Haapsalu golfiväljak – vaikne ja ehedalt maalähedane

Foto: Mati Hiis

Foto: Mati Hiis

Haapsalu golfiväljaku väärtused on vaikus ja maalähedus. Lähed ja lihtsalt mängid. Naudid, et ümber pole mingit sebimist, keegi ei kiirusta takka ega häiri. Kuna rajad pole pikad ning on lihtsad, saab tunda end tegijana. Puhas rõõm!

Ei, Haapsalus pole championship course ja seal pole piinlikult tasane muru ega 3,5 millimeetrini pügatud griine, aga väljak on just nii korras, kuivõrd kaks meest seda korras suudavad hoida. Ent mida põrgut, kas alati peavadki asjad akadeemiliselt täiuslikud olema? Ka maalähedus on nauditav. Kas naabrimehe õunaveinis on vähem hinge kui mõnel Petruse nestel?

Sõidad Haapsalust läbi ja pöörad Pärnu peale. Viis kilomeetrit minna, siis paremale mööda kruusateed ja oledki kohal. Muide, Haapsalu tungivat peale ning varsti olla rajad juba poolenisti kesklinnas.

Üheksa rajaga roheline nelinurk ei kao silmapiiri taha, vaid on ääristatud metsaga. Aeda, muide, ümber pole, mis tähendab seda, et teinekord tulevat mängu uudistama mõni põder või rebane. Seekord ei tulnud, küll aga tiirles peakohal mingi kulliline. Järvesilmas elavat korralikud krabid, keda mudamaitse tõttu pannile panna ei kõlba ja vähemalt üks haug, kelle suurust poisiklutt või pisem naisterahvas näitama ei ulatu – käte siruulatusest jääb puudu.

Et terminites täpne olla, on tegu nõmmesoo-links tüüpi väljakuga, sest on rajatud soomaale. Sellest annab tunnistust suurepärane, tiheda muruga, jala all vetruv fairway.

Väljaku par on 34 ja radade kogupikkus kollastelt tiidelt 2135 meetrit ning punastelt 1897. Green cardi ei nõuta, seega on see rahvaväljak. Tule ja ainult mängi! Või harjuta korralikul range’il lööke.

Kui slope-kaardil mitte järge ajada, siis peaks igaüks vähemalt teisel ringil, kui väljak pisut tuttavamaks saab, oma tulemuse välja mängima. Tegelikult allagi, aga mitte ehk liiga palju, sest vaatamata lühikestele radadele pole väljak nüüd nii lihtne ka. Griinid pole suured, mis nõuab täpset mängu. Mõni neist on üsna keerulise reljeefiga ning supertulemusele võib kriipsu peale tõmmata liigne innukus.

Ahjaa – Eesti parimad golfimehed käinud Haapsalu väljakul jõudu proovimas ja mänginud üheksa rada neli alla pari.
Päikeselisel päeva mängides – lihtsalt mängides, eesmärke seadmata, sai hinge justkui puhtamaks ja selge tõdemuse lisaks, et kui oleks väljak Tallinna kesklinnast viie kilomeetri kaugusel ning sama vaikne-rahulik, tuleks veel ja veel… Loe edasi ajakirjast Golf!

Tekst: Jaan Martinson

Telli ajakiri SIIT!
Fingler asub SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga