JÄRGMISES AJAKIRJAS! Exit, Next ja Timo Karvinen

Tallinnas Suur-Paala tänaval avati detsembris Next Golf Arena. Ka Exit Golfi netiaadress asendus Next Golfi omaga ja vaikselt käib juba selle netipoodi kaupade lisamine. Golfikooli treeneritetiimi kuulub Timo Karvinen, kelle õpilane Sami Välimäki valiti European Touri aasta uustulnukaks. Soome PGA valis Karvineni 2020. aasta treeneriks.

2016. aastal asus Karvinen treenima Eesti koondist. Ta valiti välja 12 kandidaadi seast, kellest 10 olid välismaalt: lisaks Soomele olid esindatud Rootsi, Egiptus, Itaalia, Suurbritannia ja Austria.

Karvinen ütles 2017. aastal, et Eestis pole enne olnud kombeks lasta treeneril tegutseda pikemat aega ja eesmärk oleks luua esmalt just golfikultuur. „Eestis on head väljakud, kuid mängijaid pole aastaid eriti juurde tulnud. Liiga palju kembeldakse teemadel, mis golfile juurde ei anna. Rahalised ressursid on piiratud, kuid harjutamistingimused head. Vaja oleks julgust ja kannatlikkust,” lausus ta. „Ma teen kaks nädalavahetust kuus talvel, suvel rohkem, kokku ligikaudu 90 treening- ja võistluspäeva aastas. Koondisse kuuluvad kaks proffi ja 11 amatööri, noorim 12 ja vanim 27.”

Karvinen ütles, et tase on kõrge, kuid igapäevased trennid peaks olema intensiivsemad ja mängijad nõudma endilt rohkem.

Eestis käib Karvinen kuus korra paar päeva. Soomes töötab ta oktoobrist Go Golfis, kus õpetab ka Marko Kumm. Koroonaajal treenitakse Go Golfis kahemeetriste vahedega ja maskides, 4. jaanuaril ei lähekski seda piirangut aga vaja, sest tänavu USA-sse õppima suunduva Ken-Marten Soo harjutusaeg on kella 10-15, Soome poistekoondise 15-aastasel liikmel Roope Juslinil kella 15-19 ja Soome U14 hõbedapoisil Alex Lainel kella 19-20.

Talent võib osutuda needuseks, kui mängija on kodumaal tipp, kuid avastab, et välismaal sellest ei piisa. „Treeneriks hakkamine oli üks mu elu parimaid otsuseid. Treenerina on võimalik tippu jõuda, kui teha tööd kirglikult,” ütleb Karvinen.

Pikemalt saab lugeda järgmisest ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga