Golf ja poliitika Saudi Internationalil

Saudi Araabias lõppes 3. veebruaril skandaalne European Touri turniir Saudi International.

Staare oli kohal palju, edetabeli viiest parimast neli. Bryson DeChambeau. Sergio Garcia ja Henrik Stenson. Dustin Johnson ja Patrick Reed olid esimeste seas, kes juba aprillis teatasid osalemisest. Ammu enne seda, kui riiki süüdistati ajakirjanik Jamal Khashoggi tapmises. Johnson rääkis oma sponsoritega ja neil polnud sellega probleemi. „Kahjuks toimus võistlus kohas, kus rahvas protesteerib ja ma olen nende poolel, aga ma pole poliitik. Ma olen golfimängija,“ ütles Johnson.

Ta ütles ka, et otsus oleks tulnud raskemalt, kui paljud staarid oleks võistlust boikoteerinud. Ilmselt raskendas otsust ka suurematele nimedele garanteeritud umbes miljon dollarit kõigest osalemise eest. See on mõnel European Touri üritusel tavaline.

59-aastane Khashoggi kritiseeris kroonprints Mohammed bin Salmanit Washington Postis. Ta läks ise maapakku, kuid tapeti ja tükeldati 2. oktoobril Istanbulis Saudi saatkonnas. Ajakiri Time valis Khashoggi aasta inimeseks.

European Touri juht Keith Pelley ütles novembris, et sarnaselt muude ettevõtetega jälgib European Tour riikides toimuvat, kuid tal pole sellele muud lisada.

Osalusest loobus Paul Casey, kes aprillis end Johnsoni ja Reediga kirja pani. Ta ütles, et oli aprillis kõigest mõelnud, kas minna. Casey on UNICEF-i saadik.

PGA Touri juht Jay Monahan muretseb mängijate ohutuse pärast, aga sõnas, et mängijad on eraettevõtjad ja teevad otsused ise.

Brooks Koepka tahtis lihtsalt mängida uues kohas ja mainis, et igas riigis on poliitikutega probleeme.

(Turniiri ja 583 000 dollarit võitis Johnson.)

(Justin Rose ei pääsenud lõpupäevadele ja lubas kuu puhata.)

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga