EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED! Kuidas läheb amatööride Euroopa meistrivõistlustel täna?

5.08.2016 16:00
LÕPPENUD
Viimane uuendus 4 aastat tagasi
19:21
Euroopa meistrivõistlusi juhib väljaku rekordi püstitanud norralane Viktor Hovland

Täna selgusid 60 paremat, kes pääsesid homsele otsustavale ringile. Liidrina läheb viimasele päevale vastu norralane Viktor Hovland, kes läbis täna 18 rada 63 löögiga, mis ühtlasi tähistab Jõelähtme väljaku uut rekordit. Kolme päeva kokkuvõttes on ta mänginud 13 lööki alla raja par´i. 

18-aastane Norra koolipoiss harjutab neli tundi päevas. Rohkem õppimise kõrvalt lihtsalt ei jõua. „Mul on olnud kaks väga head päeva – esimene ja tänane. Eilne oli seevastu kohutav,“ analüüsis ta oma senist võistlust. Esimese päeva lõpetas Hovland viie löögiga alla par´i, eile ühe löögiga üle par´i ja täna siis lausa üheksa lööki alla par´i. 

Norralasele järgnevad itaallane Luca Cianchetti ja inglane Gian-Marco Petrozzi, kes mõlemad on mänginud kolme päeva kokkuvõtteks 11 lööki alla par´i. 

Tiitlikaitsja Stefano Mazzoli (Itaalia) lõpetas 7 löögiga üle raja par´i ning paremate sekka ei mahtunud. 

Euroopa meister selgub homme kella 17 paiku. 

19:17
Liiv ja Aadusaar lõpetasid koduse turniiri par'ga, mis andis 64. koha jagamise

Täna Jõelähtmel jätkunud golfi amatööride Euroopa meistrivõistluste kolmandal päeval selgusid 60 paremat, kes pääsesid homsele otsustavale ringile. Eesti esindajad Egeti Liiv ja Sander Aadusaar jäid kõige napimalt, ühe löögiga joone alla. Nii Liiv kui ka Aadusaar lõpetasid koduse turniiri par´iga, mis andis 64. koha jagamise. 

„Olin hommikul väga enesekindel, tundsin, et tuleb hea päev, ma ei kahelnud hetkegi, et pääsen edasi,“ rääkis Liiv. „Kuid ebaõnne oli liiga palju, väljakul oli palju jalajälgi, mis muutsid palli liikumist,“ sõnas Liiv, kelle jaoks oli tegemist viimase võistlusega amatööride seas. 

Aadusaar tunnistas, et kaks suurt eksimust ei jätnud võimalust edasi võistelda. „Muidugi olen pettunud, keskendumine oli hea, kuid tegin mõned valed otsused,“ tõdes Eesti koondise liider. Eile 21. kohta jaganud eestlane närvipinget tänase mängu ebaõnnestumise põhjuseks ei too. „Närvid ei seganud. Sellega, et publik minuga kaasas käib, olen harjunud,“ sõnas Aadusaar, kes keskendub nüüd Eestis peetavatele turniiridele. 

18:52
KUMMARDUS VABATAHTLIKELE! Vabatahtlike juht Jüri Reitsakas hakkab magamist unustama

Golfivõistlused ei toimu ilma vabatahtlike abita, seega on paslik tunnustada neid, kes nendel kolmel päeval on vabast tahtest olnud igakülgselt võistluse korraldajatel abiks. Vabatahtlike juht Jüri Reitsakas ütleb vastuseks Monika küsimusele väsimuse kohta, et see on praeguseks juba läinud. 

"Keegi küsis mult, et palju ma olen maganud ja ma vastasin, et kaheksa tundi... nädala peale kokku," naerab ta. Üldiselt aga on tema logistiku töö närviline, seda enam, et vabatahtlikud saavad appi tulla tükati, mõni ühel, mõni teisel päeval või ka hommikul ja õhtul, seega on ümberpaigutamine murekohaks. 

"Kui iga vabatahtlik saaks olla iga päev hommikust õhtuni, aitaks 30 inimesest," ütleb Jüri. Praegu aga on vabatahtlikke 87, kuid nendeta mehe sõnul tipptasemel võistlusel hakkama ei saaks, sest klubil endal pole nii palju rahvast välja panna. "Mulle meeldib golf ja meeldib klubi võistluste korraldamisel aidata," selgitab vabatahtlike juht seda, miks temagi vabatahtlik on.

18:46
UUS REKORD! Jõelähtme väljaku rekord uuenes!

Jõelähtme väljaku rekord uuenes täna veelgi. Euroopa meistrivõistluste liidri Viktor Hovlandi (Norra) tulemuseks oli 63 lööki.

18:40
NAER MÕJUB ALATI! Caddie Rymas aitab naljaga raskeid olukordi lahendada

Egeti Liivi caddie Rymas Herman ütleb, et tänane päev möödus samuti nagu eelmised kaks. "Egeti on kogenud mängija, ta teab ise, milliseid keppe kasutada, minu asi oli vaadata, mis mujal väljakul toimub ja pikkused anda," kirjeldab ta oma tegevust. Mis aga puutub anekdootide rääkimisse, siis teab ta, et raskes olukorras aitab nali mõtteid eemale viia ja temagi viis Egeti parematesse emotsioonidesse.

Rymase sõnul on tal meeldiv näha, kuidas Eesti golfarite areng on paremaks läinud ja nad on konkurentsis, täna oli lihtsalt halb õnn. Caddie ametist rääkides lisab ta, et kui tema oma poeg mängima hakkab, siis oskab ta juba nõu anda.

18:36
VÕISTLUSJÄRGNE KOMMENTAAR! Caddie aitas Egeti Liivil rajal pingeid maandada

Meie Egeti Liiv, kes 60 parima hulka siiski ei pääsenud, tunnistab mängujärgses intervjuus, et hakkab alles maha rahunema, sest emotsioonide mõttes oli päev nagu Ameerika mäed. "Olen nüüd targem, õppisin, et peab olema enesekindel, peab usku olema," ütleb ta saadud kogemuste kohta. 

"Tegin elu parima mängu, läbi küll ei saanud, aga ise jään rahule." Tema ebaõnne põhjustas see, et jälgede pärast griinil läks palju putte mööda ja sellistest emotsioonidest väljatulekuks tuleb lihtsalt rahulikuks jääda.

Egeti tunnistab, et teda aitas selles palju caddie Rymas Herman, kes hakkas peale 11. rada anekdoote rääkima ja need aitasid tuju tõsta. Rymas tahtis ise tema caddie`ks tulla ja golfari sõnul sai ta hästi hakkama, nii varustuse eest hoolitsemisel kui ka tuju tõstmisel.

18:33
VÕISTLUSJÄRGNE KOMMENTAAR! Sander Aadusaare mäng jäi mõne eksimuse tõttu ootuspärasest kehvemaks

Mängujärgses intervjuus tunnistab Sander Aadusaar, et enne võistlust tundis ta ennast kindlalt ja läks välja sama taktikaga, nagu esimesel kahel päeval. Suuremateks eksimusteks kujunesid kaks tuplat ja üks väiksem eksimus ehk siis puudulik keskendumine ja valed otsused. 

Kolmas päev algas tegelikult Sandril hästi, birdie ja -4-ga. "Eesmärk oli cut, aga praeguse tulemusega ma sinna ei tõuse, jään ühe-kahe löögiga välja," arvab ta. Samas polnud närvipinge golfari jutu järgi suurem kui kahel varasemal päeval ning heaks küljeks oli see, et sai omas tempos mängida ega pidanud ootama. 

Järgmisena kavatseb ta osaleda oma klubi ja siis Eesti meistrivõistlustel.

18:27
Islandlane Runar Arnorsson tegi väljaku rekordi

Islandlane Runar Arnorsson on kolmandal päeval mänginud suurepäraselt - kaheksa birdie´t ehk 64 lööki tähistab uut väljaku rekordit.

17:41
EGETI TULEMUSTEST! Jalajäljed griinil rikkusid neli putti

Meie üks lootustest Egeti Liiv ütleb, et täna oli tema mäng parem, ta oli enesekindlam, aga rajal tekkis ebaõnne moment, kuna ta startis pärastlõunal. Sel ajal aga on see õnnetus, et griinil on palju jalajälgi ja tänu sellele läks tal neli putti nurja. 

"Lõin küll kõvemini, aga jälje kaarelt lõi palli tagasi," räägib ta, tunnistades, et emotsioone on raske tagasi hoida. "Tundsin, et mäng on kolme päeva parim, aga see oli ebaõnn, et neli meetrist putti läks tänu jälgedele mööda, see ajas närvi," tunnistab ta.

17:27
Meie poistel on veel lootust!

Sanderi mängu järgiv Marko Kaljuveer teatab, et hetkel on jagamisel 58. koht ja kolm rada on minna. "Sander hakkas liiga palju mõtlema ja on tagasi andnud, Egeti samas mängib -1 ja on parandanud tulemust!" kannab ta ette.

"Võib ennustada, et nad saavad viimasele päevale." Samas rõhutab golfijuht, et kui see ei peaks õnnestuma, siis golf on mäng, ja tuleb edasi elada teistele võistlustele.

17:14
SANDER ON RAJAL! Torel Neider otse sündmuskohalt

Golfitreener Torel Neider on meie Sander Aadusaare käimasolevat mängu jälgimas ja teatab: "2 rada minna. Närvide mäng. Vaja 2 pari teha.17 rada meetrine par putt vaja teha." 

Foto: Piret Sepp

17:08
EM JÕELÄHTMEL! Kirglik golfifänn Toomas Kull on omadele kaasaelamas

Ajakiri Golf tabas Estonian Golf & Country Club klubi eestseisuse liikme Toomas Kulli tulemuste seina juures ja mees kinnitab, et on fänn, kaasaelaja ja ka mängib, sest Stone Course kuus rada on ka võistluse ajal avatud.

"Võtan kõike, mida võtta annab!" lausub ta. "Hea on see, et saab kõrgetasemelist mängu kõrvalt jälgida!" Toomas elab ka meie Egetile ja Sandrile raja ääres kaasa ning teab, et mõlemad on teinud supermängu, olles endiselt suures mängus ja lootuses 60 parima sekka pääseda.

16:55
EM JÕELÄHTMEL! Fotograafi esimene klõps käib golfikepi langemisel

Ajakirja Golf reporteri Monika vestluskaaslaseks on golfifotograaf Urmas Kamdron, kes pildistab golfi juba kuus aastat ja teab, et paljud mängijad hoos olles ei räägi, nende põhiaeg läheb keskendumisele, nad on ülimalt rahulikud ja mõtlevad oma järgnevad sammud läbi. 

"Väljakul on tõsine ja ülimalt rahulik olukord," räägib ta. Fotograaf peab ise samuti vaikselt tegutsema, sest näiteks tuulevaikse ilmaga on iga krõps kuulda ja see võib keskendumist segada. "Golfi hea tava on see, et kui kepp langeb, alles siis käib ka klõps," seletab ta, tunnistades, et sellel võistlusel näitas üks mängija talle, et ta läheks pisut eemale.

16:47
EM JÕELÄHTMEL! Greenkeeperid töötavad kahel korral päevas

EGCC tegevjuht Hanno Kross ütleb vastuseks Ajakirja Golf ajakirjaniku küsimusele oma esimese tegevuse kohta hommikul, et ta võtab fotoaparaadi ja läheb hooldushoonesse tegema pilti ärkavatest greenkeeperitest ehk hooldustöötajatest. 

Töömeestel on siin paar tuba, mõni magab ka autos. Hanno selgitab, et mehed alustavad 4.30 ja lõpetavad kell 8, millele järgneb lõuna. Kuna võistluste ajal hooldust teha ei saa, siis sõidavad paljud koju, et kella 17-ks naasta ja jätkata tööd umbes 23-ni. Öötundideks pole mõtet koju minna ja nii nad ööbivad Jõelähtmel. Selline on siis greenkeeperi elu võistluste ajal.

16:43
EM JÕELÄHTMEL! Golfivõistluse korralduslik pool toimib igati normaalselt

Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer teatab rahuloluga, et korraldusliku poole pealt pole viperusi olnud. Rajameeskond on hommikul juba kell 4 väljas niitmas ja korrastamas.

"Peaasi, et ilma hoiaks hea, et vihm ja tugev tuul mängu ei rikuks," arvab golfijuht. Hea ilm tooks homme ilmselt ka pealtvaatajaid kohale, sest käes on ju nädalavahetus. Kuna Markol istub võistluskomitees vastas peakorraldaja, siis teab ta, et asi toimib hästi, kohtunikud jälgivad mängu ja loodetavasti veab kogu korralduslik pool edukalt lõpuni välja!

16:31
EM JÕELÄHTMEL! Vabatahtliku päev kestab 12 tundi

Ajakiri Golf reporter Monika Kuzmina isikus tabas võistlusel ühe vabatahtliku, kelle nimeks on Maire ja kes jõudis golfi juurde tänu õele Piret Sepale, kes on golfiliidu sekretär.

Maire on abis olnud juba kolm päeva, alustades hommikul pisut peale seitset ja lõpetades umbes kell 19. "Olen siin värskes õhus, heas seltskonnas, teen kasulikku tööd — see on hea kogemus!" ütleb vabatahtlik abistaja.

16:17
EM JÕELÄHTMEL! Meie poistel läheb enam-vähem, islandlane tegi rajarekordi

Ajakiri Golf on taas Jõelähtmel ja alustuseks räägib Marko Kaljuveer, milline on pingerida ja kuidas meie noortel meestel läheb. "Ma arvan, et mäng on päris pingeline, kolmas päev on otsustav, et kas meie omad pääsevad viimase 60 sekka laupäevasele päevale. Egeti mängib hetkel paremini, kui Sander, kes alustas hästi, tegi birdie, siis tuli kaks boogie`t otsa, nii et kerge ei ole ja pinged on peal, aga 9 rada on veel mängida. Kui pärast esimese raja birdie`t oli Sander veel -4, siis praegu on par. Nii et ta on neli lööki tagasi andnud, mis näitab, kui suured pinged on peal. Egeti juhib praegu par`il, aga kerge see pole. Kes esimesel päeval polnud veel rajaga harjunud hakkavad nüüd paugutama. Esimene rajarekord tuli ka, 64 lööki, Islandi poisilt."

16:14
EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED! Kuidas läheb golfiamatööridel meistritiitlile pürgimine täna?

Euroopa meistrivõistluste kolmas päev on täies hoos. Õhkkond on pingeline, sest täna selguvad 60 edasipääsejat. Kuidas läheb Eesti esindajatel mäng täna? 

Püsige lainel! 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga