FOTOD I Karola Soe ja Triin Raudsepp võitsid Kuuritooli paarisvõistluse

Laupäeval selgitati Saaremaal juba kuuendat korda Kuuritooli parimad golfarid.

Meeskondlik punktimäng
I – Karola Soe/Triin Raudsepp – 54 punkti
II – Martin Markov/Katrin Tiitus – 52 punkti
III – Kaja Kiige/Jaanus Põder – 51 punkti

Individuaalne punktimäng (naised)
I – Triin Raudsepp – 50 punkti
II – Jaana Helm – 46 punkti
III – Liis Kokk – 43 punkti

Individuaalne punktimäng (mehed)
I – Martin Markov – 47 punkti
II – Raivo Aavisto – 44 punkti
III – Andri Võrk – 43 punkti

„Kui ausalt algusest peale ära rääkida, siis olin juba paar nädalat Saares kodukontoris töötanud ja õhtuti harjutamas käinud,” sõnab Triin Raudsepp. „Saare golfiväljak ideaalselt lähedal linnale, mis võimaldab ka pärast tööpäeva kiireid harjutusringe teha ja ikka leida aega ka pere jaoks. Võistlusel osalemine plaanis tegelikult polnud, kuid kui mõni algselt registreerunu ära ütles, siis saigi lubatud tulla.”

Triinu paariline oli Karola Soe, kes rajamängu Eesti meistrivõistlustelt puudus. „Kuidas paarid moodustati, tuleb küsida korraldaja käest. Igal juhul oli tore üllatus Karolaga koos mängida. Mänguring ise, 88 lööki – minu elu parim tulemus, üllatas mind ennastki. 95 lööki oli skoor, mida sihtisin. Tavapärast suurt skoori mõnel rajal või trahve õnnestus vältida ja mitmed ülipikad putid õnnestus sisse veeretada. 4. rajal chip-in ja birdie tundus lihtsalt koba ja õnnelik juhus,” räägib Raudsepp.

„Kui aga kuiv õhk aitas pallid kaugemale lüüa kui tavaliselt ja teine birdie ringi peale tuli, siis tekkis tunne, et ehk seekord õnnestub väike skoor teha vaatamata ülipalavale ilmale ja kuuele mängutunnile. Mängu ajal teiste tulemusi me ei jälginud ning võit tuli üllatusena,” lisab ta. „Kokkuvõtteks õnnestus see, et ei jätnud lööke löömata ja mängisin üks löök korraga. Saaremaal on megamõnus golfi mängida, väljak sõbralik ja heas korras, kiiret pole ja alati leiab toredad kaaslased rajale kaasa ka!”

Korraldaja Toomas Leis alustas golfiga endiste surfikaaslaste Sven Mansbergi ja Toomas Keridoni kutsel 2015. aasta paiku ja võistles juba sel suvel. „Nagu kõrgele händikäpile kohane, polnud väga keeruline punktimängus auhinnalistele kohtadele jõuda, sest händikäpiga 40 heal päeval 45-50 punkti mängida on vast üsna tavaline,” meenutab ta.

Aasta hiljem tekkis Sveniga mõte sõprade jaoks üks hästi korraldatud golfiturniir käima panna. Võistluse nimeks sai Kuuritool, suure valge ilusa tooli järgi, mis asub Kuressaare Lossipargis kuursaali kõrval.

„Võistlus on väga populaarne: 120 kohta registreeritakse praktiliselt koheselt ja alati on ka pikk ootelist olnud,” räägib Leis.

Parim löögitulemus
N: Karola Soe – 76 lööki
M: Ralf Johan Kivi – 72 lööki

Lähim lipule
N: Karola Soe – 1,18 m
M: Tõnu Jõgi – 0,77 m

Pikim avalöök
N: Katrin Puusaag
M: Ralf Johan Kivi

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga