Estonian Touri uus juht: me peaks Eesti golfis üksteisega sõbralikumad olema

Peep Tammemäe juhib „kõigile pinnuks silmas olevat“ Estonian Touri, nagu ta ise ütleb. Miks on see pinnuks silmas?

„Ma ei kujuta ette. Võib-olla on eelnevatel aastatel inimestel jäänud väärarusaamad, valed väljaütlemised, mis on osa inimesi pannud äkitselt reageerima. Me kõik teame, et Sander Vallaots on tore golfar, hea kohtunik, hea sõber ja väga hea inimene, aga need uuendused, mis ta on siin kahe aasta jooksul teinud, pole olnud kõigile meeltmööda. Üritan selle asja viia kõigile meelepäraseks,“ lubab Tammemäe.

Estonian Touri peale on pahane Eesti Golfi Liit, kelle arvates jätab Touri uue sarja nimi Eesti Golfi Karikasari mulje, et sellega on seotud liit. Samamoodi vaidlesid Eesti viinategijad selle üle, kellel on õigus kasutada sõnadepaari „Eesti viin“.

Nii nagu Tammemäe eelnevatel aladel, on tal ka golfis plaan pakkuda inimestele nii lõbu kui ka spordivõistlust ja tuua golfareid juurde. „Me peaks Eestis olema sõbralikumad ja üksteist toetama,“ räägib ta. Väljakute vastutulek Estonian Touri korraldavatel võistlustel on sujunud. On olnud paremaid ja halvemaid diile, kuid Tammemäe on lõpptulemustega rahul.

Erimeelsused tulevad Peebu arvates Eesti golfis sellest, et osapooled ei kontakteeru otse. Kui kellelgi jääb midagi arusaamatuks, siis võiks ju küsida, kust on info välja tulnud, arvab ta. „Mina ütlen, et Estonian Tour ja mina isiklikult oleme kõigi jaoks arvatud. Me ei pea kellegi vastu vimma. Kui me tahame seda spordiala edasi arendada, edendada ja rahvast juurde saada, siis unustage internet ja helistage mulle. Numbri leiab kindlasti ka Estonian Touri kodulehelt,“ teatab Tammemäe, kes loodab tänaste Estonian Touri toetajatega pakkuda korralikke auhindu ja võistlusi.

„Peaks olema rohkem koostööd. Ei võeta ju üksteiselt võistlejaid ära, vaid võistlejad teevad oma valikud ise,“ sõnab ta.

Pikemalt saab lugeda järgmisest ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga