Homme Nordic League’i alustav Sander Aadusaar: kõige raskem on harjuda uue drop’iga

Tabame Sander Aadusaare pühapäevasel päeval Barcelonas, kus ta treenib Nordic League’iks.

Sanderil on järjest kavas Mediter Real Estate Masters (12.-14. veebruar), PGA Catalunya Resort Championships (17.-19. veebruar), Lumine Lakes Open (24.-26. veebruar) ja Lumine Hills Open (1.-3. märts).

Sander lõpetas just Gecko Touri La Cañada Club de Golf etapi (7.-8. veebruar), kus tuli 6. koht (74, 68).  Võitis Colombia mees Alvaro Arizabaleta (-7), kes pistis taskusse 500 eurot. Marten Palm jagas 26. kohta.

Hooaja avas Aadusaar Gecko Touri Westin La Quinta turniiriga (4.-5. veebruar), tulemuseks 14. koha jagamine (75, 72).

Millised muljed on La Cañada võistlusest?

La Cañada väljak oli minu jaoks juba eelmistest aastatest tuttav, olen seal ka varem Gecko Touri võistlusi mänginud. Kõrgeid ootusi mul võistlema minnes polnud, sest seekord oli see minu jaoks selle hooaja üks esimesi võistlusi. Tundsin ennast hooaja alguse kohta väga hästi ja olen siiani tehtud talvise tööga väga rahul. Osalesin Malagas kahel Gecko Touril, et valmistuda Nordic League Winter Seriesi võistlusteks.

Millised rajad, löögid õnnestusid eriti ja millised mitte?

Löök oli mõlemal võistluspäeval hea, tabasin palju griine ja andsin endale peaaegu igal rajal hea birdie-võimaluse. Viimasel võistluspäeval tabasin 16 griini ja nendest kaks par-5 rada kahe löögiga. Eksimusi tuli palju lähimängus, mis tavaliselt on minu tugevaim külg. Oli tunda, et pole veel piisavalt võistlusi mänginud. Tulemused läksid iga päevaga paremaks, aga lihtsaid eksimusi oli veel liiga palju.

Kui palju konkurentide mängu jälgisite?

Mängisin esimesel päeval koos Mario Galianoga, kes oli amatöörina üks maailma parimaid. Sellel hooajal mängib ta Challenge Touri ja PGA Tour Latinoamerica võistlusi. Hea oli oma mängu temaga võrrelda ja õnnestus mõlemal päeval ka temast paremini mängida. 2016. aastal osales ta ka Eestis toimunud amatööride EM-il.

Oli La Cañada ja La Quinta väljakutel suur vahe, et ühe tulemus teil parem tuli?

Väljakud olid üsna sarnased, pigem lühikesed ja mägised. Griinid oli suhteliselt keeruliste kalletega ja kiired. Tulemust mõjutas pigem mängitud ringide arv. Teist võistlust alustasin juba palju enesekindlamalt.

Pildistasite meile lahkesti oma keppe. Milliste keppidega mängisite?

Mängisin oma esimese võistluse uute Titleisti keppidega. Sain uued Titleist TS puud ja olen nendega väga rahul. Ka rauad ja wedge’id vahetasin alles hiljuti uute vastu. Mängin Titleist 718 AP2 raudadega ja Vokey SM7 wedge’idega.

Kust teil kepid on omandatud?

Tegin New Yorgis talvel uute keppide jaoks fitting’u ja BO Golf tellis mulle Titleistist täpselt minu mõõtude ja vajaduste järgi kepid. BO Golf on mind varustusega toetanud juba aastaid.

Kui tihti vahetate keppe?

Wedge’id kuluvad kõige kiiremini, neid vahetan tavaliselt vähemalt kord aastas, teisi keppe vastavalt vajadusele. Eelmiste keppidega mängisin kolm hooaega.

Millist tahaks järgmisena vahetada?

Putter ootab vahetamist. Otsin hetkel sobivat Scotty Cameroni putter’it.

On olnud juhust, et kuulete mingist uuest golfiasjast ja ütlete, et „selle ma pean ostma“?

Viimasel ajal olen silma peal hoidnud erinevatel putt’i treeningvahenditel. Kui uued kepid välja tulevad, siis on muidugi väga huvitav neid proovida ja mängus olevatega võrrelda.

Millise uue golfireegliga te rahul pole?

Olen nüüd kaks võistlust uute reeglitega võistelnud. Kõige raskem on harjuda uue drop’iga ja lipp-sees puttamisega. Eriti meeldib griinil jalajälgi parandada. Topeltpuude peaks siiski minu arvates olema karistatav, aga olen reeglite muudatustega üldiselt rahul.

Nimetage mingi viimase aja staaride turniir, mida telekast vaatasite. Mida toredat sealt meelde jäi?

Pebble Beachis sadas täna finaalpäeval rahet. Seda PGA Touril eriti tihti ei näe.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga