FOTOD: Niitvälja võttis luksusliku klubide meistritiitli

Suurestas mängiti 7. ja 8. septembril Eesti klubide meistrivõistlused: avapäeval foursome ja individuaalne löögimäng, teisel fourball ja löögimäng.

Meestest oleks enne võistlusi võinud võidu kätte anda Niitväljale, keda olid esindama tulnud Kevin Christopher Jegers ja Carl Hellat. Mullu nad puudusid ja võitis EGCC.

Juhtima asuski Niitvälja, kelle tulemused olid nii head – Jegers 68, Hellat ja Markus Varjun 72 -, et nad ei vajanud Timo Raukase 75 lööki. Luksus. Foursome’is lisandusid kvaliteetsed Rainer Boberg/Joel Rothbergi 77 ja Gert Holland/Raivo Velsbergi 79.

Teisele kohale platseerunud EGCC-l läksid arvesse Richard Tederi 74 ning Jan Larssoni ja Janar Toomesso 76. Peep Pira/Taavi Truusa lisasid neile 78.

72 ja 75 mängisid Rae härrad Cristofer Herman ja Janno Sild.

Teisel päeval võttis Raukas paari Aivo Hommikuga ja nad lõid 67. Holland/Taavi Viirpalu lõid 71 ja Rothberg/Hanno Strazds samuti 71. Varjun tulistas 73.

Teder lõi 73, Henri Pikk/Kristjan Kaleviste lisasid 71. Rael lõid Kristo Tullus ja Herman üksikmängus 74. Saaremaa üksikmängijad Ralf Johan Kivi ja Kaupo Pastak mängisid 73 ja 76, aga liiga hilja ja eks meeskond oli ka veidi nõrgem.

Esmakordselt osalenud Ojasaare lõpetas viimasena, kuid Eero Soosaar sai teisel päeval kirja korraliku 78.

Naistest tundus pealtnäha favoriit EGCC, kellel välja panna Anete Liis Adul ja Mariliis Palm, kuid nad mängisid ka eelmisel aastal, mängisid kehvasti (mõlemad 86, mängiti Valgerannas) ja Niitvälja võitis. Niitvälja oli seni võitnud iga kord. Seekord juhtus aga kaks asja: Adul ja Palm mängisid hästi ja Niitvälja eest mängis ainult pühapäeval Liis Kuuli, kes lõi mullu 74 ja Olesia Abramovaga paaris 77.

EGCC asus juhtima, aga Niitvälja, kellel paarismängus said Annika Koitmaa/Kristina Kuzmenok tabelisse tulemuse 79, kaotas vaid nelja löögiga. Niitvälja võit oli eelmisel aastal nii luksuslik, et Koitmaa neil puudus.

Niitväljat esindav Cliona Dalberg lõi paar pikka putt’i ja mängis avapäeva parima tulemuse 77 (sama tulemuse mängisid Adul, Palm ja Alice Andressoo).

„Tulemus on hetkevormi arvestades väga hea,“ ütles Dalberg, kelle jaoks see oli tema rekord Rae väljakul. „Esimeses pooles segas tuul, kuid õnneks vihma saabudes see vaibus.“

Löökidest meenus talle esimesena bogey 12. rajal, kus tuli lüüa ülesmäge ligi 20-meetrine chip. Pall maandus nõlval, veeres üles, kuid kui hoog rauges, tuli teistpidi tagasi. „Lõin selgelt liiga vaikselt. Lõpptulemus oli umbes selline, nagu oleks lihtsalt 2 meetrit ristisuunas tšipanud,“ sõnas Dalberg.

Adul, Palm ja Anu Hanson lõid teisel päeval EGCC eest 73, 75 ja 78 ja võtsid esikoha. Anu Uuemõis/Monica Pihlak lisasid 76 ja Apawan Chinglek/Anneli Esken 78, isegi kui arvesse läks neist vaid parim.

Koitmaa lõi 70, Dalberg aga 82 ja Kuuli lausa 85.

Fotod: Kadri Palta

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga