Golfikindlustuse Hole In One hüvitise piirmäär vähenes 350 eurole

Eesti Golfi Liidu ja AIG Europe Limited koostööna on kõikidel Eesti Golfi Liidu liikmetel kindlustusleping, mis aitab mõningate golfi mänguga kaasnevate ootamatustega paremini toime tulla. Eesti Golfi Liit (EGL) on sõlminud kindlustuspoliisi, millega on kaetud baarikulutused Hole in One’i korral, kolmandatele isikutele põhjustatud kahjud ning hüvitis püsiva puude korral.

Kindlustus peab väljamaksete mahtu liiga suureks

Eelmisel hooajal vähendati Hole In One’i kindlustuse hüvitist varasema 500 euro asemel 350 eurole, kuna üle-eelmisel aastal oli väljamaksete maht kindlustuse jaoks liialt suur ning seetõttu oli kindlustaja ettepanek suurendada kindlustuspreemiat või vähendada väljamakset. Seega võeti vastu otsus, et Eesti Golfi Liit maksab edaspidi kindlustusele preemiat sama palju nagu eelmistel aastatel, aga kindlustuse väljamakse hakkab olema proportsionaalselt väiksem. „Hetkel on golfikindlustuse uue hooaja tingimused ning ulatus läbirääkimisel. Niipea kui selle kohta on otsused tehtud, anname sellest golfaritele teada Eesti kodulehe ning Facebooki lehe kaudu,“ selgitab Eesti Golfi Liidu peasekretär Indrek Hirvlaan. Kuna golfikindlustuse puhul on tegemist kahe osapoole – kindlustaja ning kindlustatu –vahelise suhtega, siis seetõttu Liit väljamaksete statistikat ei kogu. Hole In One’i löökide üle peavad statistikat Eesti golfiväljakud.

Infot golfi kindlustuse liikide, summade ning hüvitise saamise kohta leiab Eesti Golfi Liidu kodulehelt

Kindlustuse Hole In One hüvitis puudutab baariarveid

Hole In One’i baariarve kindlustuse hüvitise piirmäär on 350 eurot, omavastutus 50 eurot. Kui golfar on löönud Hole In One’i löögi ükskõik millise riigi ametlikul golfirajal, siis hüvitatakse talle klubi ametliku baari või restorani jookide sama päeva arved summas kuni 350 eurot. Hüvitise saamiseks tee oma tulemuskaardist koopia ning vaata, et see oleks korrektselt täidetud (sh märkija nimi ja allkiri), võta kohalikust golfiklubist kinnitus, küsi baarist originaaltšekid ja hoia need alles. Edasta need materjalid aadressile info@golf.ee Hoia alles kõik originaaldokumendid, sest neid võib lisaks e-kirjale tarvis minna.

Vastutuskindlustuse hüvitis on endiselt suurima piirmääraga

Vastutuskindlustuse hüvitise piirmäär on 20 000 eurot, omavastutus 50 eurot. Kaitse kehtib kolmandale isikule kehavigastuse tahtmatu tekitamise korral (sh surma, haiguse, terviserikke korral) ja kolmandale isikule kuuluva vara tahtmatu kahjustamise korral. Hüvitatakse juhtumid, mis on toimunud ükskõik millise riigi ametlikul golfirajal, -rajatises või -alal. Hüvitise saamiseks uuri välja, kes on kahjukannataja ja kui suur on kahju; kehavigastuse tekkimisel on vajalik arstitõend ja vigastuste ning ravikulude kinnitus. Tunnistajate olemasolu korral võta nende andmed. Edasta materjalid e-postiga aadressile info@golf.ee. Hoia alles kõik originaaldokumendid, sest neid võib samuti tarvis minna

Töövõimetuse hüvitise suuruseks jääb 500 eurot

Täieliku püsiva töövõimetuse katte suurus on 500 eurot. Kui kehavigastuse saanud isikul tekib kuni kolme aasta jooksul peale õnnetuse toimumist püsiv töövõimetus, hüvitatakse kindlustatud isikule 500 eurot. Hüvitise maksmise eeldus on, et isik on varem töötanud ja saanud maksustatud töötasu ning vigastus takistab täielikult edasist töötegemist. Hüvitise saamiseks on vajalikud arstipoolsed kinnitavad tervisetõendid, mis tuleb saata e-postiga aadressile info@golf.ee. Hoia alles kõik originaaldokumendid, sest neid võib lisaks e-kirjale tarvis minna. Täiendavate küsimuste korral kirjuta aadressile info@golf.ee. Kahjusid käsitleb ja hüvitiste väljamakseid teostab kindlustusandja AIG Europe Limited (Finland Branch).

Foto: Shutterstock

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2017 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga