European Touri hooaja oleks peaaegu võitnud esmakordselt ameeriklane

13. detsembril Dubais lõppenud European Touri hooaeg sai vanima võitja: 47-aastane Lee Westwood, kellele see oli juba teine hooajavõit.

Patrick Reed juhtis tuuri enne lõputurniiri ja juhtis lõputurniiri pärast teist ja kolmandat päeva, kuid Matthew Fitzpatrick lõi viimase päeva nelja esimese rajaga neli birdie’t ja võitis tulemusega -15. Reedil oli võimalus võita veel isegi viimase rajaga, kui ta lõi sisse chip-in’iga birdie ja Fitzpatrick oli teinud 17. rajal bogey, Fitzpatricku mäng aga nii ära ei lagunenud. Fitzil on tuurilt nüüd kuus võitu. Ta asub maailma edetabelis 22. kohal.

Westwood kaotas löögiga, kuid võitis hooaja ja valiti ka aasta mängijaks. Tulemusega -13 lõpetasid Reed ja Viktor Hovland, kes võitis nädal varem juba teise PGA Touri turniiri ja on suur kandidaat Ryder Cupi meeskonda.

Sami Välimäki (-12) mängis neli ringi alla 70 ja valiti aasta uustulnukaks. Tal on üks European Touri võit: märtsis Oman Open. Augustis Wales Openil oli ta teine.

Reedi armastatakse Euroopas rohkem USA-s, sest ta on üks väheseid PGA Touri staare, kes käib European Touril mängimas. Brooks Koepka süüdistas Reedi: „Ma ei tea, mida ta seal tegi, ehitas liivalosse või mida iganes, aga mul oli kolm kuud pausi ja isegi mina saan aru, kui mu kepp puudutab liiva kaks korda.”

Võimalus tuur võita oli ka teisel ameeriklasel Collin Morikawal, kuigi tema polnud mänginud ühelgi Euroopa turniiril. Ta sai lihtsalt nii palju punkte PGA Championshipi võiduga. Ta jagas Dubais 10. kohta Tommy Fleetwoodiga. Morikawa on maailma edetabelis 7. kohal, Reed 11. kohal.

European Touri võit oli läinud varem ka Austraaliasse (Greg Norman) ja Lõuna-Aafrikasse (viimati Ernie Els).

Viimase turniiri võitjale oli ette nähtud 3 miljonit ja tuuri võitjale 2 miljonit dollarit.

Tuur oli sel hooajal plaanis 46 võistlusena 31 riigis, peeti aga 38 võistlust 18 riigis. Tuur jätkus juulis Austrian Openiga. Mitu turniiri toimus samas kohas ja auhinnaraha tõmmati kokku. Tavapärased tasuta hotellitoad ja autod jäid ära. Kui tavaliselt mängijad lendasid ühest Euroopa riigist teise, siis nüüd sõideti tihti autoga, mitu tundi kauem lennust. UFC kulutas koroonatestidele tänavu 17 miljonit dollarit ja ilmselt polnud see summa väiksem ka golfis. Esmakordselt pärast 1976. aastat jäeti ära European Touri Q-School.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga