Suvisel ajal liigutakse palju ringi, eriti siis, kui on hobid ja spordialad, mis õue viivad. Aina rohkem kogub populaarsust golf, kus palju päikese käes viibitakse. Kui sügisel pole sellest eriti lugu, siis hiliskevadel ja suvel on äärmiselt oluline hoolitseda päikese käes olles oma kõige suurema organi ehk naha eest. Kui nahka õigesti hooldada ja kaitsta päikese eest, tänab nahk teid ja teie ennast, et olete selle eest hästi hoolitsenud. Sama kehtib ka teiste harrastuste kohta – tennis, korvpall, jalgpall, rannavolle, jooksmine ja paljud teised spordialad, mida harrastatakse õues.
Päike – sõber ja vaenlane
See võib kõlada veidi morbiidselt, kuid päike on nii meie sõber kui vaenlane. Viimast juhul, kui me ei oska end selle eest kaitsta.
Väljas liikudes tuleb alati nahka päikese eest kaitsta. Nahk võib tunduda kõigele vastupidav, aga tegelikult on see üks meie õrnemaid organeid. Päikesekreem peaks alati olemas olema. Kui lähete sõpradega golfi mängima, ärge unustage enne päikesekreemi peale kanda.
SPF-ist ehk päikesevastase kaitse tasemest oleneb, kui mitu korda kreemi peale kandma peab. Tuletage päikesekaitset ka sõpradele meelde! Päikesekreem on oluline igapäevane vahend, mis annab turvatunde kogu eluks. Kui te praegu päikesekreemi sõber pole, tasub sellest kujundada harjumus.
Mida ja kui palju?
Päikesekaitsekreemide valik on poevõrgustikus tohutu, seepärast on eriti oluline, millist kreemi valida. Kuigi võib ringlemas näha mitmeid kreeme, mille päikesekaitse faktor on 20, siis tegelikult peaks päikesekaitse faktor, eriti kui palju väljas olete, olema vähemalt 30. Veel parem kui 50 SPF. Kui armastate rannas aega veeta, võite otsida sellist päikesekaitsekreemi, mis oleks veekindel. Siiski tuleks kreemi pärast ujumist uuesti peale kanda. Päikesekaitsekreemi pole kunagi küllalt, see on kindel!
Teine otsus, mida langetada, on kas valida keemilised või mineraalse sisaldusega päikesekreemid. Keemilise sisaldusega päikesekreem ei jäta valget kihti, kuid väga tundlikule nahale sobib pigem mineraalse sisaldusega päikesekreem.
Samas on ka osades mineraalsetes päikesekreemides aineid, mis aitavad valget kihti vältida ning see mõjub veidi ka jumestuskreemina.
Kuna päikesekreemi kasutatakse tihti, tasub valikut hoolega kaaluda.
- Päikesekreemi peale kandes ärge unustage kreemitada ka kaela. Kui näonahk on aknele kalduv, siis ei pruugi kehale mõeldud päikesekaitsekreem sobida ning tasub otsida näole mõeldud kreemi.
- Pidage meeles, et SPF on seotud ka ajaga, kaua see peal püsib, seega lugege hoolikalt pakendit ning kandke vajaliku aja järel kreemi jälle peale.
- Kui päikesekreem silma läheb, loputage silmi!
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.