HÕBE KOJU! Golfi edetabeli liider Sander Aadusaar säras Venemaal

Estonian Amateur Open 2015 Saare Golf Foto: Mats Soomre

Estonian Amateur Open 2015
Saare Golf
Foto: Mats Soomre

Eesti golfi edetabeli liider Sander Aadusaar võitis Venemaa lahtistel meistrivõistlustel hõbemedali. Viimasel päeval mängis Eesti koondislane 76 lööki +4 ja lõpetas amatööride seas teisena. Üldarvestuses koos profimängijatega oli ta neljas.

Aadusaar tegi kolme päevaga 226 lööki, tema tulemused päevade kaupa: 72, 78 ja 76. Neli päeva kestnud võistluste ilmastikutingimused olid rasked ja kolmas mänguring jäi üldse ära, kuna kogu öö sadanud vihm oli rajad muutnud mängukõlbmatuks.

“Autasustamisel anti päris suur karikas, pean nüüd vaatama, kuidas sellega lennukisse mahun,” sõnas vahetult pärast autasustamist Sander Aadusaar, kes peab seda oma karjääri parimaks tiitlivõistluseks.

“Tulemuse järgi see parim võistlus ei olnud, aga koha mõttes kindlasti,” ütles Aadusaar. “Väljak oli pikk ja raske ning kuna rajad olid märjad, siis pall ei veerenud hästi. Esimestel päevadel oli kuumust ligi 30 kraadi, hiljem jällegi sadas vihma,” võttis Sander Venemaa meistrivõistlused lühidalt kokku.

Võitjaks tuli serblane Cedomir Ilic 216 löögiga, tema mänguringid olid 74, 71 ja 71 lööki. Proffide arvestuses võitis sama tulemusega venelane Vladimir Osipov.

Head mängu näitas ka teine Eesti koondislane Martin Järve, kes Venemaa lahtiste meistrivõistluste arvestuses jäi jagama 4. kohta. Tema tegi  kokkuvõttes 230 lööki. Järve tulemused: 77, 76, 77. Üldarvestuses lõpetas Järve seitsmendana.

Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga