Hanno Strazdsi puhkused kujunevad golfireisideks

EGCC eelmise hooaja lõpuvõistlus oli cross country, mille võitis Niitvälja võistkond Heiti Elster, Rasmus Reimo, Taivo Remmelgas ja Hanno Strazds.

Hanno sai ka BMW Golf Cup International 2017 Eesti finaalist edasi lõppvõistlusele Lõuna-Aafrika Vabariiki. Reisida Hannole meeldib.

Hanno, kui suur golfireiside fänn olete?

Sellest päevast, kui sai golfijumalale sõrm antud, on muutunud nii ranna- kui ka seiklusreisid golfireisideks. Õnneks mängib golfi terve pere ja seega on meil reiside planeerimine lihtne.  Põhimõtteliselt elamegi pidevas järgmise golfireisi ootusärevuses.

Millistes riikides olete mängunud?

Neid riike pole eriti palju, ehk üle kümnekonna, kuid samas mitmetes on käidud korduvalt. Kõige mugavam ja stressivabam on käia mängimas Türgis Belekis. Arvan, et parim hinna ja kvaliteedi suhe. Muidugi väike risk on mõned kilod kaalus juurde võtta, kuid need tulevad tõelise puhkuse nautimisega. Kõige väljakutsuvamad ja meeldejäävamad väljakud on minul olnud Lõuna-Aafrikas ja Austraalias. Samas võin öelda, et igas käidud riigis on olnud erinevate raskusastmetega väljakuid ja kõik sõltub enda valikutest.

Teil on kevadeti kujunenud traditsiooniks sõpruskonna golfireisil käija. Kuidas see algas ja milline on üks tõeline golfireisisõber, kellega iga kell uue reisi ette võtate?

Tõepoolest, traditsiooniks on saanud igakevadine meeste golfiturniir mõnes soojema kliimaga riigis. Juba kaheksa korda toimunud turniiri “Hooaja avalaks välismaal” ellukutsujateks olid Heiti Elster, Derek Vaide, Taivo Remmelgas ja Priit Pajusaar. Aastate jooksul on kujunenud optimaalseks kaheksane sõpruskond. Sellise seltskonnaga on siis kohapeal mugav reisida, lihtne broneerida lauda restoranis, organiseerida elamist ja korraldada turniiri. Laheda golfireisi eelduseks on mõnus seltskond. Reisile lähedki golfisõpradega, kellel on sarnased arusaamad ja põhimõtted.

Seekord valisite Tenerife. Miks?

Eelmise aasta võitjana sain lisaks rändkarikale au korraldada järgmise kevade reis. Ei tahtnud korrata käidud kohti ja mu esimene valik oli Tenerife. Olin seal mitu aastat tagasi käinud mängimas ja teadsin, et ilm on sel ajal suurepärane. Varasematel aastatel on reis korraldatud Lõuna-Portugali ja Hispaania linnades ning korra ka Türgis.

Milline väljak huvitavaim oli?

Väljakute valikul oli määravaks elukoha lähedus. Seetõttu mängisime kaks korda Costa Adeje, Golf del Suri ja Playa de las Americase väljakuid. Vahelduseks valisime 1,5-tunnise  sõidu kaugusel asuva Buenavista väljaku. Kui minu jaoks esimesed kolm olid võrreldavad Niitvälja ja Jõelähtme väljakutega, siis viimane oli maaliliste vaadetega tõsine pähkel: rajad erinevatel tasapindadel, ülikiired griinid ja otse ookeanilt puhuv mega tuul. Seda väljakut läheks iga kell uuesti mängima ja julgeks soovitada ka teistele.

Hinnatase?

Kõik väljakud olid erinevate hindadega, kuid golfipaketi kokkuvõttes võib öelda, et keskmine mänguring oli ligi 100 eurot. Lisaks 6 eurot golfikäru ja harjutusväljakul 2 euro eest 25 palli.

Kuidas valite reisibürood?

Minu pere reise on viimasel ajal organiseerinud Marju Elster Fiore Travelist. Marju professionaalne suhtumine kuni pisiasjadeni on taganud alati täisväärtusliku puhkuse ja just seetõttu palusin tal aidata korraldada ka kevadist Tenerife reisi. Eelmiste kevadete golfireisid on sõpruskonnal valdavalt omal käel kokku pandud.

Mis on golfimängija vaatevinklist kõige olulisemad asjad, millega reisikorraldajad peaks arvestama?

Andunud golfaril on reisile minnes ainus soov, et saaks mängida võimalikult palju ja võimalikult headel väljakutel. Reisikorraldaja ülesanne ongi luua selleks kõik tingimused. Kõik muu on teisejärguline.

Hanno Strazds

Kui kaua on golfi mänginud: tuleb 10. hooaeg

HCP: 10,0

Tenerifele korraldab golfireise Fiore Travel!

 

 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga