GOLFIINTERVJUU! Golfitar Margit Rits loodab WBG hooaja lõpuvõistlusel pallid kaugele lennutada

margit-ritsEelseisval laupäeval, 5. novembril, seisab Valgeranna golfiklubil White Beach Golf ees hooaja viimane suurem võistlus. Kuigi lörtsi- ja lumesadu on Eestimaal juba tavaliseks saamas, pole ilmast ilmselt lugu — Valgeranna golfirahvas käis mängimas ka aasta esimesel päeval, 1. jaanuaril kell 10 ning samuti vastlapäeval.

Registreerunud on juba üle poolesaja ilma trotsiva golfari, sealhulgas ka klubi Estonian Golf & Country Club inimesi nagu Mihkel Lekk, Kaido Hint, Heli Laar ja Eve Pärnsalu. Muide, võistlusel lööb kaasa ka Valgeranna nimekirjas olev noor imegolfitar Hannah Pearson. Valgerannalt on pärit ka Margit Rits, kes räägib sügisest golfijuttu, sealhulgas ka oma klubist ja võistlusest.

Margit, kas Valgeranna väljak on teie koduklubi elukoha läheduse tõttu?

Kahjuks ei ole elukoha lähedal, aga 20 minutit sõitu pole mingi probleem, et White Beach Golfi mängima minna. Sõidame sinna nii palju kui võimalik, nii võistlusteks kui ka mängima, kuna seal on tänu Vahur Tammele ja meeskonnale superkorras väljak.

Meie kodu lähedal on Pärnu Bay Golf Links Tahkurannas, kus me ka tihti mängime, aga võistlused ja klubi on ikka ja alati WBG. Seal on väga toredad klubikaaslased, keda on alati suur rõõm kohata.

img_0251

Kuidas Valgeranna väljakut teiste Eesti väljakutega võrrelda, millised on selle eelised?

Kuna olen alles teist aastat golfimängija ning olen mänginud Saaremaal ja Otepääl, siis oskan esialgu võrrelda vaid nende väljakute vahel. Otepää väljakul oli minul isiklikult väga raske mängida, aga põhjuseks on ka see, et olen seal ainult korra mänginud. Mina saan võrrelda Pärnu Bay Golf Links väljakuga, seal on kitsamad rajad kui WBG-s, kus saab ikka palliga laiutada. Ja nagu ma juba mainisin, et väljak on superkorras.

Tulemas on hooaja viimane võistlus, kus samuti võistlete — kuidas te tavaliselt võistluseks ette valmistate?

Meie oleme Avoga (abikaasaga – toim.) juba kirjas ja ootame seda mängu väga, sest siis saab hooajale ilusa lõpu panna. Siis läheb meie golfivarustus talvepuhkusele, et juba veebruaris uuesti välja otsida ja soojale maale kaasa võtta. Ja kui on veel erivõistlusi, siis ikka lähme WBG-sse mängima. Eelmine erivõistlus oli Cross Country, millest me samuti osa võtsime. Aga kuna sügisõhtud on juba varakult pimedad, siis enam mängima ei jõua.

img_0244

Mida te antud võistluselt ootate?

Tegelikult ootame, et pall ikka lendaks kaugele-kaugele ja põhiline on tabamus. Meil oli Avoga sügiseks plaan enda hcp mängida alla ja see meil ka suurepäraselt õnnestus. Järgmisel aastal alustame jälle uue hooga. See on meil teine hooaja lõpetamine ja ootame, et mäng tuleks hea. Ja pärast mängu on tore istuda koos ja arutada, kuidas kellelgil hooaeg oli ja õhtul tantsugi lüüa. Meie klubi golfarid on alati rõõmsad, neid on alati tore näha.

Milline võistlus oli teie jaoks sel aastal parim ja miks?

Mina võin raudkindlalt öelda, et minu parim mäng oli Saaremaal, kui 1. oktoobril toimus Kolme Klubi Turniir Saare Golfiklubis. See on traditsioon, võistlus, mis toimus seekord Saare Golfis ja eelmisel aasta Otepääl. Meie võtsime osa esimest korda ja mina olin naiste arvestuses teine. Seal läks arvesse 6 naist ja 10 meest ning meie tõime seekord karika WBG-sse. Oli hea tunne, et sain klubi eest oma panuse anda.Mina võin küll öelda, et oli tore hooaeg ja tulge Valgeranda, kohtume 5. novembril WBG golfimurul!

Registreerimine: hiljemalt 1.novembriks kell 12:00 Golfboxis, caddiemaster@wbg.ee või telefonil +372 44 29930.

Monika Kuzmina, Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga