FOTOD I Eesti Golfi karikasari nautis suurepärast ilma Pärnus

5. juunil jätkasid golfarid jahti Eesti Golfi karikale Pärnu Bays, kus väljak oli suurepärases korras ja lisaks headele tulemustele sai nautida ka ideaalset golfiilma.

Meeste löögimängu klassis mängis parima tulemuse Ralf Johan Kivi (Niitvälja Golf), kes püüdis väljakult kinni kolm birdie’t ja sai lõpptulemuseks +3. Mängujärgse kommentaarina sõnas ta Estonian Tourile, et mängu algus oli konarlik, kuid pärast 5. rada leidis ta hea mängurütmi. Tema sõnul tõid head up-and-down’id talle seekord võidu. Teise koha sai Rauno Pikk, kelle tulemus jäi liidrile alla kahe löögiga.

Erinevalt eelmisest võistlusest avati seekord naiste löögimängu klass. Seal läksid vastamisi Hannah Õunap (Niitvälja Golf) ja Triin Marleen Ustal (Rae Golfiklubi). Hannah mängis hea mängu ja teenis esikoha, tulemuseks +7.

Seeniorite meistriliigas võidutses Jan Larsson (Estonian Golf & Country Club) tulemusega +8. Toomas Tamme lõpetas mänguringi tulemusega +10.

Jan sõnas pärast mängu, et päev oli põnev ja liider muutus pidevalt. Pärnu Bay oli heas korras, kuid griinid olid rasked, nagu ikka, ja kuigi alguses oli mäng stabiilne, siis lõpu poole andsid rasked lipupositsioonid tunda. Arvatavasti kajastusid rasked lipupositsioonid ka skoorides. Janil oli kolmelöögine edumaa enne 14. rada, kuid siis läks avalöök vette. Toomas Tammel oli ühelöögine edumaa 18. rajani, kuid siis Jan päästis enda tulemuse birdie’ga.

Janist on saanud Eesti seeniorite eestvedaja, mistõttu langeb Estonian Senior Touri kalender suurelt jaolt kokku Estonian Touri kalendriga. Jan ootab kõiki mängima 15. juunil EGCC-s. 19. juunil on karikasari Otepääl.

HCP maksimumskoori klassid:

Meeste esiliiga: Peeter Kalmet (par), Jasper Arnover (+5), Alar Kalmus (+5).
Naiste esiliiga: Marie Kalmet (-1), Karin Pärnpuu (+1), Kristine Ross (+6).
Meeste teine liiga: Heiki-Heti Pikki (-1), Ahti Annus (+3), Harri Hanschmidt (+3).
Naiste teine liiga: Kirke Kiige (-2), Laidy Saaremets (+1), Sirli Söömer (+2).

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga