European Touril oleks peaaegu võitnud esmakordselt Poola mängija

29. novembril lõppenud Alfred Dunhill Championshipi oleks peaaegu võitnud Poola mängija.

Võistlust asus juhtima pärast teist päeva Adrian Meronk. See oli esimene kord, kui Poola mängija juhtis European Touri võistlust. Ta vääratas lõpuks viimase ringi lõpuüheksal, kus kolmel rajal tuli 6.

Võitis kohalik Christiaan Bezuidenhout (-14), kellega ajakiri Golf on paari aasta eest intervjuu teinud. Ta on praegu tuuri parim puttaja. Meronk, Richard Bland, Sean Crocker ja Jayden Schaper kaotasid nelja löögiga.

Lõuna-Aafrikas toimuvad praegu järjest European Touri kolm turniiri. „Lõuna-Aafrikas on palju häid väljakuid. Mu lemmikud on Stellenbosch ja Leopard Creek Krügeri rahvuspargi lähedal, kus sel nädalal mängime,” ütles 31. koha jagamisega lõpetanud Joost Luiten ajakirjale Golf.

Gary Playeri disainitud Leopard Creekil asub Luiteni lemmik 5-löögine rada maailmas: 18. „Sellel võib kõike juhtuda, eagle’itest double bogey’ini. Väga kaunis rada ja väga nõudliku teise löögiga,” iseloomustas Luiten.

2011. aastal mängis Luiten paaris Robert-Jan Derkseniga Eestis MM-i kvalifikatsioonis. „Mul on EGCC-st head mälestused. Põnevad rajad. Mängisime hästi ja pääsesime finaali Hiinas. Õnnestus külastada ka Tallinna, mis oli sama kaunis kui väljak,” meenutas Luiten.

PGA Tour omandas sel nädalal European Tour TV-s väikse osaluse. PGA Tour on suuruse tõttu kaotanud koroonaga rohkem raha kui European Tour, kuid PGA Touril on ka suurem varu, sest sõlmis 2022. aastast algava üheksa-aastase meediaõigustelepingu 7 miljardile dollarile.

Joost Luiteni intervjuud saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga