Hooajalõpu intervjuu Anete Liis Aduliga: üritasin sellel aastal igaks löögiks rohkem keskenduda

See oli Anete Liis Aduli aasta: ta võitis Eesti meistrivõistlused (löögimängus), Eesti karikavõistlused, Niitvälja karika, Tallinna meistrivõistlused, Eesti juunioride meistrivõistlused, Viljandimaa meistrivõistlused, EGCC-ga klubide meistrivõistlused. Võitis ka talvised Eesti meistrivõistlused.

„Olen sellel aastal palju rohkem trenni teinud ja vaeva näinud. Selles on mind aidanud treenerid Enrico Villo, Timo Karvinen ja Tarmo Tiits. Muidugi on ka pere väga palju toeks olnud. Ja ega tulemused ei saagi kohe tulla – harjutamine teeb meistriks, nagu öeldakse,” lausub Adul.

„Üritasin sellel aastal igaks löögiks rohkem keskenduda ja mõelda läbi, mida ma nii rajal kui ka treeningutel teen. Mõtestatud tegevus viib eesmärkideni. Ma suudan enda lööke paremini ette kujutada ja erinevates olukordades toime tulla,” selgitab ta.

Viimati mängis ta 27. oktoobril Almenaras lõppenud juunioridevõistlusel Triple A European Masters. Mänguringid 88-74-82 andsid 6. koha. Võitis Emily Krause (Saksamaa) 13 lööki parema tulemusega. Mariliis Palm oli 8.

„Me osalesime seal ainult sellepärast, et olime sellel ajal Hispaanias harjutamas. Esimesel ringil olin väga ebakindel ja ei suutnud palli mängu panna. Teisel päeval sain kindluse tagasi ja panin palli mängu. Eksisin ühel rajal. Lähimäng, eriti putt töötas hästi. Kolmandal päeval mängisin suhteliselt hästi, aga päris palju ebaõnne oli,” räägib Adul.

Enne seda oli 6. oktoobril EGCC-s toimunud Aduli korraldavatav “Sügist trotsides”, formaadiks foursome ja osalejaid 40. Esimese sellise oli ta teinud 2015. aastal seoses 8. klassi kohustusliku praktilise tööga.

„Tundus kuidagi igati loogiline praktilise tööna teha just golfivõistlus, sest tegelen selle alaga ja samuti meeldib mulle sündmusi korraldada. Üks aasta jäi vahele, kuid sealt edasi olen ikka üritanud seda võistlust kord aastas teha. 2018. aasta sügisel korraldasin taaskord seoses kooliga selle võistluse, sest ka 11. klassis peab tegema praktlise töö,” selgitab Adul.

Tema ise osales ainult sellepärast, et kõikidel paarilised oleksid. Adul ja Lembit Veelmaa jäid küll 16. kohale, aga mõlemal oli palju ilusaid lööke: „Mäletan, et sellel päeval tulid mul putt’id väga hästi välja. Lõin paar väga pikka putt’i sisse, mida alati ei juhtu. Ja ilm oli väga hea, mis aitas võistluse õnnestumisele kaasa.”

Viimase golfivõistluse mängis Anete oktoobri lõpus, aga tema hooaeg kestab peaaegu terve aasta. Ta on üritanud igal aastal novembris teha golfist väikese pausi, kuid jõusaalitreeningutega tegeleb ka sellel ajal neli korda nädalas. Suvel harjutab ta peamiselt EGCC-s, sest see on tema koduklubi ja ta elab seal lähedal. Talvel harjutas ta eelmistel aastatel BMW Sisegolfikeskuses, kuid sellel aastal seda võimalust enam ei ole. Nüüd harjutatakse Teres. Iga päev ei saa ta tervet päeva harjutada, sest on abiturient ja peab koolis käima, teeb ta seda aga peale koolipäeva lõppu. Lisaks sisetreeningutele käib Adul ka paar korda talve jooksul välismaal, et saaks mängida ja harjutada muru peal.

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Foto: Mats Soomre

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga