Golfarite esmaabi

alice

Foto: Erakogu

Noorgolfar Alice Andressoo uuris kooli lõputöö raames golfaritelt nende alal sagedamini tekkivate vigastuste kohta. Välja toodi peamiselt kaks: randme – ja küünarnukivigastused.

Randmevigastuste puhul vastatakse tüüpiliselt, et käiku lähevad valuvaigistid-ravimid (nt Gluckosamine tabletid), spordigeel ning käetoena kasutatav plastikust lahas, mis fikseerib randme stabiilsesse asendisse. Lisaks on oluline puhkus, kuna taastumisele kulub enamasti paar kuni kuus nädalat.

Küünarnukivigastuste korral vajab füüsis rahu või treeningkoormuse vähendamist. Küünarnukk toestatakse spetsiaalse sidemega. Käiku lähevad salvid, kreemid, külm kompress, aga ka elektriravi. Taastumisele kuluvad mõned nädalad kuni koguni kuud.

Väidetavalt ei pidavat olema väga lihtne kohene spordiarsti vastuvõtule pääsemine ning mõne tõhusa ravimeetodi leidmine.

Küsimustele vastab Põhja-Eesti Regionaalhaigla ortopeed, Eesti rahvuskoondise ja FC Flora arst dr Kaspar Rõivassepp.

Randme- ja küünarliigesepiirkonna vigastused on tõepoolest golfimängus ühed sagedasemad. Kummalgi juhul on tegemist niinimetatud ülekoormustüüpi vigastustega, mida põhjustavad ühetüüpilised korduvad liigutused ning sellest tingitud jääkainete kuhjumine või mikrotraumad vastavates struktuurides… Loe edasi ajakirjast Golf!

Telli ajakiri SIIT!
Fingler asub SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga