PUHKA PEALINNAS! Hotell Palace: puhkus Eesti parimas hotellis

Reisimine on sel aastal olnud raskendatud ning ehkki olen harjunud aastas vähemalt üks kord käima välismaal puhkamas, jätsin sel aastal reisid ära. Osalt selle tõttu, et saaksime kiiremini koroonaviirusest võitu, aga ka seetõttu, et Eestis on nii palju kauneid kohti, mis vajavad praegu meie toetust enam kui kunagi varem, et jääda püsima. Pärast seda, kui nägime kõrgelt hinnatud ajakirjaniku Neeme Raua intervjuud saates “Tallinna kodanikud” Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimehe Ain Käpaga, tegime toimetusega otsuse minna Tallinna hotellidele appi.

Ajakirja Golf talvenumbrist leiab valiku erinevatest Tallinna hotellidest, kus oma talvepuhkus veeta ning külastame iganädalaselt mõnd Tallinna hotelli, et jagada oma kogemust teiegagi.

Turist oma kodulinnas

Suve vältel külastasin hotelle ja spaasid üle Eesti, ent millegipärast jäi Tallinn unarusse – ma ju elan Tallinna külje all ja olen harjunud sõitma puhkama teistesse linnadesse.

Kuigi pean tunnistama, et kõigist Euroopa linnadest, kus ma olen kunagi käinud, on Tallinn minu lemmik. Ma olen mitu korda vanalinnas jalutades õhanud, et mul on nii kahju, et ma elan Tallinnas – tahaksin näha Tallinnat turisti pilguga. Jalutada mööda munakivitänavaid nagu näeks neid esimest korda, süüa Eesti toitu ja ööbida mõnes vanalinna hotellis. Kõige maagilisem aeg seda teha on muidugi jõuluajal, mil vanalinn on vaatamata vähestele turistidele jõulusäras ja Raekoja platsi ehib uhke kuusk. Ja miks mitte jääda hotelli – on ju praegu turistide vähesuse tõttu hinnad taskukohased ning puhkajad hotellidesse lahkelt oodatud.

Tallinna pärl

Esimesena külastasin hotelli Palace. See legendaarne hotell pole ilmselt ühelegi tallinlasele võõras ja seal pole midagi imestada – Palace on avatud juba 1937. aastast ning on tuntud kui üks glamuursemaid hotelle, mis on Eesti visiitkaardiks. Palace on ka tunnistatud Eesti parimaks hotelliks World Travel Awardsi poolt.

Foto: hotell Palace

Juba klaasustest sisse astudes oleks sattunud justkui muinasjutumaailma. Palace’is peatudes on võimalus igaühel tunda maailmaklassi luksust ning tipptasemel teenindust, et võib isegi unustada, et oled oma kodumaal, mitte mõnes Pariisi tipphotellis.

Mul avanes võimalus tutvuda kõigi tubadega. Kõige muljetavaldavam oli mõistagi 6. korruse presidendisviit, kus 151 ruutmeetri peal on kaminaga stuudio, töökabinet ja nõupidamisnurk, kööginurk, suur magamistuba, külaliste tualett ning kaks vannituba – üks privaatse sauna ning teine suure vanniga. Toast avanes hingemattev vaade Vabaduse väljakule, mis on juba vaatamisväärsus omaette. Liialdusteta on ilmselt tegu ühe uhkema ja kuninglikuma sviidiga, mida mul on olnud kunagi au külastada.

Ka Executive toast õhkus suursugusust ning lisaks magamistoale on toas ka elutuba ning vannitoas vihmadušš ja vann.

Üllatavalt peened olid ka Standard ja Superior klassi toad, mis nagu teisedki, olid kaunistatud Eesti kuulsaima maalikunstniku Konrad Mägi maalide fragmentidega ning toad olid laitmatult puhtad ja värsked. Kusjuures tubades on ka Konrad Mägi raamat, kus selle kunstniku elulooga tutvuda saab.

Foto: hotell Palace

Tavatubades vanni puudumise heastab soklikorrusel asuv lõõgastusala, mis minule oli suureks üllatuseks – ma nimelt ei teadnud, et Palace’is on külastajatele ka saunad ja bassein.

Pärast kerget trenni jõusaalis saab nautida hubast spaa-ala, kus on massaažipunktidega bassein, saunad ning lamamistoolid, kus hetkeks lõõgastavas keskkonnas aeg maha võtta.

Foto: hotell Palace

Puhkusele pani punkti hommikusöök

Ma ei tea, kuidas teiega on, aga minu jaoks on hotellipuhkuse juures ehk kõige olulisemgi hea hommikusöök. See on õige puhkus, kui sa ei pea ise süüa tegema – lähed vaid pärast ärkamist alla, võtad kvaliteetse tassi kohvi, laod taldriku täis head ja paremat ning jagad kaaslasega puhkusemuljeid.

Toiduvalik oli rikkalik ning lisaks tavapärasele munapudrule ja soolalõhele ma lihtsalt pidin võtma ühe taldriku värskeid puuvilju.

Foto: hotell Palace

Koju sõites ma tundsin, et mu akud on täielikult laetud ja see kena puhkus meenub mulle iga kord, kui taas Palace’ist mööda sõidan.

Aitäh, et lugesid! Mina olen ajakiri Golf toimetaja Merje Miller. Võid mulle kirjutada: merje@ajakirigolf.ee

Foto: Karen Härms

Foto: Karen Härms

 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga