Golfisõbrast arst jagas soovitusi mängu ajal viirusest hoidumiseks

USA viiruskontrolli asjatundja doktor Kelly Cawcutt jagas meediaportaalile Golf.com mõningaid soovitusi, kuidas golfimängu ajal viirusest hoiduda.

Ka ise golfisõbrana tuntud Cawcutt tõi muu hulgas välja muidugi hügieeninõuetest kinnipidamise, teiste inimestega kohase vahemaa hoidmise, käte pideva puhastamise ja igasugusest käepigistustest hoidumise.

„See lisaruum sinu golfikotis? Pane sinna kätepuhasti. Ja kasuta seda. Sagedasti,“ soovitas arst.

„Samas on viibimine välistingimustes praeguses olukorras praegu kõige väiksema riskiga stsenaarium. Ettevaatus on mängu nimi,“ jätkas Cawcutt.

Cawcutt toonitas veelkord kätepesu tähtsust. Samuti golfikeppide ja golfikottide sangade puhastamist. Golfikärul tuleks nakkusvõimaluse vähendamiseks puhastada rool ja ka iste, sest seda kasutavad teised inimesed.

„Pese käsi seebi ja veega vähemalt 20 sekundit, kui see on võimalik või kasuta kätepuhastit,“ rääkis arst.

Golfipalle puudutava kohta märkis arst, et ei tasu suvalisi leitud palle puudutada.

„Kui korjad üles suvalisi palle, siis vähemalt ära katsu oma nägu. Kui oled valmis kasutama kindaid, siis kasuta neid. See on üks turvalisemaid variante. Ja hoia oma kindad puhtad,“ tõi naine välja.

Arsti sõnul tuleks mobiiltelefoni ja veepudelite kasutamisel samuti järgida hügieeninõudeid. Vältida tuleks veepudelite suuga puudutamist.

Klubihoonetest ja restoranidest tuleks pigem eemale hoida ning ka inimestega vahemaad jälgida. Vahemaad hoida tuleks eriti võõraste mängupartneritega. Sõprade ja perega mängides tuleks veenduda, et nende tervis on korras.

„Peamine on see, et pole vaja mingeid käepigistusi. Tee midagi muud. Puksi seal õlaga või mis iganes. Lihtsalt leia teistsuguseid võimalusi kiitmiseks ja tervitamiseks,“ lisas arst.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga