Golfiäss Egeti Liiv: minu suurimad abilised on 12 aastat kogemusi

Egeti Liiv

Egeti Liiv

Augustis Jõelähtmel peetavatel golfi Euroopa meistrivõistlustel esindavad Eestit meie tippgolfarid Sander Aadusaar ja Egeti Liiv. Uurisime Egetilt, millised on tema ootused ja kuidas sujuvad ettevalmistused.

Euroopa meistrivõistlused on ukse ees, sul on Eesti meistrivõistluste tiitleid omajagu, puudu pole midagi?

Jah, õnneks on nüüdseks Suur Slämm Eestis võidetud, puudu pole ühtegi.

Kui palju sul Eestis tiitleid on? 

Juuniorides on kolm, meestes kolm (löögimängud ja rajamäng), Niidu karikaid on kaks ja EstAm-i on üks.

Kuidas sa EM-iks valmistud?

Olen endale kaks nädalat vabaks võtnud, enamuse ajast harjutan, tehnika ja asend tuleb üle vaadata ning samuti muudan vajadusel ka mentaalset mängu. Eks Niitvälja Karikast ole näha peale mängu analüüsi.

Kuidas sa plaanid seda parandada, aega pole palju jäänud?

Hetkel on mul mäng üsna heal tasemel, pärast rajamängu sain hoo sisse, mentaalses mängus muudan võib olla natuke rutiini. Üldjuhul tuleb rohkem lähimängu harjutada ja mentaalset ka.

Kes on su treenerid, abilised, mõttekaaslased?

Hetkel mul otsest treenerit pole, olen kui üksik hunt. Koondise treeneri juures pole kahjuks jõudnud käia kuna töögraafik satub täpselt samadele päevadele natuke trennid. Kui Enrico annab eratunde, panen kõrva taha, mida ta õpilasele ütleb ja katsetan pärast, kui sobib, võtan selle juurde, mis Enrico rääkis. Veel on mul 12 aastat kogemusi, need on suurimad abimehed.

Kui palju sa nädalas trenni teed?

Kui nädalavahetusel on suuremad võistlused, siis esmaspäevast hakkan harjutama, 3-4 päeva saan harjutada ja on võistlus käes.

Sind kibutasid ka vigastused, kuidas nendega lood on?

Vigastustega on ühel pool, on terve keha ja terve vaim.

Milliste ootustega sa Euroopa meistrivõistlustele lähed?

Eesmärk on ikka kategooria läbida. Ma tean, et top10 või top3 on väga raske, kuid võimalus on alati olemas, kuigi tõenäosus on väike. See on tippvõistlus tipptasemel.

Kus on sinu arvates Eesti täna oma golfisammudega?

Sammud on alles noored, seda muidugi sellepärast ka, et golfi pole Eestis väga kaua mängitud. Me küll oleme tippmängijatest tagapool, aga järjest lähemale läheme. Sander on ehe näide sellest: sel aastal mängis ta Hispaanias häid tulemusi, samuti ka suvel on ta Finnish Tour’il häid ringe teinud. Ta on hea näide sellest, et me liigume õiges suunas edasi ja treenerid teevad ka oma tööd hästi.

Usutles Monika Kuzmina

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga