EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED! Ajakirja Golf ülevaade golfi amatööride Euroopa meistrivõistlustelt

4.08.2016 15:30
LÕPPENUD
Viimane uuendus 4 aastat tagasi
20:44
Homme selguvad 60 edasipääsejat, Euroopa meister selgub laupäeva õhtuks

Tänane võistluspäev on läbi. Samal ajal kui võistlejad juba puhkavad, teeb korraldusmeeskond EGCC klubimajas veel tublit tööd. 

Ajakirja Golf toimetus soovib mängijatele homseks edu ning kohtumiseni juba homme! 

20:20
Euroopa meistrivõistlustel jagavad esikohta Meronk, Rosenmüller, Ross ja Petrozzi

Eestis Jõelähtmel jätkuvatel golfi amatööride Euroopa meistrivõistlustel on kahe võistluspäeva järel haaranud nelikjuhtimise poolakas Adrian Meronk, sakslane Thomas Rosenmüller, šotlane Craig Ross ja inglane Gian-Marco Petrozzi, kes on mänginud 7 lööki alla raja par´i.

Teist võistluspäeva saatis tugev tuul ning vihmasadu. Ka liidrite sekka tõusnud Meronk, maailma amatööride edetabeli üheksas mängija, tõdes, et tingimused oli päris keerulised. "Tuule tõttu oli väga raske mängida, kuid seda enam mind tulemus rõõmustab," sõnas Meronk.

Avapäeval päeval juhtinud sakslane Jeremy Paul lõpetas täna ühe löögiga üle raja par´i, kokkuvõttes (-5) langes ta jagama kaheksandat kohta.

Parima Eesti mängijana jagab Sander Aadusaar (-3) 21. kohta. Homme selguvad 60 paremat, kes pääsevad viimasele võistluspäevale.

20:14
Peakohtunik Heinu Klaas peab võistluste senist käiku rahulikuks

Jõelähtme väljakul reguleerib Euroopa meistrivõistluste olukordi 8 kohtunikku. Kui palju on neil tegemist olnud? Üks neist, Reeglite, HCP ja CR (RHCR) komitee esimees ning peakohtunik Heinu Klaas Heinu Klaas ütleb, et mida rohkem on väljakul kohtunikke, seda vähem on igalühel eraldi tööd. Meie kohtunikud pole EM-il esimest korda, iga kord on keegi väljas olnud ja kogemus on juba olemas, meie kohtunikud on tasemel. "Jõelähtmel on meil rahvusvaheline seltskond, kaks soomlast, üks ungarlane ja viis eestlast," tutvustab ta. Eesti poolelt on väljas Anu Kendra, Sander Vallaots, Lembit Alberg, Rein Raudsepp ja peakohtunik ise. Nemad määras Eesti Golfikohtunike Kogu kokkuleppel Eesti Golfi Liiduga.

Kahel päeval on mängijad kohtunikelt nõudnud üllatuslikult palju ruling'uid, samas on nende vastu suhteliselt leplikud. Üllatavalt vähe on vaidlusi, kui kuuldakse, et ei saa meelepärast lahendit. Seda aktsepteeritakse ja keskendutakse siis oma mängule. On ka üks huvitav komitee tasemel juhtum, aga seda kommenteerib kohtunik pärast võistlusi. Sander Aadusaare ja Egeti Liivi kohta pole ühtki ruling'ut antud ja kohtunikule tundub, et nad võtavad mängu tõsiselt, eriti Sander, kes keskendub väga oma mängule.

19:27
Euroopa meistrivõistlustel on kokku kaheksa kohtunikku

Euroopa meistrivõistlustel on kokku kaheksa kohtunikku, kellel on lisaks võistluspäevadel mängijatele abiks olemisele ka muid ülesandeid. "Esimene päev algas kohtunikel kell 6:30 ja lõppes kella 21-22 ajal, kui tehti ettevalmistusi teise päeva mänguringideks," kommenteerib EGCC tegevjuht Hanno Kross. 

Fotol märgib kohtunik Sander Vallaots maha teise päeva lipupositsioone ning kontrollib griini kallet, mis lipu asukohas ei tohi olla üle 1 kraadi. 

Foto: Hanno Kross 

19:17
Ajakiri Golf toimetus saadab õnnesoovid restoraniruumidesse

Ajakiri Golf toimetus saadab sünnipäevaõnnitlused Fahle restorani tegevjuht Eigo Vasemägile! Saime salamisi teada, et täna on sünnipäev mehel, kes vastutab sportlaste kõhutäie eest. Toimetus on õnnitlused juba edastanud, seega saladuskatte all kõigile, kes peaksid veel klubimajja sattuma – siin majas on sünnipäevalaps!

Palju palju õnne, Eigo Vasemägi ja kummardus teiste võõrustamise eest endale olulisel päeval! 

18:57
Mida söövad Euroopa meistrivõistluste võistlejad?

Euroopa meistrivõistluste võistlejaid toitlustab Fahle restoran. Hea kõhutäis on sportlastele väga oluline, seda kindlasti ka hetkel Jõelähtmel toimuval Euroopa meistrivõistlustel osalevatele võistlejatele. Fahle restoran on arvestanud iga maitsega, seetõttu on pakutav toit ka mitmekülgne.

Sportlastel on võimalik energiat ammutada kreemisest kanapastast ja pikantses kastmes lihapallidest, kõrvale saab vitamiine koguda värskest salatist ning suu saab magusaks pannkookidest. Samuti ei puudu valikust ka traditsiooniline heeringas sibulate ja hapukoorega. 

Paistab, et liiga nõudlikud 28 riigi esindajad pakutava toidu osas polegi.

Vaata menüüd SIIT!

18:56
Egeti Liivi tänaseks tulemuseks on üks löök üle raja pari

Egeti Liivi tänaseks tulemuseks on üks löök üle raja pari, kahe päeva kokkuvõttes jätkab ta par´iga.

Ajakirja Golf toimetus soovib homseks rahulikku närvi! 

Foto: Joosep Martinson 

18:38
Sander Aadusaar läbis teise võistluspäeva 71 löögiga

Sander Aadusaar läbis teise võistluspäeva 71 löögiga ehk üks alla raja par´i. Kahe päeva kokkuvõttes on tal 141 lööki ehk kolm alla par´i. 

Foto: Joosep Martinson 

17:38
Saavutusspordi toimkonna juht Marko Palm kiidab meie võistlejaid ja ootab raja äärde rohkem golfifänne

Ajakiri Golf kohtas Jõelähtme klubihoones Eesti Golfi Liidu saavutusspordi toimkonna esimeest Marko Palmi, kellel jagus nii häid sõnu käimasolevate Euroopa meistrivõistluste kui ka meie võistlejate kohta, kuid ta ei hoidnud tagasi ka kriitilist meelt mõnede vajakajäämiste kohta.

"Meeleolud on üleval, EM iseenesest on juba nii suur sündmus, et see peabki nii olema. Meie mängijad on sel võistlusel hästi mänginud, Sander mängis rasketes ilmastikuoludes üle ootuste hästi,  Egeti erinevatel põhjustel grammi võrra kehvemini, aga ta on praegu samamoodi mängus sees," ütleb ta hetkeseisu kohta. Homne päev aga on Marko hinnangul see, mis sõelub nii-öelda terad sõkaldest välja.

Pisut ebameeldivaks kujunes teema, mis puudutab golfifänne. Marko Palm nendib, et pisut enam kui 20-aastases Eesti golfis pole veel kangelasi, kes fänne raja äärde meelitaks, selle panevad aeg, meediakajastus ja golfarite saavutused ise paika. Küll aga võinuks golfitreenerid ja pro`d oma juunioridest õpilastega kohal olla, et näha, kuidas tõsine golfimäng käib, ja sellest midagi õppida. Aga lõpetuseks soovitab Marko Palm meie golfaritele ülejäänud päevadeks külma närvi ja palju birdie`sid.

Foto: Hanno Kross

17:28
Euroopa meistrivõistlustest võtavad osa 28 riigi esindajad

Kas teadsid, et Euroopa golfi meistrivõistlused amatööridele on iga-aastane turniir, mis sai alguse juba 1986. aastal? Sel aastal võtavad Euroopa meistrivõistlustest Eestis osa 28 riigi esindajad, kokku võistleb 144 mängijat. 

17:22
Vabatahtlike juht Jüri Reitsakas on lihtsalt kogu aeg olemas

Euroopa meistrivõistluste vabatahtlike juht Jüri Reitsakas juhib juba aastaid olulisematel golfivõistlustel vabatahtlikke ja paistab, et teeb seda suurima rõõmuga. "Jüri ei ole vahepeal vist koju jõudnudki, sest mina pole veel kordagi näinud, kui teda viimase nädala jooksul majas või ümber maja askeldamas ei oleks! Igapäevatöös juhib Jüri Reitsakas Eesti ühte suurimat IT-firmat Võrguvara, puhkuse ajal aitab ta meil EM-i korraldada ja koordineerib üle 50 vabatahtliku tegevust võistluse ajal," kommenteerib EGCC tegevjuht Hanno Kross. 

Ajakirja Golf toimetus tunnustab härra Jüri Reitsaku eeskujulikku tööd vabatahtlike juhina! 

Foto: Hanno Kross

17:14
EGCC tegevjuht Hanno Kross räägib võistluse korraldamise võludest ja valudest

Hanno Kross on ürituse korralduse juures ülimalt rahulik ja seda just seetõttu, et tegelikult algasid ettevalmistused juba talvel. Kuid isegi kui alustada varem, tuleb võistluse päeval tegeleda ka kõige muuga, mis ei ole enda kontrolli all ja näiteks toob ta äikese ning bussisõitude ümberkorraldamise. Samuti on juhtunud võistluse ajal ka apsakas scoreboard`iga, kui kollase taustaga numbrid said lihtsalt otsa, mida kasutada siis, kui eagle`sid lüüakse  – see kõik on see, mida ette ei näe.

Hanno Kross arvab, et eestlastel on see „viga“, et kõiges antakse endast sedavõrd palju, nagu korraldataks maailmameistrivõistlusi. Hetkelise võistluse korraldusega on rahul ka Euroopa Golfi Liit! Samuti tunneb ta rõõmu tiimi üle ja selle üle, et saab meeskonda sada kümme protsenti usaldada. 

16:52
Vabatahtlikke on Euroopa meistrivõistlustel kokku 57

EGCC pakub Euroopa meistrivõistlustel võimalust saada kogemus vabatahtlikuna. Kokku on sel aastal vabatahtlike 57 ning nende liidriks kõigi lemmik Jüri Reitsakas. 

16:08
Egeti Liiv on pärast teist päeva jätkuvalt optimistlik

Üks meie kahest mängijast Jõelähtmel Euroopa meistrivõistlustel amatööride golfis Egeti Liiv ütles, et neljapäevane mängupäev ei läinud nii hästi kui läks esimesel päeval. "Aga lootus ei ole kadunud, olen mängus veel olemas," on ta optimistlik. Kehvapoolne ilm mõjutas teda mängu teisel poolel, eriti viimastel radadel. "Hommikul kui startisin, oli tuulevaikne, siis tuul tõusis, see natukene segas, aga suutsin mängida küll," nendib ta. Küsimusele, kas tal oli aega vaadata, ümberringi toimub ja milline meeleolu on, vastab meie esigolfar: "Kõik on rahulik, golfarid mängivad hästi, konkurents on üleval tihe."

Sander Aadusaar on hetkel juba Jõelähtmel lahkunud ja Egeti tutvustab eestlaste hetkeseisu: "Sander mängis üks alla, praegu on ta kokkuvõttes kolme löögiga minust parem, tema on kolm alla ja mina olen par´is. Homme tuleb paremini alla mängida, siis on kindel koht cut`is olemas," selgitab ta. Homne rajalemineku aeg selgub pisut hiljem.

Mõlemad meie golfarid näevad põhieesmärgina pääsu 60 parima hulka ehk cut`i.

15:57
Ajakirja Golf toimetus püüdis Egeti Liivi kinni harjutusväljakult

Üks meie kahest mängijast Jõelähtmel Euroopa meistrivõistlustel amatööride golfis Egeti Liiv ütles, et neljapäevane mängupäev ei läinud nii hästi kui läks esimesel päeval.

Peagi kommentaarid Egeti Liivilt! 

15:39
Sander Aadusaar ja Egeti Liiv tegid EM-i esimesel päeval korraliku alguse

Kolmapäeval Jõelähtmel alanud golfi amatööride Euroopa meistrivõistlustel juhtis esimese päeva järel sakslane Jeremy Paul, kes läbis raja 66 löögiga (-6). Eestlastest mängis Sander Aadusaar kaks lööki alla raja par´i (70 lööki) ning jagab 27. kohta. Egeti Liiv lõpetas avapäeva ühe löögiga alla par´i (71 lööki) ja 44. koha jagamisega.

Püsige lainel!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga