Äpindus on muutnud ka golfi harrastajate elu ning kui veel mõni aasta tagasi olid need peamiselt ainult abilised punktiarvestamisel, siis uued lahendused aitavad treenida löögi täpsust, leida uusi huvitavaid radu ja analüüsida oma mängu. Elisa juhatuse esimees ja kirglik golfimängija Sami Seppänen tõstab esile mõned rakendused ja vidinad, mida tasub harrastajatel proovida.
Golfi rakenduste valik nagu ka mängijad on eri taseme ja profiiliga. Kuuludes ise nn vana kooliga mängijate hulka, kasutan juba aastaid üht töökindlat äppi Golfshot. Esmavajaduste katmiseks ehk oma tulemuste lihtsaks ja mugavaks märkimiseks ning arhiivimiseks on see täiesti piisav. Rakendus on tasuta saadaval nii iOS-i kui ka Androidi kasutajatele ning võimaldab peale punktide arvestamise ka mänguoskusi lihvida, lokeerida näiteks reisil olles lähedal asuvaid golfiradasid, anda infot kauguste ja kepivalikute kohta ning ilmaprognoosi jälgida.
Sarnaseid rakendusi on veel mitu, nagu GolfLogix või Golf GPS&Scorecard. Eri äppide tasulised versioonid võimaldavad muu hulgas mõõta kaugust ja takistusi ning valida sellest lähtudes oma mängustrateegia. Ise kasutan ka ühte küllaltki küpset äppi GameBook. See võimaldab mängida nn pimedalt teiste eri rühmas mängijate vastu samal väljakul ja võistelda omavahel ka eraldi rühmades mängides.
Mänguoskuste lihvimine ei olene aga enam ammu ainult treeneri olemasolust. Tehnoloogia abil saab muuta targaks nii kindad kui ka golfikepid. Saadaval on eri vidinaid, mis kinnitatakse golfikindale või kepile ning nutiseadmega ühendatuna võimaldavad need hinnata hoiet, keha liikumist ja löögi kiirust. Mänguoskuste lihvimiseks maksab proovida näiteks Arccos 360, Blasti või Zeppi lahendusi. Väga populaarne on ka rakendus Swingbyte, mis võimaldab näha oma lööki 3D-animatsioonina ja seda analüüsida, sest salvestusi on võimalik vaadata ka üle pilve ükskõik millises nutiseadmes.
Pidev telefoni vaatamine ei ole aga alati mugav, seepärast tasub sisse lülitada ka spordikell. Teiste seas võimaldavad golfi jälgida rakendused Polar Flow, S Health ja Garmin Connect. Nendega näeb muu hulgas täpselt, kui mitu kilomeetrit maha kõnniti ja kui palju energiat kulutati. Tõsisemad mängijad võiksid katsetada rakendust TomTom GOLFER 2, mis jälgib ja salvestab ööpäev ringi aktiivsust ning pakub peamisi funktsioone: kauguse hindamist ja mängude analüüsi.
Äpid ja kellad on küll head abilised, aga kellele meeldib siiski oma silmaga kaeda, saab pöörduda vana hea binokli edasiarenduse juurde ehk kasutada laserkauguse mõõtjat. Need aitavad mängu parandada ja mõõta kaugusi sihtmärgini. Seadmeid on saadaval erinevaid ja mitmelt tootjalt, nagu Nikonilt või Bushnellilt.
Nendele golfaritele, kes sügise saabudes nigela ilmaga rajale ei kipu, aga soovivad siiski oma mänguoskusi arendada või üle neti mängida, on saadaval eri simulaatoreid. See on ka suurepärane viis oma teistest riikidest pärit golfi sõpradega koos lemmikradu läbi mängida. Parimate lahenduste leidmiseks oleks mõistlik alustada mõne infot koondava kodulehe külastamisest, näiteks lehe www.aboutgolf.com.
Lõpetuseks soovitan peale omamaise ajakirja Golf kiigata ka näiteks GOLF Magazine’i äpile, mis vahendab golfientusiastidele ingliskeelseid uudiseid ja nõuandeid.
Foto: Elisa, Kristiina Männik
*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2017 numbris.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.