Christoffer Bring võitis 26. juunil Prantsusmaal lõppenud EM-i.
Taanlase tulemus oli -20 (64, 64, 69, 67). Bring oli 2. kohal pärast teist ringi ja pärast kolmandat ringi.
Ludvig Åberg (Rootsi) juhtis pärast teist ringi, juhtis pärast kolmandat ringi, juhtis neljanda ringi 13. rajani, kuid saavutas lõpuks hõbemedali tulemusega -18. Esimese 36 rajaga ei teinud ta ühtegi bogey’t. Tema 36 raja tulemus -16 on väljakurekord.
Ta võitis Rootsiga 2019. aasta meeskondliku EM-i, võitis 2020. aastal kaks Nordic Golf League’i etappi ja tõusis tänavu aprillis Euroopa amatööride edetabelis esikohale. WAGR-is asub ta Keita Nakajima (Jaapan) ja Pierceson Coody (Ameerika Ühendriigid) järel 3. kohal.
Pronks läks EM-il David Puigile (Hispaania, -15). Kohalik Tom Gueant, kes lülitas 2019. aastal juunioride MM-il välja Kevin Christopher Jegersi, lõpetas seekord 17. koha jagamisega.
Eestlastel otsustavale päevale jõuda ei õnnestunud. Kõige lähemal nelikust cut’i läbimisele oli Carl Hellat, kelle kolme päeva skooriks jäi +1 (68, 74, 72), teatas EGL. Edasi pääsenuks kahe löögi võrra parema tulemusega. Eelmisel aastal otsustavale päevale pääsenud Kevin Christopher Jegersi skooriks jäi sel korral +5 (73, 73, 72). Mattias Varjuni ringide kogusumma oli +19 (77, 78, 77), EM-i debütant Richard Teder sai aga kirja +21 (81, 74, 79).
Carl Hellat: „Võistlus läks enam-vähem, oli häid ja halbu päevi. Iga päev oli midagi, mis ei toiminud, kuid üritasin anda endast parima ja võidelda lõpuni.“
Kevin Christopher Jegers: „Ei olnud mul seekord kõige parem mäng. Draiver ja putter olid suhteliselt viisakad kõik kolm päeva, aga ülejäänud osad mu mängust olid veidi kehvad. Aga vähemalt tean nüüd, mille kallal pean tööd tegema, et oma vormi parandada.“
Mattias Varjun: „Hea oli näha, et mingites mänguosades on toimunud edasiminekut. Kahjuks ei suutnud seda korralikuks tulemuseks vormistada. Võistluse ja enda mängu tase on selline, et cut’i läbimiseks peab tegema väga hea soorituse. Siiski oli sellest nädalast palju õppida nii mängimise kui ka ettevalmistuse poole pealt. Loodetavasti suudan siit positiivsed asjad kaasa võtta ja ülejäänut parandada.“
Richard Teder: „Kõige paremini küll ei läinud, aga kogemusi sai aina juurde. Sain mängida heade mängijatega koos ja olen õnnelik, et sain siin võistlusel osaleda. Peamiselt vedas alt draiveriga avalöökide sooritamine: kõik pallid, mis ma draiveriga lõin, läksid otse paremale. Kui aus olla, siis tulemus oleks saanud isegi hullem olla, kui ma poleks lähimänguga rasketest kohtadest päästnud kogu aeg. Peale võistlust oli aega, et range’il paar tundi harjutada ja aru saada, mis selle draiverijama tekitas. Suutsin midagi välja mõelda ja sain asja korda. Ootan põnevusega järgmist võistlust.“
Tipphetki saab vaadata SIIT ja fotosid SIIT.
Naiste EM toimub 21.-24. juulini Itaalias.
Eesti koondise mehi näeb meeskondliku EM-i 2. divisjoni võistlusel 7.-10. juulini Eestis.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.