European Touri liidrite edusaladused

European Touri lõppenud hooaja statistikatabelis oli ligi 190 mängijat. Nad lõid tiilt keskmiselt 263 meetri kaugusele, tabasid 58 protsendil juhtudest fairway’d ja 67 protsendil green’i, lõid liivast par’i 54 protsenti juhtudest ja ühel võistlusringil keskmiselt ligi 30 putt’i. Today’s Golfer küsitles mängijaid, kes olid neis kategooriates tipus.

Ryan Fox oli mullu Irish Openil teine. Tema keskmine löögipikkus 293 meetrit on European Touri kolmas. Foxi driver on Callaway Rogue (10,5°). Fox räägib, et mängis noorena kriketit ja tennist, sest ema osales Uus-Meremaa kriketikoondises. Fox tunnistab, et ta võiks küll olla palju täpsem lööja, kuid märgib, et väga täpsed pole ka maailma tipud Dustin Johnson, Rory McIlroy või Brooks Koepka. Fox ei löö enam nii tugevalt kui nooremana, kuid liigutab keha lüües tõhusamalt ja löögikiirus on sama. Muidu sama nõu nagu ikka: valige kauguses sihtmärk ja ärge muretsege vee või liiva pärast; löögikiirus peab olema suurim palli tabades, mitte lööki alustades; tabage kepilaba keskosaga.

Eelmisel hooajal Valderrama Mastersil 4. kohale tulnud Ashley Chesters on 2. kohal täpsuselt: 73 protsenti tema löökidest maandub fairway’l. Driver: Callaway Rogue (9,5°). Chesters ei löö kaugele, järelikult peab ta lööma täpselt. Ta tabab kepilaba keskosaga palju enam kui varem. Kui fairway keskel asuks lipp, tabaks mängijad fairway’d tihedamini, usub Chesters. Ta ei löö täiest jõust, vaid ohverdab 5 protsenti ja lööb 95-protsendilise jõuga. Chesters soovitab tii ümber panna paar oksa löögi suunamiseks.

View this post on Instagram

Laser focus. #DunhillChamps #WeekendWeHere

A post shared by Erik van Rooyen (@erikvanrooyen) on

Erik van Rooyen tuli Joburg Openil teiseks. Green’i tabab ta 73 protsendil löökidest ning kasutab selleks Taylormade’i ja Callaway keppe. Van Rooyen pole oma löögi peale kunagi mõelnud. Tunnistab, et palkas mõne kuu eest löögitreeneri, kes tegi paar muudatust. Van Rooyen on pannud tähele, et suurem osa amatööre kardavad lüüa üle ja löövad seetõttu liiga nõrgalt.

Edoardo Molinari saavutab liivast lüües par’i 60 protsendil juhtudest ja on selles arvestuses 2. kohal. Wedge’id on tal Taylormade Milled Grind; kuni 30-meetriste löökide puhul 60-kraadise nurgaga laba, pikemate puhul 55 või 52 kraadi. Molinari teab, et erinevatel väljakutel on erinevad bunker’id ja lisaks mõjutab ilm ning seetõttu ta eksperimenteerib. Ta soovitab laba rohkem avada ja lüüa kiiresti.

BMW SA Openi võitnud Chris Paisley lööb Odyssey Works Tank Versa #1 Wide putter’iga võistlusringil keskmiselt 28,7 putt’i (6. tulemus). Ta harjutab iga päev sihtimist, labaasendit, rütmikontrolli ja green’i lugemist. Ta tõmbab kriidiga auguni joone. Paisley üks abimees on Visio Mi. 6-meetrise putt’i jaoks paigutab ta löögikaare kõrgeimasse punkti mündi ja harjutab lööki. Surve imiteerimiseks kujutleb ta, et on turniiri viimane päev ja 18. rada. „Halb löök tuleb kohe unustada,“ usub Paisley.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga