Golf ei ole tänaseks enam lihtsalt spordiala, harrastus või hobi ega ka lihtsalt spordimäng. Golf on üle maailma kogunud kaasaelajaid, harrastajaid kui ka inimesi, kellele golf läheb tõeliselt hinge. Nagu ka iga spordiala fenomeniga, kaasneb ka golfiga osa meelelahutusest, mis on pühendatud või seotud golfiga. Olgu selleks siis mängud, kirjandusteosed või filmid, on golf inimeste südameid puudutanud ning mängu on jagunud kaugemale kui golfiväljakule.
Kes aga raamatuid lugeda ei soovi, kuid golf on ikkagi südamelähedane, võib näiteks lisaks golfiväljakul golfi mängimisele, meelelahutusena harrastada ka erinevaid golfiga seotud mänge. Slotimängud on näiteks üheks võimaluseks, mida pakuvad Eestis lubatud internetikasiinod. Täna ei pea mängude mängimiseks minema majast välja, kuna kõik Eestis lubatud internetikasiinod tulevad ka kodus otse nutiseadmesse. Internetist leiab ka kõik uued online kasiinod, mis pakuvad igasuguseid mänge ja boonuseid.
Internetis olevad uued online kasiinod pakuvad ka erinevaid raamatute mänge, kuid need pole võrreldavad päris kirjandusteosega. Päris raamat on ikkagi tõeliselt suur ja südamelähedane lugu kellegi jaoks. Golf on tänaseks üks osa sellest tõeliselt liigutavast kirjandusklassikast. Kust aga alustada ja mis raamatuid soovitatakse golfisõpradele?
Golf in the Kingdom
Teose autoriks on Michael Murphy ning raamat on avaldatud esimest korda 1970. aastatel. Raamatut peetakse täna klassikaliseks teoseks golfi sügavamatest saladustest. Öeldakse, et see on evangeelium neile, kes tunnevad, et golf on rohkemat kui lihtsalt ajaviide. Lugu toimub 1950. aastatel ning räägib noormehest, kes on teel Indiasse, kuid peatub Šotimaal, et mängida legendaarses Burningbushi golfiklubis. Järgmise kahekümne nelja tunni jooksul muutub kogu tema elu. Ees ootab seiklus koos salapärase õpetaja Shivas Ironsiga ning koos avastavad nad erinevaid kogemusi ja uusi maailmu. Aastal 2010. on valminud raamatu põhjal ka samanimeline film.
The Match
Raamatu täispikk pealkiri on: “The Match: The Day the Game of Golf Changed Forever” ning see on Mark Frosti poolt kirjutatud kirjandusteos, mille tegevus leiab aset 1950. aastatel ning loos amatöörid golfimängijad Harvie Ward ja Ken Venturi astuvad vastamisi professionaalsete mängijatega nagu Ben Hogani ja Byron Nelsoniga ning seda mängu peetakse suurimaks kunagi mängitud eramänguks. Põhjus, miks selline mäng üldse aset leiab on selles, et Harvie ja Keni jõukas ülemus veab kihla tähtsa miljonäri George Colemaniga, et tema kahte töötajat ei saa keegi golfimängus võita. Colemanil on lubatud tuua ükskõik, millised kaks mängijat neile vastu mängima ning ta valib kaks tolle aja parimat, kes on võitnud mitmeid maailmameistrivõistluste tiitleid. Frost salvestab raamatus kogu selle eramängu hiilguse ja põnevust tekitava pinge.
Golf is not Game of Perfect
Selle psühholoogilise ja mõnevõrra nii-öelda enesearengu kategooriasse kuuluva raamatu on kirjutanud Bob Rotella. Raamat on täis sisukaid vaimustavaid lugusid golfist ning võib parandada ka kõige juhuslikuma golfiharrastaja mängu. Autor kirjutab raamatus põhjalikult golfi vaimsest poolest ning võtab kihiti lahti kindlad tehnikad mängus ja neile toetumise. Dr. Rotella on üks tuntumaid tulemuslikke konsultante Ameerikas ning on teinud koostööd mitmete tuntud mängijatega nagu Nick Price, Pat Bradley, Tom Kite ja paljude teistega. Oma raamatus räägib ta, kuidas on mitmeid mängijaid õpetanud läbi suhtumise ja mõtteviisi loomise muutma nägemust golfimängust ja selle aspektidest. Golfimängijate tulemused paranevad ning nad mängivad lõbusamalt.
Golfiteemalised raamatud
Golfiteemalisi raamatuid on eesti keelde tõlgitud küllaltki vähe, kuid kellel vähegi inglise keelega parem suhe on, saab neid lugeda ikkagi. Mitmed golfiteemalised kirjandusklassikad on igal juhul väärt lugemist, eriti neile, kelle jaoks golf on südamelähedane. Golf on jõudnud nii mängu kui eluloona mitmesse kirjandusteosesse. Ei tasu ka mainimata jätta, lisaks raamatutele on ka väga mitmeid golfiga seonduvaid filme, mis võivad vaatamist väärt olla näiteks “Tin Cup” (1996) peaosas Kevin Costneriga. Parimateks golfiga seotud filmideks peetakse veel “Caddyshack” (1980) peaosas Michael O’Keefe ning “Happy Gilmore” (1996), mille peaosas on Adam Sandler.
Golf võib pakkuda meelelahutust golfiväljakul, kuid on inspireerinud kunstnikke ja kirjanikke piisavalt, et sellesse maailma jõuaksid ka parimad kirjandus- ja filmiklassikad. Sealjuures on lisaks filmidele ja raamatutele golfist inspiratsiooni saanud ka mitmed mängutootjad. Mitmeid mänge pakuvad harrastamiseks ka Eestis lubatud internetikasiinod ja mitmed uued online kasiinod üle maailma. Ja kes teab, võib-olla läbi kõige selle puutub golfiga kokku pea iga inimene vähemalt korra oma elu jooksul.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.