FOTOD I Golfiliidu president: meil pole kunagi nii hästi läinud kui eelmisel aastal

Niitvälja avavõistlusel ajas rauad tuliseks ka golfiliidu president Erki Mölder.

„Eks iga sündmus on tänases olukorras omamoodi huvitav. Inimesed on kodus istumisest väsinud ning hea on vaadata, kuidas nauditakse nii mängu kui ka suhtlust. Vähe on harrastusi, millega tegelemisel seda kõike nii turvaliselt teha saab,” ütles ta.

„Mäng oli hooaja algusele ja külmale ilmale kohaselt heitlik. Õnneks läks ilm päeva peale soojemaks ja see tegi mängu lihtsamaks. Müts maha Niitvälja hooldetiimi ees, kes on nii varajases hooajafaasis griinid superseisukorda suutnud viia,” lisas Mölder.

Sügisel osalesid golfiliidu mehed Erki Mölder ja Kristo Raudam Niitvälja paarismänguturniiril koos. Seekord mängis Kristo Pärnus ja Erki heitis paari Alla Kuznetsovaga. „Alla ei saa oma töö tõttu minuga samas mahus golfiga tegeleda, aga nädalavahetuseti proovime ikka koos mängida,” selgitab president.

Seoses reisipiirangutega jäi Möldril talvine hooaeg sisuliselt vahele. Oktoobrist aprillini seisid golfikepid keldris. Nüüdseks on ta kümmekond ringi meie jahedas kevades juba teinud.

Eelmise aasta osas on tal Eesti golfiga seoses pigem positiivsed tunded: „Sportlikus mõttes pole meil kunagi nii hästi läinud, kui läks eelmisel aastal. Lisaks meestele on ka naiste seas tase ja konkurents tõusnud. Pühapäevagolfari jaoks andis eelmine hooaeg võimaluse tegeleda golfiga üsna minimaalsete piirangutega. Väljakud muidugi kaotasid riikidevaheliste reisipiirangute tõttu rahaliselt üsna märkimisväärselt ja paremini said hakkama need, kes on panustanud oma klubi ehitamisse ja arendamisse. Ilmselt jätkub sama tendents ka sel aastal. Algajad leidsid eelmisel aastal tee golfi juurde hästi. Siinjuures on oluline, kuidas väljakud ja klubid nad sellel hooajal oma kogukondadesse sulatada suudavad.”

EGL-i jaoks on 2021. aasta märksõnadeks tippvõistlused ja noortetöö. Juulis võõrustatakse EGCC-s Euroopa poiste ja täiskasvanute 2. divisjoni võistkondlikku EM-i. Sellest suvest käivitab liit noorte võistlussarja ja talvest hakkab rahaliselt toetama noortega tegelevaid treenereid. Esimene võistlus Estonian Amateur Open toimub juba kahe nädala pärast Jõelähtmel. „Võib loota, et tuleb kõrgetasemeline võistlus – hetkel on registreerunud juba 19 pluss-händikäpiga võistlejat,” naeratab golfiliidu president.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga