid jne. Nii ongi juhtunud, et meil on väga head kliendid nii golfarite kui mittegolfarite hulgas. Eks tulenevalt minu enda huvist ja armastusest golfi vastu on selles vallas tööd rohkem tekkinud kui esialgu oodata oskasime. Golfireise kokku panna mulle tegelikult väga meeldib.

Millega golfireisile minnes peab alati arvestama?
Kindlasti näiteks sellega, et pagasit on tunduvalt rohkem kui päikesereisile minnes. Väga oluline on eelnevalt selgeks teha, milline ilm, väljakud ja mängutingimused ees ootavad. Golfireis ilma hea ja hästiplaneeritud golfi ta ei ole golfireis.

On golfimängija reise tellides nõudlik?
Võiks öelda, et Eesti golfimängija on nõudlik – ta üldjoontes teab, mida tahab. Golfireisi planeerides
peab arvestama nii paljude erinevate nüanssidega, et minu arvates lihtsalt pakettide koostamine mingite keskmiste näitajate järgi eriti ei tööta. Golfimängija hindab häid lendusid, kõrgel tasemel väljakuid ja hotelle. Seejuures on alati väga oluline arvestada ka hinna ja kvaliteedi suhtega. Kõige paremini saab golfarile optimaalse paketi koostada ikka kõiki tema (eri)nõudmisi arvestades.

Kuidas näeb teie töö täpsemalt välja?
Väga lühidalt võiks kirjeldada kogu protsessi nii: töö algab alati soovide täpsustamisest. Kõigepealton vaja aru saada, mis on reisihuvilise ootused reisi aja, sihtkoha ja eesmärgi osas. Seejärel leiame sobivad lennud, sest mistahes hea reisi aluseks on sujuv ja mitte liigselt väsitav lennugraafi k. Siis tulevad juba hotellide, tegevuste, vajadusel autorendi ja muude taoliste asjade kooskõlastused. Kuna meile on ülioluline, et klient saaks võimalikult ideaalse variandi mõistliku hinna eest, siis on neid täpsustamisi ja kooskõlastusi rohkem kui pakettreisi puhul. Ka pöörame palju tähelepanu sellele, et kõik suurepäraseks golfipuhkuseks vajalik juba eelnevalt välja valida ja broneerida. Sel juhul saab klient rahulikult reisi nautida. Kui inimene on oma valikud teinud ja pakutavaga rahul, polegi muud kui kohvrid pakkida ja minna. Oleme kliendi jaoks olemas kogu reisi vältel ja meie jaoks lõppeb töö, kui ta on tagasi kodus.

Milline on parim elamus teie enda jaoks golfireiside korraldajana?
Meie agentuur on noor ja häid elamusi on pea iga projektiga. Parim on ikka siiras positiivne tagasiside kliendilt. Ja see hetk, kui minu poole pöördub täiesti uus inimene, kes on mind ülesleidnud tänu kellegi teise heale sõnale. Igasse reisi saab ju ikka killuke südant ka kaasa pandud.

GOLFIANKEET 

Millal tegid green cardi?
Kolm suve tagasi, Niitväljal PRO Paul Põhi juures.

Kes on sinu treener/treenerid?
Oma esmased golfialased oskused omandasingi Paul Põhi juhendamisel. Head sõnad ja siirad tänud kannatliku meele eest lisaks Paulile ka Torel Neiderile ja Egert Põldmale.

Millistel Eesti golfiväljakutel oled mänginud?
Olen mänginud Eestis kõikidel väljakutel Peale Ojasaare. Sinna võiks ju järgmisel suvel jõuda? Lemmikväljakud on koduväljak Niitvälja ja Saare Golf. Väga südamelähedane on mulle Golf X Rae koos oma meeskonnaga. Tean, millist tööd ja vaeva seal nähakse, et mängijale parimat pakkuda. Väljaspool Eestit meeldib mulle ikka Türgis käia – see elamus on oma hinna ja kvaliteedi suhtelt niivõrd hea. Ilusad mälestused on ka Taist ja Šveitsist.

HCP
HCP on mul 34 kandis. Olen küll kõvasti trenni teinud, aga viimasel kahel suvel pole väga palju mängima jõudnud. Eks see annab siis numbrites tunda .

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga