Golfikohtunik Heinu Klaas: golfi tugevust näitab see, et suudame riigi dopinguta hakkama saada

Heinu Klaas

Heinu Klaas

Oktoobrikuisel Pärnu Bay Golf Links väljaku sünnipäevavõistlusel juhtus muu põneva seas sedagi, et mängurajale, kohtuniku silma alla läks mees, kelle igapäevatöö golfimaastikul on olla teistele seadusesilmaks ja selleks meheks on golfikohtunik Heinu Klaas.

Heinu Klaas, kui palju teil endal mängija rollis õnnestub olla?

Tegelikult oskan ma ka golfi mängida, mitte ei tea ainult reegleid, ning tahan täna oma oskused mängu panna.

Targutamine oleks küll nüüd kehv sõna, aga reeglites tuhniva ja golfaritele meelehärmi valmistava kohtunikuga saab siis mängida ka?

Ma saan targutamise jutust aru, kui õpetab ja peab kohut see, kes ei oska mängida, aga ma rõhutan veel kord, et ma oskan mängida ka!

Kui palju te Pärnu Bay Golf Links väljaku lahtioleku ajal siin mängimas olete käinud? Mida ütlete selle väljaku kohta, kui võrrelda seda vanemate väljakutega?

Ma arvan, et 10-15 korda olen siin ikka käinud. Olemasolevatest Eesti väljakutest on ta selgelt erinev, ta annab teise emotsiooni ja on selgelt teise käekirjaga väljak. Ta rõhub griiniümbruse oskustele rohkem kui pikale löögile ja see on huvitav igal juhul. Keskmisele golfimängijale on see kindlasti väga hea väljak.

Kuidas kommenteerida üldse Eesti golfimaastikku? Hiljuti omandasid kaks härrasmeest Suuresta golfiväljaku, Peter Hunt on kahe väljaku omanik — milline on olukord, kas me kujuneme golfiriigiks?

Tahaks loota. Iseenesest näitab see, et inimestel, kes on panustanud golfi, usku on ja nad teevad õigesti. Golfil läheb hästi.

Läheb hästi, aga me teame, et majanduslikult ei ole see kergete killast, golfiinvesteeringud on väga pikaajalised. Kuidas see kõrvalt on — riik täna golfi ei toeta ja spordina ei näe, kas usust aitab?

Kellel sel üldse hästi läheb, kogu majanduses on pigem seisak. Ma ei arva, et golf kuidagi eriliselt halvemas seisus on ja ma ei arva ka, et see golfi nõrkus on, et riik teda ei toeta. Pigem on see tugevus, me oleme ise nii tugevad, et suudame riikliku dopinguta hakkama saada.

Ei saa jätta küsimata teilt kui kohtunikult — kuidas hooaeg läks, kas juhtus midagi suuremat ka, mis hooaja lõpus nõuab reeglite lugemist ja aju ragistamist?

Minu arust on golfiga nii, et me areneme ja tormilise arenguga teeme ka vigu. Jah, meil on hooaja lõpus veel üht-teist arutada, aga hetkel on see menetlus käigus ja me ei saa seda arutada.

Monika Kuzmina, Jüri Kukk 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga