FOTOD! Dubai – mõnus muinasjutumaa golfarile

img_3131Dubai on üks seitsmest emiraadist Araabia Ühendemiraatide liitriigis. Dubai on moodne, eksklusiivne ja kosmopoliitne ning seal on loodud väga head tingimused vee-, ekstreem- ja isegi talvespordiga tegelemiseks.

Araabia Ühendemiraatidest leiab enamiku kaasaegse maailma imedest. Seal asub maailma kõrgeim ehitis, milleks on 828 meetri kõrgune Burj Khalifa, merre ehitatud hiiglaslikud Palm Jumeirahi tehissaared, maailma üks luksuslikum hotell Burj-Al-Arab ning maailma suurim kaubanduskeskus. Dubai on ülemaailmselt kuulus ka oma pilvelõhkujate hulga poolest.

Üks enim populaarsust kogunud spordiala on Dubais ka golf. Tasub teada, et Dubai Sport City on maailma esimene integreeritud ja spetsiaalselt ehitatud spordilinn, mille territooriumil asuvad butiik-hotellid, koolid, mošeed, äri- ja ühiskondlikud keskused ning ekstra sporditeemalised kaubanduskeskused. Avatud on ka golfikool Butch Harmon golfiklubis The Els.

DUBAI - JANUARY 21: The par 5, 3rd hole on the Majilis Course at the Emirates Golf Club on January 21, 2009 in Dubai, United Arab Emirates.  (Photo by David Cannon/Getty Images)Suurem osa Dubai hotellidest, milles peatuda, omavad häid spordikeskusi. Treenerid ja instruktorid aitavad külalistel arendada oma oskusi, õppida selgeks uusi mänge või tehnikad.

Dubai on koht, kus saab lõõgastuda ja puhata mugavalt ning euroopalikult, kogedes samal ajal ka parimat Lähis-Ida eksootikast.

Dubais on regiooni parimad golfiväljakud 

Golfi turismioperaatorite rahvusvahelise assotsiatsiooni (IGTOA) arvates on Dubai maailma juhtivaks golfi-suunitluseks. Kõik sealsed golfiväljakud on projekteeritud maailma tippspetsialistide poolt ja mõeldud ühtlasi maailmatasemel professionaalidele, kuigi mängida nendel väljakutel võivad ka teatud HCPd omavad asjaarmastajad. Tuleb silmas pidada, et enamikel Dubai golfiväljakutel on HCP piirangud: 28 ja vähem meestele ning 45 ja vähem naistele.

DUBAI - JANUARY 20: The green on the par 4, 9th hole with the clubhouse behind at the Dubai Creek Golf and Yacht Club on January 20, 2009 in Dubai, United Arab Emirates.  (Photo by David Cannon/Getty Images)Tasub teada, et Dubai igas golfiklubis kehtivad oma reeglid, kuid igas neist on lubatud metallnaelikutega jalatsid (viimased võib vahetada klubis olevate plastikust jalatsite vastu).

Hetkel tegutseb emiraatides üheksa golfiklubi, kuid paljud on veel ehitamisjärgus ja avatakse lähimate aastate jooksul.

Al Badia Golf Club

Al Badia Golf Club on uue rajooni Dubai Festival City üheks osaks. Olemas on tšempionklassi väljak 18 auguga (72 paari).

www.albadiagolfclub.ae
Tel: +971 (0) 4 60 10 101
E-mail: albadiagolf@ihg.com

Arabian Ranches Golf Club

Desert Course, Arabian Ranches on Dubais asuva elamukompleksi Arabian Rancesi osa. Selle 18 auguga (72 paari) golfiväljaku eripäraks on paiknemine kõrbe keskel. Väljakul ei ole tüüpilist taimemaastikku, kuid seda asendavad ümbritseva kõrbe vaated. Kaardid on seal varustatud GPS-süsteemiga.

www.arabianranchesgolfdubai.com
Tel: +971 4 366 4700
E-mail: info@arabianranchesgolf.ae

Dubai Creek Golf & Yacht Club 

Klubi on avatud aastast 1993 ning paikneb 80 hektari suurusel maa-alal. Tegemist on teise tšempionklassi klubiga Dubais 18-augulise väljaga (71 paari) ja 9-augulise väljaga (3 paari).

www.dubaigolf.com
Tel: +971 4 380 1919
E-mail: info@dubaigolf.com

Emirates Golf Club 

Tegemist on esimese tšempionklassi murukattega golfiväljakuga Lähis-Idas ning Emirates Golf Club on OMEGA Desert Classic ja Dubai Ladies Masters rahvusvaheliste võistluste läbiviimise koht. Sellel on kaks 18-auguga võistlusväljakut: Majlis – 72 paari ja Faldo – 73 paari.

www.dubaigolf.com
Tel: +971 (0)4 3801234
E-mail: golfbooking@dubaigolf.com

Jebel Ali Golf Resort & Spa 

Klubi asub hotelli Jebel Ali Golf Resort & Spa parklatsoonis, 35 km kaugusel Dubaist. Resort Course väljakul on 9 auku (36 paari), kuid tänu 4-le erinevale tiile, annab võimaluse mängida nii 9. kui ka 18. augul.

www.jaresortshotels.com
Tel: +971 4 814 5555
E-mail: jagr@jaresorts.com

Jumeirah Golf Estates

Tegemist on golfi maailmameistrivõistluste läbiviimise kohaks Dubais. Avatud on kaks 18 auguga golfiväljakut “Maa” ja “Tuli”. Need on projekteerinud legendaarne Graig John Norman.

www.jumeirahgolfestates.com
Tel: +971 4 818 2000
E-mail: sales@jumeirahgolfestates.com

The Els Club Dubai 

Klubi on uue elamurajooni Victory Heights osaks “Dubai spordilinnas” (Dubai Sport City). Tegemist on 18 auguga väljakuga, mille pikkus on 6900 meetrit ning mille disain lülitab endasse maailma golfiväljakute parimaid jooni ning millel on mänginud Emie Els.

www.elsclubdubai.com
Tel: +971 (0) 4 425 1000
E-mail: reservations@elsclubdubai.com

The Montgomerie, Dubai 

See klubi pakineb Emirates Hills elurajoonis. Tegu on 18 auguga (72 paari) tšempionklassi väljakuga Araabia Ühendemiraatide kaardi vormis. Selle konstrueerisid Colin Montgomerie ja Desmond Muirhead.

www.themontgomerie.com
Tel: +9714 390 5600
Email: info@themontgomerie.ae

The Track, Meydan Golf 

Klubi asub ratsaspordi Meydan Racecource terriotooriumil, kus peeti traditsioonilisi Dubai World Cup ratsaspordi võidujookse.

Uue väljaku projekteeris kuulus arhitekt Peter Harradine. The Track pakub unikaalseid võimalusi erineva ettevalmistustasemega golfimängijatele ja meistriversiooni mängu 9 või 18 auguga 7416 jardi suurusel territooriumil. Väljak on mänguks avatud poole seitsmest hommmikul kuni hilisõhtuni.

www.meydangolf.com
Tel: +971 4 3813733
E-mail: info@meydangolf.com

Mõnusat aktiivset puhkust muinasjutumaal Dubais!

VAATA GALERIID!
Fotod: Dubai Golf

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga