Golf on investeering – isegi harrastajana

Raha ja golf – ainuüksi nende kahe sõna lausumisel tuleb enamikel silme ette suur rahahunnik, kuna levinud stereotüübina on golf mõeldud üksnes rikkuritele. Igaüks, kes on aga kunagi golfivarustuse kätte võtnud, teab, et tegelikkus on sellest kujutelmast vägagi kaugel.

Nagu iga spordiala puhul tuleb ka golfiga alustamiseks esialgu pisut rahakotti kergendada, kuid mitte nii mastaapsel määral, et kuu lõpus oleks vaja kiirlaenud appi võtta. Kui oled mõelnud golfi mängimisele ning su ainus vastuväide on seni olnud rahaline väljaminek, võid selle mure peast pühkida.

Vaata kaugemale rahast – mõtle väärtusele

Golfi kulukus on suuresti ülespuhutud müüt, kuna tegelikkuses on golfiga nullist alustamine igati jõukohane igaühele.

Pole olemas spordiala, millega alustamiseks ei tuleks teha ühtegi kulutust ning golfimängimisega seonduvad esialgsed kulutused pole midagi mastaapset.

Üks parimaid kohti golfiga alustamiseks on nö Eesti Golfi süda Niitvälja Golf. Spetsiaalselt alustajate jaoks on loodud mitmeid erinevaid golfipakette, alustades näiteks 3-päevasest Green Card kursuse algõppest, mis maksab 99 eurot ning teeb selgeks kõik põhitõed. Esialgu ei ole vaja muretseda ka varustuse pärast, kuna sellegi saab kõik kohapealt rentida.

Pärast seda, kui oled saanud esimese maigu suhu, saad hinnata, kuidas jätkata. Näiteks võid minna jätkukursusele ja õppida edasi golfikunsti.

Kui soovid oma oskuseid kaugemale arendada, on võimalik minna golfitrenni. Treeneri valvsa pilgu all saab oma oskuseid lihvida. Golfi puhul kehtib eriti tugevalt lause: harjutamine teeb meistriks.

Üleüldiselt sõltuvad kulutused täielikult sellest, kui palju mängida. Võimalik on hankida hooaja mänguõigus ka vaid paarisaja euro eest. Kvaliteetse varustuse hankimine ei ole sellest suurusjärgust kaugel, kuid peab vastu aastaid.

Kõige olulisem on aga vaadata rahanumbritest kaugemale ning mõelda golfi väärtusele. Mis on väärt sinu vaba aeg? Kui tõlgendada rahanumbritesse kas või televiisori vaatamine, avastad, et aastas kulub sellele minimaalselt sada eurot, kui mitte rohkemgi.

Golf ei tundu aktiivse spordialana, kuid raha mängimiseks kõnnid kindlapeale kilomeetreid, rääkimata golfilöökidest ning koormusest, mis sellega seondub. Paraneb koordinatsioon, saad rohkelt värsket õhku nautida ning lihased muutuvad tugevamaks. Juba tervis üksi on piisav argument, tasakaalustamaks rahalisi kulutusi.

Mida veel annab sulle golf?

  • Parem keskendumisvõime – sa pead iga soorituse jaoks olema tähelepanelik ja keskenduma;
  • Seltskondlik ajaveetmine – golf pole sugugi niivõrd „üksiku hundi“ spordiala. Seda võib mängida koos terve perega ning kampa võtta isegi pere pisemad liikmed.
  • Ausus ja väärikus – mäng tugineb täielikult mängijate aususele – sa pead ise arvestama mängutulemust, rääkimata veel kehtestatud reeglite järgimisest. Golfimängija on aus, väärikas ja aupaklik teiste mängijate ning keskkonna suhtes.

Kas rahanumber saab üles kaaluda kõike seda? Vaevalt. Kui oled juba mõnda aega veeretanud peas mõtet alustada golfi mängimist, siis võta see 2018. aastal kindlasti ette – ära karda rahanumbreid ega kulunud müüte.

Tegemist on reklaamartikliga! 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga