Igasse Eestimaa külla oma golfi väljak? Algus on tehtud

Foto: www.ojasaare.ee

Foto: www.ojasaare.ee

Lääne-Virumaal Rägavere vallas Aarlas asuvale Ojasaare spordiplatsile, umbes 4 hektari suurusele maa-alale on rajatud 4 griiniga golfi väljak.

Sportliku harrastuskeskuse omanik Jaan Lipsmäe selgitas, et 2007. aastal rajatud golfi väljak on vaid osa maastiku kujundamise kontseptsioonist. „Oli soov teha kodu ümbrus korda,” selgitas pikka aega haljastuses töötanud Lipsmäe. „Muru rajamisel pidi ikka mingi eesmärk olema.”

Väljak on mõeldud eeskätt harjutamiseks ja golfi ga esmatutvuse tegemiseks. Väljakul on neli normaalmõõtudega griini. Neid omavahel kombineerides saab mängida 9 par 3 rada. Kogupikkus 1091 meetrit.

Ojasaare golfi väljakule pääsemiseks green card’i tegema ei pea. „Eesmärk on golfi tutvustada ja kui tekib huvi, on võimalik green card’i kursus läbida kohapeal või mõne teise klubi juures,” selgitas Lipsmäe, kelle soov on golfi populariseerida ja kelle sõnul on tegu hea harjutusväljakuga.

„Huvilisi veel väga palju ei ole, aga tuleb järjest juurde,” lisas ta. „Peame murdma müüdi, et golf on rikaste mäng.”

Siiski on soovitav enne Ojasaarele mängima tulekut aeg broneerida, sest kui mõni suurem grupp väljakul on, siis väikesele väljakule korraga palju golfi harrastajaid ei mahu.

Plaan on rajada Ojasaarele 9-rajaline golfi väljak. „Ehitus peaks algama sel aastal,” lisas Lipsmäe.

Veel asuvad OÜ-le Ojasaare kuuluval spordiplatsil murukattega tenniseväljak ja kaks rannavolle liivaväljakut.

Pühapäeval, 19. juunil toimub ka golfi võistlus „Ojasaare 2011”. Võistlus on kolmeosaline. Esmalt läbitakse üheksa rada, seejärel buttamisgriinil kuus rada ning lõpuks range’il täpsuslöögid.

Info: www.ojasaare.ee

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga